اقتصاد بین الملل

مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری درباره اوضاع اقتصادی جهان را در حوزه اقتصاد بین الملل پرسون بخوانید.

یک رسانه آمریکایی به نقل از سخنگوی بانک مرکزی طالبان نوشت: بانک مرکزی به دلیل فارکس یا تجارت ارزهای آنلاین ارزهای خارجی را ممنوع کرده و هیچ قاعده ای در شرع این موضوع را تایید نمی‌کند.
برای اولین بار در قرن؛

روسیه بدهی خارجی خود را نکول کرد

آژانس رتبه‌بندی مودی تأیید کرد که روسیه برای اولین بار در یک قرن گذشته پس از تأیید اینکه دارندگان اوراق قرضه سود ۱۰۰ میلیون دلاری دریافت نکرده‌اند، بدهی خارجی خود را نکول کرده است.
در حالی که نرخ تورم در زیمبابوه از ۱۹۱ درصد گذشته است بانک مرکزی این کشور به منظور مهار تورم قصد دارد نرخ بهره بانکی را سه رقمی کند.

کارشناسان اقتصادی:

آمریکا درگیر رکود تورمی شد

یک کارشناس اقتصادی گفت: بحران کنونی در حال گسترش بیشتر است، زیرا شرکت ها نمی توانند هزینه ها را به مصرف کنندگانی که از قبل نسبت به آینده اقتصاد بدبین هستند و افزایش احتمال سقوط به رکود و در نتیجه از دست دادن شغل، که آنها را به سمتی سوق می دهد، منتقل کنند.
وزارت دارایی آلمان اعلام کرد: مالیات تخمین زده شده آلمان در پنج ماه اول سال ۱۵.۱ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
ارزش روبل تا ۱.۷ درصد جهش کرد و به ۵۵.۴۴ در هر دلار آمریکا رسید که بر اساس قیمت‌های بورس مسکو، قوی‌ترین سطح از جولای ۲۰۱۵ را ثبت کرد.
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱ دلار و ۴۷ سنت معادل ۱.۲۹ درصد افزایش به ۱۱۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.
مدیرعامل شرکت گازپروم گفت:‌ زمانی که از تحریمی صحبت می شود که به احتمال زیاد اتفاق خواهد افتاد، آنگاه این موضوع در مورد تغییر مسیر صادرات ما به آسیا مطرح می شود
بر اساس آمارهای ارائه شده هند در 20 روز منتهی به چهارشنبه هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 برابر ذغال سنگ بیشتری را از روسیه وارد کرده است.
واشنگتن به طور فعال از ذخایر استراتژیک نفت خود (SPR) در سال گذشته به فروش رسانده تا از افزایش حتی بیشتر قیمت انرژی جلوگیری کند
وزیر اقتصاد روسیه در حاشیه برگزاری مجمع بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ گفت: به خاطر مشکلاتی که در هنگام استفاده از دلار و دیگر ارزهای غربی پیش می‌آید، آنها شبیه سم هستند.
رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا تا نیمه دوم سال آینده میلادی به صفر برسد که نتیجه سیاست‌های سختگیرانه‌ مالی و تاثیر آن بر روند رشد اقتصاد خواهد بود.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹۷ درصد کاهش به ۱۸۳۹ دلار و ۳۹ سنت رسید.