سیستان و بلوچستان

زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان سیستان و بلوچستان نسبت به این جهش بیماری و این فراگیری آنچنان که باید قوی نبود بنابراین لازم بود که تخت بستری و بیمارستانی و مراکز پاسخگویی به بیماران سرپایی و غربالگری را افزایش دهیم. به همین جهت همت جمعی در حوزه بهداشت و درمان اتفاق افتاد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان :گفت: از ۹۵ هزار و ۳۳۹ نفر موالید استان که امسال باید وارد مدرسه شوند تا کنون ۶۳ هزار و ۱۹۵ نفر معادل ۶۶ درصد موفق به ثبت نام در مدارس سیستان و بلوچستان شده اند.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

سیستان از تاناکورا فروش‌ها خالی شد

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بخش عمده ای از پوشاکی که در مناطق آزاد به فروش می‌رود، از داخل تولید و در آن مناطق به فروش می‌رود.
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با بیان اینکه میزان افزایش شهریه امسال ۳۰ درصد اعلام شده است گفت: با توجه به وضعیت کرونا و شرایط اقتصادی مردم در سیستان و بلوچستان خصوصا حوزه سواحل مکُران، طبق تصمیم هیات امنا، شهریه دانشجویان این دانشگاه ۲۵ درصد کاهش یافت.
در این گزارش با سرزدن به بیمارستان‌ها و در گفت‌وگو با مدیران دانشگاه‌ علوم پزشکی وضعیت وخیم بیمارستان‌ها و تخت‌های آن‌ها را روایت کردیم تا ببنیم آیا به قول رییس جمهور شاخص تخت بیمارستانی این استان متناسب با نرم کشوری است؟
بانک ملت در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی و با هدف ارتقای سطح مقابله با ویروس کرونا در استان های محروم کشور، 250 هزار فقره ماسک بهداشتی چهارلایه به مردم استان سیستان و بلوچستان اهدا کرد.
سخنگوی فراکسیون هلال‌احمر مجلس شورای اسلامی گفت: پیک کرونا در استان سیستان و بلوچستان با حضور و همراهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان این وزارتخانه کنترل شد.
فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش گفت: عملیات ساخت بیمارستان ۶۰ تختخوابی کرونایی ارتش در زاهدان با سرعت تمام در حال انجام است و فردا پس از افتتاح توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش آماده پذیرش بیمار خواهد بود.
وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان:

نگران تاب آوری مدافعان سلامت هستم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مدافعان سلامت و خانواده‌های آنها به شدت تحت فشار هستند که این امر به دلیل بی‌توجهی برخی افراد و مسوولان است و من نگران تاب آوری آنان هستم.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امکانات و تجهیزات برای مقابله با کرونا در این استان فراهم شده است گفت: بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان با فعالیت کادر درمان ارتش آماده پذیرش مبتلایان به این ویروس است.
نماینده زاهدان در مجلس از قوه قضائیه خواست با ترک فعل مدیران سیستان و بلوچستان در شیوع کرونا برخورد کند زیرا سردخانه‌های بیمارستان پر از اجساد بوده و عملا اعتماد کردم به نظام سلامت از دست رفته است.