مهمترین اخبار

بررسی تیزر جدیدی که آتش به جامعه دغدغه مند ایرانی انداخت؛

حیف از ایران که مبتذل شود/ هنر و فرهنگ برای کمک به بالندگی یا تهاجم فرهنگی؟

دود سردرگمی های مسئولان در چشم مردم عادی؛

فیلتر سفرها فقط برای طبقه ای خاص!؟

زلزله سی‌سخت بر اثر جنبایی بخشی از قطعه‌ای فرعی از گسل سی‌سخت و هم‌راستا با پهنه گسله «بلند زاگرس» در زاگرس میانه رخ داد. زلزله علاوه بر خرابی خانه‌ها در شهر سی‌سخت و روستاهای اطراف به ترس و اضطراب اهالی منطقه و آمدن آنها به خارج از خانه منجر شد.
زلزله‌ای با بزرگای ۶/ ۵ در مقیاس ریشتر در شهر سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد در شامگاه روز ۲۹ بهمن ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه حدود ۲۰ شهر و بیش از ۱۱۰۰ آبادی را تحت‌تاثیر قرار داد. این زلزله که در منطقه دنا در سامانه گسلی زاگرس اتفاق افتاد نشان داد ناآرامی زمین در منطقه زاگرس که در آبان‌ماه سال ۹۶ زلزله سرپل ذهاب را رقم زده بود می‌تواند کماکان منشأ جنبش‌های جدید زمین در آینده باشد.
بسیاری معتقدند که دولت به جای پشتیبانی از مردم در یک واقعه بزرگ مانند کرونا، دستهای خالی اش را نشان داد و از اول با واریز یک میلیون تومان وام که هر ماه قسط به قسطش را دریافت می کند، به همه فهماند که انتظارشان را بالا نبرده و خودشان کاری برای خود کنند. این در حالی است که بسیاری از آسیب شناسان معتقدند که دولت باید در چنین مواقعی به کمک مردمش آمده و آنها را تنها نگذارد.

پرسون از عادی انگاری کرونا و مشکلاتش می گوید؛

تا الان کرونا نگرفتم، پس دیگه نمی گیرم!

موج چهارم کرونا در راه است و عده ای با ساده انگاری و حتی عادی انگاری این اپیدمی در به خطر انداختن جان دیگران حرکت می کنند . حرکتی خطرناک که خودشان هم از آن خبر ندارند.

گزارش پرسون از مهاجرت و تاثیرات آن بر جامعه؛

از رویای غرب تا شب های در به دری

تبلیغات فریبنده مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا، آنقدر دامنگیر شده است که دل خیلی ها را برده است. سخت و گران شدن هزینه های زندگی در ایران هم علتی شده است که فکر مهاجرت فقط در بین دانشگاهیان و طبقه مرفه جولان ندهد بلکه هر جا را نگاه کنیم، یکی می گوید« اگر فرصتش بود می رفتیم.»
کرونا به جز آنکه توانست گسست میان قدرت و علم را نشان دهد و توان تخریبی خود را به رخ بکشد، نشان داد که تا چه حد از یک نوع بیماری با پیشینه بهداشتی، خود را به سطح یک معضل اجتماعی تمام عیارجهش دهد.
زلزله‌ای با بزرگای 7.1 در ژاپن در عصر 25 بهمن 99 رخ داد. زلزله در ساعت 08:23 روز شنبه 13 فوریه به وقت ژاپن (38: 17 بعدازظهر شنبه 25/11/99 به وقت تهران)، ساختمان‌ها را لرزاند و خاموشی‌های گسترده‌ای را موجب شد، اما خسارت عمده‌ای وارد نشد و هشدار سونامی صادر نشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی هفته گذشته و در جلسه ای که با مدیران و کارکنان مرکز پژوهش های مجلس داشت، با انتقاد شدید از افزایش قیمت ها و نیز گلایه از توزیع نادرست ارز دولتی میان تولید کنندگان از مدیریت نامطلوب در فضای اقتصادی کشور گلایه کرد.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: شاهد افزایش دوباره بیماران در بیمارستان‌ها هستیم، علت اصلی این افزایش بی‌توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و اگر با همین روند جلو برویم احتمالا در اسفند ماه شاهد خیز جدید و موج چهارم انتشار کرونا در ایران خواهیم بود.
کیفیت هوای پایتخت عصر امروز پنجشنبه -نهم بهمن- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۵۳ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها و در وضعیت قرمز قرار گرفت.