مهمترین اخبار

گزارش پرسون از موفقیت های هنرمندان کردستان؛

جایگاه برتر جشنواره بین المللی فیلم «رشد» برای صداوسیمای کردستان

مجموعه مستند پویانمایی «زیست شناسان» کوچک به کارگردانی فهیمه ذبیحی سلطانی و تهیه کنندگی رضا احمدیاری به عنوان بهترین پویانمایی آموزشی جشنواره بین المللی فیلم «رشد» انتخاب گردید.
با ادامه رکود در سینما ، یکی دیگر از سالن‌های سینمایی قدیمی تهران (عصر جدید) هم تعطیل می‌شود تا تعطیلی و تغییر کاربری سرنوشت این روزهای سینماهای قدیمی باشد.
انتظار این بود که شهاب حسینی در توضیح اقدام بلاتوجیه خود دلایل قانع کننده تری ارائه کند که شوربختانه وی از اصرار دوستان به ایشان برای زدن واکسن سخن گفت اصراری که بیشتر به عذر بدتر از گناه شبیه است تا یک دلیل موجه.
چند روزی است زمزمه حصارکشی به دور تئاترشهر را می‌شنویم. واقعا کار عاقلانه‌ای نیست و به دور از هر گونه تفکر مردم‌مدار و شهرسازانه‌ای است. کجای دنیا برای ورود به تئاترشهر باید از نرده و حصار رد شد. کجای دنیا قسمتی از یک پارک عمومی را حصار می‌کشند؟
رییس انجمن کارفرمایی تهیه‌کنندگان (اکت)، اعلام کرد که اعضای این تشکل صنفی سینما، هیچ‌گونه مطالبه خارج از نوبتی برای دریافت واکسن کرونا ندارند.
۱۵ نهاد و کمپانی سینمایی ایران در دوره جدید بازار فیلم اروپا حضور خواهند داشت که در جریان برگزاری هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین برپا می شود.
گاهی تصاویر و ویدئو‌هایی از پشت صحنه فیلم و سریال‌ها می‌بینیم که به ما ثابت می‌کنند در فیلمسازی کاری شبیه به جادو انجام می‌شود.
سیدزاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: تجمیع و یکپارچه سازی اطلاعات هنرمندان تحت پوشش، برای دسترسی به آمار رسمی یکی از مهمترین دغدغه های این نهاد حمایتی در سال های اخیر بوده است. با شیوع کرونا و ضرورت حمایت از جامعه فرهنگی و هنری کشور، نبود بانک جامع اطلاعاتی از هنرمندان و اصحاب رسانه کشور، مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در ارائه اقدامات حمایتی با مشکل مواجه کرد.
معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به اینکه «هر گونه بهره برداری یا انتشار غیر مجاز آثار سینمایی بدون سیر مراحل اداری و قانونی تعیین شده جرم است» ، به متخلفان این حوزه نسبت به پیامدهای زیان آور این اقدام مجرمانه هشدار داد.
پرویز جاهد منتقد و مدرس سینما با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از درگذشت غلامرضا سرکوب خبر داد.