مهمترین اخبار

دست پر رئیس قوه قضائیه برای اصولگرایان؛

آیا رئیسی معادلات انتخابات ۱۴۰۰ را به هم خواهد زد؟

محمد مهاجری می‌گوید: من شکی ندارم که ورود آقای رئیسی به انتخابات می‌تواند معادلات را به هم بریزد. اگر ایشان به انتخابات ورود پیدا کند معادلات را قطعاً به ضرر آقای قالیباف به هم خواهد زد. چون بخش عمده جناح اصول‌گرا که در دوره قبلی در رقابت میان آقای رئیسی با قالیباف، پشت سر آقای رئیسی قرار گرفتند و به همین دلیل قالیباف مجبور به انصراف شد در این دوره هم در صورت حضور آقای رئیسی از وی حمایت می‌کنند.
سال 54 جناب آقای مصباح یزدی به مدرسه‌ حقانی تشریف بردند و سخنرانی کردند. در آن سخنرانی از دیدگاه خودشان ثابت کردند که مرحوم دکتر شریعتی ضروریات دین را منکر شده است. بنابراین گفتند باید او برخوردی متناسب با منکر ضروریات دین شود.
رییس کمیته انتخابات خانه احزاب ایران، ایجاد محدودیت برای ثبت‌نام نخبگان در انتخابات ریاست‌جمهوری را خلاف قانون اساسی دانست و با بیان اینکه نام‌نویسی همه افراد نشانه تقویت دموکراسی است خواستار وسیع شدن دایره انتخاب مردم شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی باصدور پیامی از مردم و جامعه روحانیت خواست در مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در مشهد شرکت کنند.
استاد دروس عالی حوزه علمیه گفت: رابطه آیت‌الله مصباح با مقام معظم رهبری بسیار صمیمی بود و رهبری انقلاب نیز ایشان را تأیید کردند و خود آیت‌الله مصباح می‌گفتند "ما ولایت فقیه را مطیع هستیم و اطاعت می‌کنیم.
مصطفی کواکبیان درمورد احتمال همکاری علی لاریجانی با اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده گفت:خیلی خوب است که آقای لاریجانی خودش یک حزب تشکیل دهد و به فعالیت حزبی روی بیاورد که در ‌این ‌صورت خواهد توانست نیروهای حزبی خود را در این ساختار ساماندهی کند.
محمود صادقی نماینده سابق اصلاح طلب در مجلس شورای اسلامی به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

دولت ندبیر دولت اعتدال نیست بلکه همان دولت اصلاحات است؛

کدام هم‌تیمی‌های میرحسین وارد دولت روحانی شدند؟

آیا به فرض اگر موسوی می‌توانست پیروز رقابت‌های انتخاباتی سال 88 شود، چه نتیجه‌ای غیر از همین که دولتمردان روحانی چهار و هفت سال بعد گرفته‌اند، می‌گرفت؟ هدف از این ادعا که موسوی در صورت انتخاب شق‌القمر می‌کرد، چیست؟

رییس پدافند غیرعامل کشور:

۹ دی قله بیداری و بصیرت مردم است

رییس پدافند غیرعامل کشور در پیامی با گرامیداشت ۹ دی تاکید کرد: این روز، قله بیداری و بصیرت مردم و نمادی الهام‌بخش در دشمن‌شناسی، زمان‌سنجی و سلحشوری ملت ایران در دفاع از انقلاب اسلامی و مظهر افشای ماهیت تهدیدات نرم دشمن است.
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جهانگیری نامزد می شود تا نشان دهد اصلاح طلبان همچنان پای کار موضوع «انتخابات» در کشور هستند. یعنی تنها راه حل گشایش سیاسی در کشور را صندوق رأی می بینند.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه بر اساس گفتمان مقام معظم رهبری، هدف نهایی، «خنثی سازی تحریم ها» و هدف عملیاتی «رفع تحریم ها» است، افزود: این گفتمان و هدف گذاری کاملاً واقعی است، اما برخی تلاش می کنند با دوگانه سازی های کاذب، از این دو مساله اهداف دیگری را دنبال کنند.