هرمزگان

مهمترین اخبار

خلیج فارس، جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد. از بنادر زیبایش تا جزایر ریز و درشتی که در فصل زمستان، گردشگران زیادی را برای تفریح به سمت خود می‌کشاند. چند سالی می شود که جزیره هرمز که در نزدیکی قشم واقع شده‌ است، طرفداران زیادی پیدا کرده‌ است.
مردم جزیره به زبان فارسی سخن می گویند و گویش آنان تلفیقی از بندری و مینابی است. در میان سخنان هرمزی ها، واژگانی از زبان های هلندی، پرتغالی، انگلیسی، هندی و عربی به گوش می خورد که به دلیل حضور پرتغالی ها، هلندی ها و دیگر ملیت ها در این منطقه به زبان آنها راه یافته اند.
جزیره هرمز به خاطر خاک سرخش مشهور است. رسوبات زمین‌شناختی و مواد معدنی خاک هرمز، این جزیره را به بهشت زمین‌شناسان تبدیل کرده است.
بهترین فصل برای مسافرت به هرمز، نیمه دوم سال است. اواسط پاییز تا اواخر زمستان که هوای مناطق خلیج‌فارس کاملا بهاری و مطبوع می‌شود، بهترین زمان برای تماشای هرمز دوست داشتنی است.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه این شورا در خصوص موافقت با احداث شهر جدید استان هرمزگان را به استاندار ابلاغ کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد؛

صادرات بنزین از بندر نفتی خلیج‌فارس 50 درصد کاهش یافته است

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه یک میلیون و۴۷۰ هزار تن بنزین از بندر نفتی خلیج‌فارس صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه آن ۵۰ درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: بندر نفتی خلیج فارس با برخورداری از زیر ساختی های مناسب و همچنین استقرار پایانه های نفتی از مزیت های قابل توجهی برای صادرات، واردات و ترانزیت مواد نفتی برخوردار است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خبر داد:

آغاز طرح واکسیناسیون سرخک در استان هرمزگان از هشتم آبان ماه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ذکر این نکته که طرح واکسیناسیون سرخک در استان هرمزگان از هشتم آبان ماه امسال به مدت ۱۴ روز اجرا می‌شود، بیان داشت: اجرای واکسیناسیون در مرکزهای خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه بهداشت های سراسر هرمزگان به صورت «پاسیو» و با هدف پیشگیری از گسترش بیماری سرخک دراستان انجام می‌شود.
رئیس سازمان صمت هرمزگان ابراز داشت: هدف‌گذاری صادرات کالاهای غیرنفتی بخش‌های مختلف اقتصادی هرمزگان در سال جاری ۲ میلیارد و ۷۰ میلیون دلار بوده که در ۶ ماهه نخست امسال ارزش دلاری این کالاها در همسنجی با سال گذشته ۲۵۸ درصد افزایش داشته است.
رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: در شورای ششم کمیسیون بانوان ایجاد شده است که به رشد و اعتلاء بانوان بندرعباس کمک می‌کند. شورا نگاه ویژه‌ای به امر ورزش بانوان دارد و مقرر شده که در سه ناحیه بندرعباس اماکن ورزشی برای ورزش بانوان ایجاد شود.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری‌ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.
هواشناسی هرمزگان در هشدار 31 درایی با سطح نارنجی از مواج شدن خلیج فارس از بعدازظهر دوشنبه 26 مهرماه تا جمعه 30 مهرماه در مناطق جنوبی و غربی جزایر کیش و لاوان و مناطق فراساحل استان خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

خط لوله انتقال سوخت قاچاق در جزیره قشم منهدم شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از شناسایی و انهدام خط لوله انتقال سوخت قاچاق به طول ۱۵۰۰ متر در سواحل جزیره قشم خبر داد و گفت: این خط لوله انتقال سوخت با هدف انتقال سوخت‌های دپو شده در ساحل به اسکله صیادی و اعماق دریا توسط قاچاقچیان به صورت غیر مجاز ایجاد شده بود که خوشبختانه با هوشیاری مأموران، کشف و منهدم شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از تزریق یک میلیون و 592 هزار دُز واکسن کرونا در هرمزگان خبر داد و گفت: خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد جمعیت هدف استان هرمزگان واکسینه شده است.
مهدی دوستی، از مدیران مطرح مدیر عملیاتی صنعت نفت کشور در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و پروژه‌های نفت و گاز، پایانه صادراتی ماهشهر و پالایشگاه ستاره خلیج فارس؛ بیست و دومین استاندار هرمزگان شد.