مجلس

همراه با نمایندگان مردم از تمام خبرهای مهم و به روز پارلمان در سرویس مجلس پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پرداخت سهام به حدود ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار جامانده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مراحل پایانی است، گفت: ۱۲ تا ۱۵ میلیون جامانده دیگر داریم که بازنشستگان، کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت آن قرار دارند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت نیز موافق این طرح است، گفت: با توجه به موافقت دولت با این طرح ، امیدواریم که پس از تصویب و ابلاغ طرح مالیات بر عایدی سرمایه، به درستی اجرا و اهداف قانون گذار محقق شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید در شیوه خدمت سربازی تجدیدنظر و تغییراتی ایجاد شود و تلاش می‌کنیم طرح اصلاح قانون نظام وظیفه در مجلس به سرانجام برسد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: دفاتر این مرکز مصادیق فساد، فقر و تبعیض و کاهش سرمایه اجتماعی را در حوزه‌های مختلف شناسایی و بسته‌ای را آماده کردند و تلاش کردیم باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور از راهکارهایی استفاده کنیم که نیاز به منابع مالی زیادی ندارد.
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: مجلس در تلاش است تا با تصویب طرح حمایت مالی از افشاگران فساد در مسیر حمایت از افشاگران فساد گام بردارد و به هر نوع اقدام در این مسیر نگاه مثبتی دارد.

قرار بر این است که تذکر حجاب به صورت هوشمند و غیرحضوری در دفعات صورت بگیرد به صورتی که آبروی شخص حفظ شود. او مسدود شدن خط تلفن و اینترنت زنان بدون حجاب در صورت عدم توجه به تذکرات را از جمله مجازات های این طرح اعلام کرد.
نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی از رویکرد دولت سیزدهم در خصوص ارتباط حسنه با دولت های همسایه به ویژه عربستان سعودی قدردانی کرد و گفت: برقراری رابطه با عربستان سعودی رژیم صهیونیستی را ناامید کرد.
جلسه هیات عمومی دیوان محاسبات کشور به منظور بررسی پیشنهادهای مربوط به فرآیند تهیه، تصویب و ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با حضور سید احمدرضا دستغیب رئیس کل، دادستان و معاونان و مستشاران این نهاد نظارتی برگزار شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رعایت قانون حجاب و عفاف برای همه افراد جامعه گفت: قوه قضاییه لازم است به این موضوع ورود کند تا قوانین حجاب و عفاف اجرایی شود.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ضرورت دارد تیم اقتصادی با هماهنگی با سایر بخش ها نسبت به کاهش قیمت کالاهای داخلی در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح تاسیس سازمان ملی اقامت دارای بار مالی بوده و از سوی دیگر این طرح قانون مصوب مجلس دهم در اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی را به چالش می‌کشد.