آذربایجان شرقی

مهمترین اخبار

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

سطح مالیات تولیدکنندگان کاهش یافت

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: سطح مالیات تولیدکنندگان از ۲۵ به ۲۰ درصد کاهش یافت.
در پی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال زایی به موقع توسط حوزه و شعب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، مدیران کل سازمان بهزیستی استان های مذکور با اهدای لوح تقدیر از عملکرد حوزه و شعب استان های آذربایجان شرقی و غربی موسسه اعتباری ملل تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
خبر مهم وزیر آموزش و پرورش:

معلمان رتبه بندی می شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، از حمایت کامل رئیس‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی، برخورداریم و این طرح به زودی اجرا خواهد شد.
شهردار تبریز که هشتم شهریور ماه امسال توسط اعضای شورای اسلامی شهر به این سمت انتخاب شده بود، امروز توسط آنان از کار برکنار شد.
زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر ساعت ۶ و ۵۵ دقیقه و ۵ ثانیه روز ۲۶ دی ماه سالجاری ۱۴ کیلومتری زنگلان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز با اشاره به حمایت دولت از سرمایه‌گذاری و رفع مشکلات و موانع پیرامون مسائل اقتصادی گفت: آمادگی دارم در بخش های مختلف اقتصادی و در کنار آن در هنر صنعت فرش دستباف سرمایه گذاری کنم.
انتشار تصاویری منستب به مدرسه ای در شهرستان خداآفرین روستای «ارزین» که دانش آموزان آن در وضعیتی ناگوار مشغول به تحصیل مشغول هستند، با واکنش گسترده کاربران فضای مجازی همراه بود. اما آیا تصاویر واقعاً مربوط به مدرسه آن روستاست؟
جاذبه گردشگری ائل گلی در تمام ایران به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تبریز شناخته شده است.
باغ ائل گلی در بخش اصلی شهر تبریز و در هفت کیلومتری مرکز شهر واقع شده است و در حال حاضر مکانی عالی برای استراحت و تفریح به حساب می‌آید. در زبان ترکی گُل (گوُل) به‌معنای استخر است و شاه گلی یا ائل گلی معنای استخر شاه یا مردم نامیده می‌شود. البته این مکان در ابتدا شاه گلی نام داشت و بعد از انقلاب به ائل گلی تغییر نام یافت. آقای بهروز خاماچی بر این باور است که کلمه شاه در این مکان به‌معنای خود شاه نبوده و به معنی بزرگ و باعظمت به کار برده شده است.
باغ گیاه شناسی دانشگاه تبریز به عنوان اولین باغ تحقیقاتی در شمال غرب کشور است وسعت این باغ به ۱۸ هزار هکتار می رسد.
این باغ یکی از زیبا ترین و سرسبز ترین باغ های تبریز به شمار می رود.
 
با اشاره به انتشار کلیپ سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی؛

آقای استاندار قربانی خصومت شخصی شد!

نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به انتشار کلیپ سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی، گفت: قطعاً انگیزه این فرد، خصومت شخصی بوده است و ربطی به انتصاب استاندار و یا حتی سخنان وی نداشته، چرا که اساساً در بدو ورود استاندار و آغاز سخنان وی اقدام به چنین حرکت می کند.