انتقاد رئیس پلیس راهور اصفهان از تعلل در اسقاط خودروهای فرسوده

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون تعداد قابل توجهی از خودروهایی که در معابر شهری تردد می‌کنند از سن فرسودگی آنها گذشته ولی از چرخه ترافیک خارج نشدند از تعلل سازمان‌های مربوطه در اسقاط این نوع خودروها انتقاد کرد.
تصویر انتقاد رئیس پلیس راهور اصفهان از تعلل در اسقاط خودروهای فرسوده

به گزارش پرسون، از اصفهان؛ علی اصغر زارع، رئیس پلیس راهور اصفهان اظهار داشت: برابر استانداردهای مربوطه مدت زمان خاصی برای استفاده هر خودرو تعیین شده که پس از پایان این دوره به عنوان خودروی فرسوده محسوب می‌شود و دیگر نباید در سطح معابر شهری تردد کند.

وی افزود: برابر قانون سن فرسودگی خودروهای سواری ۲۰ سال، خودروهای سواری دولتی ۱۵ سال، خودروهای تاکسی ۱۰ سال و مینی‌بوس ها ۱۵ سال است.

زارع با بیان اینکه هم اکنون تعداد قابل توجهی از خودروهایی که در معابر شهری تردد می‌کنند از سن فرسودگی آنها گذشته ولی از چرخه ترافیک خارج نشدند از تعلل سازمان‌های مربوطه در اسقاط این نوع خودروها انتقاد کرد و گفت: جولان این خودروها در معابر شهری از جمله عواملی هستند که باعث تشدید آلودگی هوا می‌شوند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه استاندارد نبودن، مصرف بالای سوخت و استهلاک بالای خودروهای تولیدی از دیگر دلایل افزایش میزان آلودگی هوا هستند، بیان کرد: آلودگی هوا هر روز سلامت مردم را تهدید می‌کند، بنابراین از مدیران شرکت‌های خودروسازی انتظار داریم هرچه زودتر برای بالا بردن استاندارد خودروهای خود چاره اندیشی کنند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راهور اصفهان برابر تکلیف قانونی که در این خصوص دارد با خودروهای دارای نقص فنی، دودزا و تشدیدکننده آلودگی هوا هم با استفاده از دوربین‌های هوشمند سطح شهر و هم به صورت فیزیکی توسط ماموران مستقر در معابر شهری برخورد می‌کند و هیچ تفاوتی بین خودروهای شخصی و دولتی قائل نخواهد بود.

منبع: صد او سیما

548762