زناشوئی

صفحه زناشویی مجله پرسون به شما کمک میکند تا زندگی و رابطه زیبایی با همراه و همسر خود داشته باشید.

مهمترین اخبار

یکی از سخت‌ترین تصمیمات، انتخاب همسر است که بدون شک باید معیار‌های صحیحی را در نظر گرفت تا بتوان بهترین انتخاب را داشته باشید.
سبحان احمدی کارشناس روانشناسی گفت: وابستگی افراطی یکی از زوجین، موجب سردی روابط زن و شوهر می‌شود.

بوی بدن جزئیاتی در مورد سلامت ما آشکار می‌کند، برای مثال وجود بعضی بیماری‌ها (وبا بویی شیرین دارد و دیابت شدید بویی شبیه سیب گندیده می‌دهد). در گزارش زیر در رابطه با بوی بدن و تحقیق روان شناسان و کارشناسان بخوانید.
برخی از مشکلات رایج در سال‎ های اولیه ازدواج شامل ارزش‎‌ها، مشکلات مادی، ارتباط با خانواده‎‌ها و خویشاوندان و برخی روابط زناشویی است. بسیاری از زوج‎‌ها قبل از ازدواج چشم خود را روی اختلافات و تفاوت‎هایی که با هم دارند می‌‎بندند، ولی پس از ازدواج متوجه تفاوت در ارزش‎‌ها و عقاید خود می‌‎شوند و دیگر نمی‌‎توانند آن را نادیده بگیرند.
در گزارش پیش روی تان تمایل بعضی دخترها به انتخاب شوهری با اختلاف سنی زیاد ریشه‌یابی می گنیم.
یک پدیده رایج در بین مردم این است که اکثر مردم تا زمانی که شرایط خاصی مانند موفقیت، ثروت و امنیت فراهم شود، احساس شادی و خوشبختی می‌کنند. اما خوشبختی عمیق یک قانون دارد: شما نمی‌توانید چیزی را مهم‌تر از شادی قرار دهید.
لیلا ماهر روانشناس و عضو رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران درباره مشکلات طلاق و زندگی بعد از آن برای زنان و مردان گفت.
حسین ابراهیمی مقدم روانشناس و استاد دانشگاه درباره پذیرش توسط دیگران گفت: همه‌ افراد از یک درجه‌ای از تلقین پذیری برخوردار هستند. زمانی که افرد مورد تأیید قرار می‌گیرند، حالشان بهتر می‌شود
در عالم حقوق برای پایان دادن به زندگی مشترک مسیری به جز طلاق پیش بینی شده است اما روشی به نام فسخ نکاح وجود دارد که در ادامه شرایطش را بخوانید.
ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ بدهد که همسرتان از شما دوری کند اما ببینید که چه رفتارهایی باعث دور شدن همسرتان از شما می شود. علت اصلی دوری همسرتان را در ادامه بخوانید.
مجردها خوشبخت‌ترند؟ یا متاهل‌ها؟ پاسخ روشنی نداریم، اما این مطلب تلاش کرده در عالم منطق پاسخی قانع‌کننده برای این کَل‌کَل پیدا کند.

مادری انگلیسی از ترس اینکه وقتی دخترش بزرگ شود به خاطر نامش مورد تمسخر واقع شود دچار افسردگی و بی خوابی شده است.

به اعتقاد برخی مردان، زنان فقط برای شکایت کردن، خلق شده اند، حال چه سرزنش و شکایت ها شما به جا باشد و چه به ناحق. در هر حالتی شکایت کردن زنان می تواند حتی بهترین و رمانتیک ترین روابط را نیز از هم بپاشد. مردها از مورد انتقاد قرار گفته شدن بیزار هستند و از اینکه خانمی درصدد تغییر آنها برآید بیزاری می جویند حتی اگر به آن خان عشق زیادی داشته باشند.
متاسفانه در سالهای اخیر عمر زندگی های مشترک روند نزولی یافته و بسیاری از زوجین در همان سالهای ابتدایی زندگی مشترک از هم جدا می شوند. علت های گوناگونی وجود دارد که زوجینی که با هزار امید و آرزو ازدواج می کنند، در کوتاه مدت ، تصمیم بر جدا شدن می گیرند و بدترین راه  ممکن را برای آینده زندگی مشترک شان انتخاب می کنند.