مهمترین اخبار

نماینده مردم شهرستان‌ های اهر و هریس در مجلس:

مجلس به دنبال جایگزینی ارز ۴۲۰۰ تومانی است

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:

کمیسیون صنایع و معادن برنامه ریزی جدی برای رفع مشکلات صنایع دارد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به اینکه روز بیست و هشتم خردادماه ۱۴۰۰ این استان برگزار کننده ۴ انتخابات است، گفت: برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و سلامتی مردم جهت رای‌دهی، شعبه‌های انتخاباتی با توجه به شرایط کرونایی انتخاب می‌شود.
سومین طرح تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) با پیگیری سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی کلید خورد و این در حالی است که از آبان سالجاری، تحقیق و تفحص از کفش ملی و هلدینگ آتیه صبا از زیرمجموعه های شستا هم آغاز شده است.
رئیس مجلس با بیان اینکه مسؤولان اجرایی بدانند با ارائه اطلاعات ناقص نمی‌توان گرهی از مشکلات مردم باز کرد، گفت: دولت در اظهاراتش تاکید می‌کند معیشت مردم در اولویت است، اما در عمل لایحه بودجه با محوریت تقویت معیشت مردم نوشته نشده است.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ مطرح کرد:

سیاست، منهای حزب بازی‌ها و دو قطبی‌های رایج چپ و راست

علی خضریان، گفت: علامه مصباح یزدی، سیاست را منهای حزب بازی‌ها و دو قطبی‌های رایج چپ و راست می دانست و در قالب کارآمدی اصلح بودن تعریف می کرد. ‏این دیدگاه منجر به تربیت ⁧‫جوانان‬⁩ و تشکیل ⁧‫جبهه انقلاب‬⁩ در چارچوب ⁧‫طرح ولایت‬⁩ گردید.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برجام مُرد و بوی گند آن مردم را آزرده کرده و این مجلس انقلابی با قانون انقلابی خود آن را دفن کرد.
وزیر امور خارجه گفت: خدا را شاکریم امروز که روز آخر ریاست منحوس دونالد ترامپ در آمریکا است، توانستیم با همین ابزار و با پشتوانه مقاومت مردم ایران، ترامپ را در حوزه سیاست خارجی شکست دهیم.
وزیر امور خارجه در جلسه علنی امروز مجلس، از نمایندگان کارت زرد گرفت.
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به بررسی طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان مناطق محروم، گفت: کمیسیون آموزش در مصوبات امروز خود، بر کنترل آسیب‌های فضای مجازی و دسترسی دانش آموزان به تجهیزات آموزشی تأکید کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار سرمایه را هرگز قابل قبول نمی‌دانیم و دولت باید جداً در این خصوص پاسخگو باشد، گفت: نمی‌شود در یک جنگ اقتصادی انتظار داشت مردم درخط مقدم مقابله با دشمن بایستند و سختی بکشند ولی برخی افراد در ساحل امن و آسایش، روز به روز مرفه‌تر شوند.
از آنجا که تلقی عمومی این است که مشارکت احتمالاً پایین خواهد بود، شاید تصمیم‌هایی دیگر اتخاذ شود. بنده توصیه‌ام به اصلاح‌طلبان این است که با یک کاندیدای وزن‌دار وارد عرصه انتخابات شوند تا از این طریق شاهد حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.
سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: رفتار سازمان بورس در عدم اعلام تخلفات به مراجع ذی‌صلاح و عدم اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از وقوع تخلفات حقوقی‌ها موجب تحقق مسئولیت کیفری است.