مجلس

همراه با نمایندگان مردم از تمام خبرهای مهم و به روز پارلمان در سرویس مجلس پرسون مطلع شوید.

مهمترین اخبار

آخرین اخبار

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر لزوم تخصصی تر شدن بودجه نویسی کشور اعلام کرد باید قانون برنامه و بودجه مصوب سال ۱۳۵۱ به عنوان یک امر مبنایی و اساسی اصلاح و روزآمد شود.
عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: مجلس کاملا آمادگی کمک به دولت را دارد، اما در عین حال نمایندگان از وظیفه قانونی و شرعی خود یعنی نظارت دست نخواهند کشید.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: توپ برجام در زمین غربی‌ها است و درخواست جمهوری اسلامی ایران کاملاً روشن است و آنان باید به تعهدات خود در برجام مبنی بر لغو کامل تحریم‌های ایران عمل کنند.
با افزایش واردات واکسن تمام ادعاهای مسئولان دولت قبل مبنی بر ناتوانی کشور در واردات واکسن به دلیل عدم تصویب FATF دروغ از آب در آمد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره احتمالی قطعی گاز و برق گفت: فعلاً جمع‌بندی لازم برای میزان خاموشی‌های برق و یا خاموشی نیروگاه‌های برق وجود ندارد و به همین دلیل دستگاه‌های مختلف تلاش زیادی دارند تا خاموشی‌های برق در زمستان به حداقل ممکن برسد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: تعداد زیادی از کلاس‌ها با ازدحام دانشجویان مواجه نیستند و پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود ضمن اینکه ارائه خدمات آموزش مجازی به دانشجویان رشته‌های فنی معنا ندارد.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس به 4 شرط ایران برای از سرگیری تعهداتش ازجمله آزادسازی پول های بلوکه شده، رفع کامل تحریم ها، ضمانت آمریکا به عدم خروج از برجام و قرار دادن مدت زمانی برای آزمایش برداشتن تأثیر تحریم ها پرداخت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

خودرو نه وارد می‌ شود و نه ارزان!

یک نماینده مجلس گفت: به نظر من قرار نیست خودرو وارد شود یا حتی قیمت خودروی خارجی کاهش یابد.
مقتدایی در نامه ای به مخبر مطرح کرد؛

لزوم رفع و رجوع موانع پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

نماینده اصفهان در مجلس در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم حل هر چه سریعتر مشکل پرداخت پاداش پایان خدمت جمعی از فرهنگیان گفت که حل این موضوع بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت خانه های آموزش و پرورش و اقتصاد به عزم جدی دولت نیاز دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: عضویت در این سازمان با حضور قدرت های بزرگ اقتصادی جهان مثل چین و هند مزایای فراوان اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و ترانزیت، امنیتی و حتی فرهنگی برای ایران خواهد داشت.
نماینده مردم نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مرز مسافری مهران در استان ایلام به سمت عراق بسته است و فعلا تررد به سمت عراق از طریق هوایی انجام می شود.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به موانع عدم کارایی احزاب در کشورمان جز در انتخابات، گفت: چهار دهه از شکل گیری انقلاب می گذرد اما طی این سالها مردم هیچگاه از فعالیت احزاب استقبال نکرده اند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:‬⁩ مجلس مذاکراتی را قبول دارد و تأیید می‌کند که از موضع ⁧‫عزت‬⁩ انجام گیرد و نباید اقتصادمان در گروی این موضوع بماند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تجربه دولت تدبیر در گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات و شرطی کردن اقتصاد کشور شکست خورده است، گفت: دولت قبل با وعده بلد بودن زبان دنیا روی کار آمد قیمت ارز را ده برابر کرد، قیمت مسکن را ۹۸۰ برابر و قیمت خودرو را ۶۵۰ برابر کرد.
پرونده ویژه پرسون؛ افزایش قیمت کالاهای اساسی/ بخش اول

از افزایش قیمت تن ماهی تا تخم مرغ و قارچ/ چه شکم هایی که گرسنه مانده است!

گرانی همچنان می تازد. هیچ چیزی هم تا به امروز نتوانسنسته است جلویش را بگیرد. قارچ وکنسرو و تخم مرغی را هموطنانمان از هر قشری می توانستند به آن دست پیدا کنند، آنچنان طوفان گرانی به آنها خورده است که اگر قیمتشان را مقابل جنس مربوطه درج کنیم، مضحک به نظر می رسد!