پلمب شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از اجرای مرحله اول طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه ای غیرمجاز خبر داد.

تصویر پلمب شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز

به گزارش سایت خبری پرسون، سرهنگ عبدالله چولکی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی، مرحله اول این طرح با استفاده از امکانات و حداکثر توان پرسنلی و ظرفیت پلیس‌های تخصصی به مدت ۶ روز در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه این طرح در اواسط اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، افزود: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی موفق شدند در عملیاتی هماهنگ و منسجم ۱۵۷ نفر را دستگیر و ۴ شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و ۸ مکان دسیسه‌های هرمی را پلمب کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به استان‌های البرز، فرماندهی ویژه غرب تهران، خراسان رضوی و تهران بزرگ است.

وی با بیان اینکه فعالیت شرکت‌های هرمی طبق قانون ممنوع است، تصریح کرد: وعده پرداخت سودهای کلان بابت معرفی زیر مجموعه از سوی گردانندگان این قبیل شرکت‌ها، پوچ و فریبکارانه است و افراد جویای کار نباید در دام این گونه شیادان بیفتند.

سرهنگ چولکی خاطرنشان کرد: نحوه فعالیت شرکت‌های هرمی در سایت ایران هشدار www.iranhoshdar.ir اطلاع رسانی شده است که هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی در خصوص فعالیت شرکت‌های هرمی کسب کنند.

وی ادامه داد: نحوه فعالیت و اسامی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نیز در سایت نتورک مارکتینگ www.networkmarketing.mimt.gov.ir و ایران هشدار اطلاع رسانی شده است.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست که از پرداختن به فعالیت‌هایی که دریافت سود آن منوط به وارد کردن اعضای جدید است، جدا خودداری کنند و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

486868