قرآن و عترت و حج

برای باخبر شدن از آخرین اخبار مذهبی ایران، سرویس فرهنگ و هنر پرسون را دنبال کنید.

مهمترین اخبار

رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در روایتی به سه صفتی که انسان را به برادر دینی خود امیدوار می کند، اشاره کرده‌اند.
حدیث روز

هشت ویژگی مؤمن

امام جعفر صادق علیه السلام در روایتی به هشت ویژگی مؤمن اشاره کرده‌اند.
حدیث روز

ثمره اخلاق بد

امام علی علیه السلام در روایتی به ثمره اخلاق بد اشاره کرده‌اند.
امام صادق علیه السلام در روایتی به ارتباط خشم با عقل اشاره کرده‌اند.

امام حسن عسکری علیه السلام در روایتی به راهکاری برای با ادب بودن اشاره کرده‌اند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از فعال بودن ۱۵۰ موکب سازمان اوقاف در کشور عراق خبر داد و گفت: میلیون‌ها نفر زائر کنار هم هستند بدون اینکه کسی به کسی آسیب بزند بدون اینکه کسی باعث رنجش دیگری شود. آن مدینه فاضله‌ای که دشمنان ما در نظام ماتریالیسی ترسیم می کنند، محقق نخواهد شد. این مدینه فاضله در نظام ایثار و شهادت شکل می‌گیرد.
کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، ضمن توضیح درباره روند برگزاری رویداد «اربعین؛ فراتر از کلام» در استان‌های مرزی کشور، از اجرای کارناوال «آیینه‌داران آفتاب» برای اولین بار در تهران به مناسبت راهپیمایی اربعین حسینی با حضور ۱۵۰ هنرمند از سراسر کشور گفت.

حمید مجیدی مهر رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: علاوه بر خدمات رسانی به زائرین، برنامه‌های فرهنگی و قرآنی برای موکب‌ها در نظر گرفته شده و با توجه به ارتباط این مرکز با قاریان بین‌المللی و ملی، از این قاریان برای برپایی محافل قرآنی و مجالس انس با قرآن در مواکب استفاده می‌شود.
امام حسین (ع) به همه کسانی که در کربلا همراهشان بودند تاکید کردند که اگر حقی برگردنشان هست یا اگر بدهی دارند، در کربلا نمانند و برای ادای دین برگردند، چون ایشان عمل به حقوق اجتماعی را بسیار مهم و اساسی می دانستند.