مهمترین اخبار

حضور نرجس سلیمانی به عنوان کاندیدای شورای شهر تهران به دلیل این که هیچ‌گونه کارنامه از فعالیت‌های وی در دسترس نیست و همچنین نگران برخی در رابطه با لطمه به نام سردار سلیمانی باعث انتقادات بسیاری و دعوت به انصراف وی گشته است.
مصطفی میرسلیم گفت: استعفای من به این دلیل صورت گرفته است که وزارت کشور درباره فرایند بررسی صلاحیت ها که وظیفه قانونی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات است، مداخله غیرقانونی انجام داده است. معتقدم چنین اقدامی جایگاه قانونی نمایندگان مردم را خدشه دار کرده است و من دیگر نمی توانم پاسخگو باشم.
آیت‌الله رئیسی گفت: از اولین شرایط برای مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، ارتباط با مردم است. باید از مردم بود، در مردم بود و با مردم بود. از نزدیک باید با مردم سخن گفت. شکایات و دغدغه‌های مردم را شنید.
عبدالناصر همتی گفت: خانم بنده سپیده شبستری را از طرف خودم برای صحبت فرستادم و پس از آن همه کاندیدا‌ها بچه‌های خود را تقلید کردند و فرستادند خب من هم همین را می‌خواهم، می‌خواهم با تعامل نشان دهیم خوشحالم آن‌ها نیز همان روشی که من رفته ام را پیش گرفته‌اند.
سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به درخواست علی لاریجانی برای اعلام عمومی دلایل رد صلاحیتش نوشت که در قانون انتخابات ریاست جمهوری چنین حکمی پیش بینی نشده است.
مروری بر زندگی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ قسمت اول؛

زاکانی؛ از دارایی ها و افشاگری ها تا مخالف دیروز و موافق امروز برجام

علیرضا زاکانی، سیاستمدار کهنه‌کار و اصولگرایی است که افشاگری‌های متعددی در کارنامه خود دارد. او اکنون برای سومین بار، سودای کرسی ریاست جمهوری را در سر دارد.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از چند جهت انتخابات عجیب و غریبی است. نخست اینکه نهاد نظارتی به‌گونه‌ای توی ذوق همه زد اگر عده‌ای بنا داشتند پای صندوق‌های رای بروند، با حذفیاتی که اعمال کرد، مایوس شدند.
همسر آیت‌الله رئیسی ضمن تشریح نگاه دولت احتمالی آیت الله رئیسی به مشکلات و مطالبات زنان در بخشی اظهار کرد: با کاندیداتوری آقای رئیسی موافق نبودم چرا که این موضوع با آرامش منافات دارد و ممکن است دردسرهایی هم داشته باشد.
فردا با حضور امین کیانی برگزار می‌شود؛

نخستین اجتماع جوانان حامی رئیسی در کرمانشاه

نخستین اجتماع جوانان حامی سید ابراهیم رئیسی در شهر کرمانشاه فردا (22خردادماه) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که از سوی ستاد ملی کرونا در نظر گرفته شده برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد جوانان آیت الله رئیسی در کشور گفت: مردم غیور بروجرد نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند و در زمان جنک تحمیلی نیز با ایثار و از خود گذشته خود از کشور و انقلاب اسلامی دفاع کردند؛ اما این منطقه از کشور به دلیل بی مدیریتی‌ها به توسعه و آبادانی نرسیده است.
اخیرا گفت‌وگویی داشتم و در آنجا توضیح دادم که حتی با افزایش تعداد نامزدهای انتخاباتی و تایید صلاحیت آنان گره چندانی از کار فروبسته مشارکت انتخاباتی گشوده نمی‌شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که طرح‌هایی در خصوص ساخت مسکن ارائه می‌دهند؛ بدانند با تصویب طرح جهش تولید مسکن توسط شورای نگهبان و تبدیل به قانون، مکلف به اجرای آن حتی در صورت شعار دادن و نداشتن اعتقاد عملی در این زمینه هستند.
زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تبریک روز دختر گفت که با نقش آفرینی دختران تمدن ساز ایران، می‌توان در همه عرصه‌ها بر مشکلات غلبه کرد و با حل مسائل کشور بر تارک تاریخ درخشید.
رییس ستاد محسن رضایی در استان کردستان گفت: محسن رضایی به نفع هیج نامزد دیگری کنار نمی‌رود و تا آخر کار در صحنه می‌ماند و معتقد است که با هرکس که خادم محرومین بوده و در خدمت انقلاب باشد، فارغ از نوع تفکر وی، همکاری می‌کند.
رئیس ستاد محسن مهرعلیزاده در استان هرمزگان در مناظرات انتخاباتی مشاهده کردیم که مهرعلیزاده موضوعی پنهان ندارد و شفاف دیدگاهیش را ارائه می‌کند، اظهار کرد: نگاه وی به سمت اصلاحات اقتصادی و فرهنگی است تا شاهد رفاه و آسایش مردم باشیم.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: حل بحران‌های کنونی قطعا نیازمند عزم ملی و یک اعتقاد برای اصلاح ساختارها، تعارض قوانین و افزایش سرمایه اجتماعی است و این توهم است که عذه‌ای فکر کنند که آن‌ها می‌توانند منجی شرایط کنونی باشند.
مرور دیدگاههای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره سیاست خارجی و برجام حاکی از این است که علیرغم دیدگاه‌های منفی که پیش از این ۵ نامزد اصولگرا به آن داشته‌اند همچنان در صدر توجه آنهاست، دو نامزد دیگر هم سیاست دولت خود را تداوم اجرای آن اعلام کرده‌اند.