زناشوئی

صفحه زناشویی مجله پرسون به شما کمک میکند تا زندگی و رابطه زیبایی با همراه و همسر خود داشته باشید.

اخیرا قضات در استعلامی از معاونت حقوقی سوالاتی پیرامون نحوه رسیدگی به درخواست توقیف اموال فرد پس از فوت وی را مطرح کردند.
عفت آی دکتر روانشناسی تربیتی درباره چهار نکته ممنوع در زندگی زناشویی و به خصوص در ابتدای شکل گیری رابطه بین زن و مرد توضیحاتی داد.
خیانت شریک زندگی بسیار دردناک است و تأثیرش می‌تواند بسیار شدید باشد و فرد را نابود کند.
از مواردی که به آن در بیشتر اوقات توجه نمی‌شود، حقوق زن در ازدواج موقت است اما دانستن این نکات قانونی در مورد حقوق زن در ازدواج موقت بسیار مهم است.
اگر احساس می کنید طرف مقابل علاوه بر بی‌میلی به جدی‌شدن رابطه، به احساسات شما بی‌توجه است، به شما دروغ می‌گوید و دغدغه خوشحال‌کردنتان را ندارد، همه اینها می‌توانند دلایل موجهی برای پایان‌دادن به رابطه باشند.
طلاق یکی از ناخوشایند ترین اتفاقات در زندگی همه است و انسان ها ممکن است تحت تاثیر این موضوع کارهای اشتباهی انجام دهند آقایان هم از این قاعده مستثنا نیستند.
زایمان معمولا تجربه‌ای دردناک است، اما مادران می‌توانند با افزایش آمادگی خود، روش‌هایی برای کاهش این درد پیدا کنند. کاهش درد زایمان با روش‌های دارویی و غیردارویی متنوعی امکان‌پذیر است.
ازدواج صوری یا دروغین، ازدواجی است که ثبت قانونی می شود ولی مفهوم و کارکرد ازدواج را ندارد و هدف آن رسیدن به منافع مالی، رهایی از فشار خانواده یا گرفتن اقامت در یک کشور خارجی است.
چطور می توانید در صورت بروز دعوا یا قهر از همسر خود عذر خواهی کنید و با چه روشهایی می توانید دل همسرتان که از دست شما رنجیده خاطر شده را بدست بیاورید؟
با توجه به قانون، طلاق از سمت زن به دلیل اینکه حق طلاق با مرد است کمی دشوار است. بنابراین هنگامی که زن اقدام به درخواست طلاق می‌کند و مرد مخالف آن باشد فرایند رسیدگی طولانی‌تر و پیچیده است. حالا سوالی که مطرح می‌شود آن است که آیا مرد را می‌توان اجبار به طلاق زن کرد؟
موارد ذکرشده، روش‌های طبیعی جهت کمک به افزایش قدرت باروری زنان می‌باشد؛ اما در صورتی که با رعایت این نکات زوجین همچنان با مشکل ناباروری مواجه باشند، می‌بایست با صلاحدید پزشک متخصص از راه‌های کمک‌باروری استفاده نمایند.
پرسون گزارش می دهد؛

موانع ازدواج در قانون کدام است؟

ازدواج افراد با یکدیگر در شرایطی توسط قانون منع شده و برای زن و مرد در صورت اطلاع از قانون و سرپیچی از آن مجازات در نظر گرفته شده است.
در برخی موارد، ممکن است منطقی باشد که سعی کنید پیوند خود را حفظ کنید، اما اگر شریک زندگی شما هیچ نشانه‌ای دال بر تغییر رفتار از خودش نشان نمی‌دهد، احتمالاً بهتر است که شما هم از رابطه کناره‌گیری کنید.
ما می‌توانیم رابطه‌ای عاشقانه را تجربه کنیم. رابطه‌ای که سرشار از صمیمیت، مهربانی متقابل و تعهد واقعی باشد. اما برای رسیدن به اوج عشق، به تمام مهارت‌های هوش هیجانی نیاز داریم.
مهریه مالی است که در ضمن عقد تعیین می شود. در صورت مطالبه مهریه توسط زوجه، مرد موظف است مقدار مهریه تعیین شده را پرداخت کند. معمولا برای مهریه زن سکه، وجه نقد و خانه تعیین می شود البته گاها موارد دیگری که مالیت دارد نیز به عنوان مهریه تعیین می شود.