معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس عنوان کرد:

مشهد برای عزاداری سیدالشهدا(ع) آماده شده است

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس گفت: همزمان با فرارسیدن دهه اول محرم و شهادت امام حسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان، اکران هایی با محوریت محرم در طح شهر مشهد انجام شد.
تصویر مشهد برای عزاداری سیدالشهدا(ع) آماده شده است

به گزارش سایت خبری پرسون، جاوید کیانی در گفتگو با خبرنگار ما به تشریح آخرین فعالیت های معاون اجتماعی و فرهنگی در راستای فرارسیدن ماه محرم پرداخت و اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و شهادت سرور شهیدان ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)، مشهد سیاه پوش شد.

وی با اشاره به اکران تصاویر خادمان حسینی (علیه السلام) در قاب مفاخر شهری به مناسبت ایام محرم در سطح شهر عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن دهه اول محرم، تصاویر خادمان امام حسین (علیه السلام) در 50 قاب مفاخر شهری سطح شهر اکران شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس افزود: حاج حسن جمالی، سید رضامعید و ماهرخ زاده، جزو خادمین برجسته ای هستند که تصاویرشان در کنار سایر خادمان حسینی (علیه السلام) اکران شد.

وی ادامه داد: همزمان با فرارسیدن دهه اول محرم و شهادت امام حسین (علیه السلام) و یاران با وفای ایشان، اکران هایی با محوریت محرم در طح شهر مشهد انجام شد.

کیانی بیان داشت: این اکران ها در 300 بیلبورد، 300 استرابورد، هفت تلویزیون شهری، رول میدان شهدا و هشت نمایشگر ستونی صورت گرفت.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: اکران های انجام شده در راستای محرم و با محوریت های مختلف از جمله «آزادگان عالم در خیمه حسین اند»، «باز این چه شورش است که در خلق عالم است»، «ای وای بر دلم»، «نه سید الشهدا بر جدال طاقت داشت، نه ذوالجناح دگر تاب استقامت داشت» است.

وی در خصوص فضاآرایی شهری در سطح شهر مشهد نیز گفت: پنج هزار عدد آویزستونی، پنج هزار عددبیرقی بی‌آرتی، سه هزار عدد سردری با رنگ مشکی درخیابان های شهر و همچنین 13 پرچم بزرگ ساختمانی و 500 سازه هیئات به مناسبت دهه اول محرم در خیابان های شهر نصب شده است.

کیانی همچنین از حمایت از 500 ایستگاه صلواتی در قالب طرح حسینیه‌ای به وسعت شهر خبرداد و گفت: به مناسبت دهه اول محرم، از 500 ایستگاه صلواتی در قالب طرح «حسینیه ای به وسعت شهر» حمایت شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس خاطرنشان کرد: طرح نمایشگاه حسینیه ای به وسعت شهر، برای سومین سال پیاپی و به مناسبت دهه اول محرم و سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) اجرا شد.

وی افزود: این نمایشگاه در محل گذر گلستان از تاریخ 14 لغایت 17 تیرماه برگزار و در قالب این طرح از 500 ایستگاه صلواتی حمایت شد.

کیانی با اشاره به فعالیت های مستمر معاونت خدمات شهری در راستای آماده سازی شهر برای استقبال از ماه محرم گفت: در حال حاضر برای حفظ منظر شهری و جلوگیری از نصب پراکنده پرده‌های مناسبتی هیئات مذهبی در محل‌های مختلف و نامناسب، سازه‌های ثابت و سیار در سطح شهر جانمایی و نصب شده است.

وی با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به ایام محرم تمامی پرچم‌های الوان برروی عرشه پل‌ها نیز تعویض می‌شود، افزود: در همین راستا 1120 پرچم مشکی برروی عرشه پل‌ها توسط معاونت خدمات شهری نصب شده است؛ همچنین متن تسلیت دهه اول محرم در 430 المان خورشیدی سطح شهر اکران می‌شود و آذین بندی‌های معابر منتهی به حرم مطهر به مناسبت این ایام به رنگ قرمز تغییر می‌کنند.

معاون شهردار مشهد تصریح کرد: ساخت و نصب 13 المان ویژه محرم، اجرای 60 نمایش خیابانی، برپایی مراسم شیرخوارگان حسینی در فرهنگسرای زیارت، برگزاری همایش کوهپیمایی خانوادگی همراه با قرائت زیارت عاشورا و ... از دیگر برنامه‌های این سازمان در ایام محرم است.

706140