مدیریت بحران

گزارش و اخبار لحظه ای حوزه بحران و راهکارهای مدیریت بحران را در حوزه مدیریت بحران سرویس جامعه پرسون بخوانید.

معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خسارات اولیه توفان در پایتخت را تشریح کرد و از آسیب دیدگی شش تن از شهروندان خبرداد.
رئیس کمیسیون مشترک حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: ما فقط در ۵ یا ۶ سال پیش رو می‌توانیم با بحران جمعیت مقابله کنیم زیرا ۵-۶ سال دیگر دهه شصتی‌ها از مدار باروری خارج می‌شوند.

فروریختن متروپل و ساخت بدون پروانه مجوز، تاکنون ده‌ها مفقودی و تا لحظه تنظیم این گزارش ۳۴ نفر را به کام مرگ کشانده و جست‌وجو برای خارج‌سازی دیگر پیکرها از زیر آوار ادامه دارد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ساختمان متروپل لرزان و به لحاظ فنی دارای مشکلاتی است.
در جریان بحران اوکراین و انتقاد غرب از مواضع چین وزیر خارجه این کشور جمله بسیار مهمی بر زبان راند. وانگ یی گفت: پکن در جایگاه درست تاریخ ایستاده است.
حادثه ساختمان متروپل آبادان بار دیگر اذهان را متوجه این مطلب کرد که متاسفانه سوءمدیریت چه حوادث خونبار و تاثرانگیزی را باعث می‌شود.
بحران کم آبی هنوز جــان بسیاری از کودکــان را تهدید می‌کند و بسیــاری از کودکان هنوز در استان سیستان و بلوچستان برای یک جرعــه آب، یا گرفتار گانــدوها می‌شوند یا در آب غرق می‌شوند.
در هفته ابتدایی اردیبهشت 1401 رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی درباره شرایط آبی کشور گفت: «در حال حاضر پنجره زمانی بارش‌ها در حال بسته شدن است و بعد از این،‌ بارش آنچنانی نخواهیم داشت.
در پرداخت یارانه انرژی به ویژه بنزین برخی می‌گفتند این یارانه به افراد مرفه و متوسط پرداخت می‌شود و افراد فقیر و فاقد وسیله نقلیه از آن استفاده نمی‌کنند هرچند به طور مستقیم و غیر مستقیم همه طبقات به واسطه نقش مرکبی که یارانه سوخت در حمل و نقل ایفا می‌کند کم و بیش از آن برخوردار می‌شوند ولی در یارانه نان این برخورداری کاملاً برعکس است.
«مدیران تهران برای اعلام تعطیلی مدارس خواب مانده بودند؟» این اظهار نظر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، فقط برای یک ساعت دیر اعلام شدن تعطیلی مدارس بود، آن‌هم در شرایطی که طی یک هفته گذشته استان‌های غربی و جنوب کشور درگیر گرد و غبار بسیار شدید‌تر از این روزهای تهران هستند، اما جنجال یک ساعت تاخیر در اعلام شدن تعطیلی مدارس در صدر اخبار قرار گرفت، به‌نحوی که وزیر آموزش و پرورش مجبور به عذرخواهی شد!
دورهمی بزرگ بیرون از شهر. زن، مرد و کودک دور هم جمع شده‌اند. ماشین دهان باز می‌کند برای بالا آوردن آنچه از سطح شهر جمع کرده است. کیسه‌های بزرگ و کوچک گره‌خورده، سر ریز می‌شوند به پای شرکت‌کنندگان این دورهمی بزرگ.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از رفع محدودیت ترافیکی در محور هراز خبر داد و گفت: این مسیر ساعاتی قبل به دلیل تخلیه بار ترافیکی از محدوده آبعلی به شمال یکطرفه شده بود.
سرپرست اداره کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از شناسایی همه نقاط حادثه‌خیز معابر پایتخت برای افزایش ایمنی حمل و نقل خبر داد.
روند افزایش جمعیت و مهاجرت‌های روستاییان به شهرها در کنار افزایش اجاره بها و قیمت یک خانه در حومه شهرها بسیاری را به حاشیه شهرها برده و در کنار آن باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی شده است.
سال هاست متاسفانه برای بزرگنمایی برخی مطالب بخصوص وقتی سودی در آن ها برای گروه خاصی دیده می شود با کلمات نادرست غلو می شود، خواستم عرض کنم حداقل با کلمات صحیح غلو کنید!
شب گذشته موضوع ویژه برنامه جشن رمضان، کمک به معتادان محله هرندی تهران بود.
یک پژوهشگر حوزه مواد مخدر اظهارکرد: اولین تأثیر ممنوعیت کشت تریاک در افغانستان، گران شدن مواد مخدر و دومین تاثیر هم احتمال رشد مواد روانگردان و صنعتی با قیمت ارزان‌تر است.