245978

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور:

۱۱ هزار امدادگر هلال احمر در طرح نوروزی سراسر کشور مشارکت می کنند

تصویر ۱۱ هزار امدادگر هلال احمر در طرح نوروزی سراسر کشور مشارکت می کنند
سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور گفت: در طرح نوروزی قرار است ۱۱ هزار تن از نیروهای امدادی و نجاتگر این جمعیت همگام با سایر ارگان های دست اندرکار مشارکت و ارائه خدمت کنند.

به گزارش پرسون ازمرکزی، «مهدی ولیپور» روز پنجشنبه در سفر به ساوه که با هدف نظارت بر نحوه برگزاری آزمون کشوری ایثار در بخش بانوان و همچنین بازدید از پایگاههای این شهرستان انجام شد، به خبرنگاران گفت: هر سال از ۲۵ اسفند همگام با سایر ارگان های دست اندرکار مانند اورژانس، راهداری و پلیس راه، طرح نوروزی جمعیت هلال احمر نیز شروع می شود.
وی افزود: امسال علاوه بر ۵۶۱ پایگاه ثابت که به صورت شبانه روزی خدمات امداد و نجات ارائه می کنند، ۲۰ پست موقت هم ایجاد خواهیم کرد.
وی گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا ماموریت جدیدی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای جمعیت هلال احمر تعریف شده و قرار است در کنار نیروهای وزارت بهداشت مبادی ورودی مسافری کشور مانند فرودگاه ها و نقاط مرزی را کنترل و غربالگری کنیم که در صورت نهایی شدن این طرح، شمار پست های موقت به ۳۲ مورد افزایش می یابد.
به گفته سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، در نوروز پیش رو حدود ۱۱ هزار تن از افراد امدادی و نجاتگر فعالیت خواهند کرد و در این راستا از ظرفیت ۲ هزار دستگاه خودرو امداد و نجات و همچنین توان ۲۲ فروند بالگرد امدادی استفاده خواهد شد.

ولیپور در خصوص آزمون کشوری ایثار در بخش بانوان که به میزبانی جمعیت هلال احمر ساوه برگزار شد، گفت: در این آزمون افرادی که بتوانند از ۱۰۰ امتیاز تست جسمانی نصف آن را کسب کنند می توانند وارد مرحله مهارتی شوند و در این بخش هم باید بتوانند ۵۰ امتیاز از حد نصاب لازم را به دست آورند.
وی تاکید کرد: در آزمون کل کشور ۲ هزار و ۵۰۰ نفر خانم و آقا شرکت کردند که حدود ۳۰۰ نفر را بانوان تشکیل می دهند و تاکنون ۴۰۰ نفر موفق به قبولی در مراحل جسمانی و مهارتی شده اند.

| 245978

مطالب مرتبط