مجلس

همراه با نمایندگان مردم از تمام خبرهای مهم و به روز پارلمان در سرویس مجلس پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

نمایندگان مردم که با وعده‌های گوناگون وارد بهارستان شدند، درعمل به‌جای گام‌های بلند وسریع به‌سوی نشاط اجتماعی و رفاه اقتصادی، سخن از طرح و تصویب قوانینی به میان می‌آورند که 40 سال پیش باید مطرح وتصویب می‌شدند نه حالا.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برنامه‌های وزیر پیشنهادی به رأی اعضای کمیسیون گذاشته شد، نمایندگان با ۱۲ رأی موافق و ۲ رأی مخالف برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را تأیید کردند.
به جهت دفاع از صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش؛

مخبر به نیابت از رئیس جمهور راهی مجلس می شود!

مجلس شورای اسلامی فردا برنامه و صلاحیت «یوسف نوری» سومین گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را بررسی خواهد کرد.
معاونت مطالعات زیر بنایی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به بررسی بحران آب با عنوان عبور از بحران، ایجاد پایداری و بهبود شرایط با کاهش مصارف آب و افزایش بهره وری با تأکید بر حوضه آبریز زاینده رود پرداخته است.
سلیمی با اشاره به خسارات قرارداد کرسنت به کشور؛

قبل از فرار مسئولان دولت قبل؛ محاکمه شان کنید/ آقای زنگنه؛ رو که نیست...

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه خسارات قرارداد کرسنت 6 برابر خسارت بابک زنجانی به کشور است، گفت: عجیب اینجا است که آقای زنگنه به جای اینکه محاکمه شود تقاضای تریبون در تلویزیون را مطرح کرده است که این کار یک پررویی محض است.
پور ابراهیمی با اشاره به تمرکززدائی در اداره کشور؛

لزوم افزایش اختیارات استانداران/ دولت لایحه بدهد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اراده دولت در راستای توسعه متوازن استانها و تمرکززدایی،گفت: برای تمرکززدایی از اداره سیاسی و اجتماعی استانها، دولت لایحه‌ای ارائه دهد.
نماینده چابهار در مجلس یازدهم، گفت: به عقیده من «فرق» خیلی بیشتر از «فقر» دارد مردم را اذیت می‌کند و اگر مردم احساس کنند که برخی از افراد صرفا به دلیل انتصاب به مقامات وارد عرصه‌های مدیریتی می‌شوند یک تیر زهرآگین بر پیکره اعتماد مردم به مسئولان است.
نماینده شهرکرد در مجلس گفت: ارز 4200 تومانی منجر به ایجاد شبکه بزرگی از رانت، فساد اقتصادی، امضاهای طلایی و فرصت‌های عجیب برای سودجویی انحصارطلبان شده که باید ضمن برخورد با آنها، عواید آن به جامعه هدف یعنی مستضعفین برسد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر جلوی واردات بی رویه و قاچاق گرفته نشود تا چند سال آینده تولید داخلی به ویژه در لوازم خانگی به کلی زمین خواهد خورد و بسیاری از صنایع ورشکسته خواهند شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه منافع ما باید در مذاکرات هسته‌ای تامین شود، گفت: موضوع اخذ خسارت ناشی از عدم اجرای برجام باید در مذاکرات آینده به عنوان مطالبه و حق ایران پیگیری شود.
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها و برخی معاندین برای اعمال محدودیت و محرومیت برای ورزش ایران در میادین بین‌المللی گفت: مطمئنا با ورود به موقع و مدیریت مسئولین کشور این حربه نیز شکست می‌خورد.
شورای نگهبان در بیانیه‌ای به مناسبت هفته بسیج اعلام کرد: بسیج از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت راهبردی نظام در بازدارندگی و اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.