پیشنهادها بسیار ساده برای افرادی که زندگی پر استرسی دارند

استرس امروزه جزئی از زندگی همه ما شده و تاثیرات مخرب زیادی بر زندگی ما گذاشته، اما راههای برای کنترل و دور کردن استرس از زندگی وجود دارد که خوب است بدانید.
تصویر پیشنهادها بسیار ساده برای افرادی که زندگی پر استرسی دارند

به گزارش سایت خبری پرسون، احتمالا شما هم تجربه کرده اید که گاهی لحظات بسیار سخت و پر استرسی به زندگی غلبه می کند. این لحظات می توانند به خاطر آسیبی باشند که از گذشته وارد شده اند؛ اما به طور کل، علت های مختلفی دارند. در این قسمت از نمناک قصد داریم بگوییم که چگونه باید با آن رفتار کنید تا این لحظه ها راحت‌ تر سپری شوند.

به این فکر کنید که احساسات تان ارزشمند هستند

کاملاً طبیعی است که در برخی از شرایط زندگی بترسید یا نگران باشید و هرگز به این معنا نیست که شما ضعیف هستید. وقتی که احساس استرس به شما دست می دهد، باید یک دقیقه به آن احساس گوش کنید و به دنبال دور کردن آن نباشید. به احساسات تان ارزش بدهید، یک مدیتیشن، ژورنال نویسی و صحبت کردن با دوست را انجام دهید که حال تان را خوب می کند.

به طبیعت بروید

یک راه ساده و سریع برای مبارزه با استرس این است که پا به طبیعت بگذارید. طبیعت یادآور زیبایی و امنیت است؛ پس سعی کنید که با استفاده از آن حال خود را بهبود ببخشید.

ورزش کنید

پیاده‌روی در بیرون از منزل یا هر ورزشی که کمی ضربان قلب را افزایش دهد، باعث آزاد شدن اندورفین به طور طبیعی خواهد شد، حالِ روحی را بهبود می بخشد و با استرس مبارزه می کند؛ پس سعی کنید گوشی موبایل را از خودتان دور کنید و کمی ورزش کنید و از اخبار منفی هم دور بمانید.

با کسی که دوستش دارید؛ شام یا قهوه بخورید

سپری کردن زمان با دوستان یا اعضای خانواده یک راه بسیار عالی برای دور کردن استرس و اضطراب است و به شما کمک می‌ کند تا با درونِ خودتان ارتباط بگیرید و حس بهتری داشته باشید.

همه ما می‌دانیم که کنار گذاشتن گوشی برای مدتی فواید بسیار زیادی دارد. اگر جزء‌افرادی هستید که مدام در شبکه های اجتماعی می باشید، حتما این عادت را ترک کنید؛ زیرا باعث استرس زیاد می‌ شود. پس سعی کنید که مدت زمانی را در طول روز به دور از گوشی باشید و هر 5 دقیقه یکبار موبایل خود را چک نکنید.

راهی برای کمک کردن پیدا کنید

فرقی ندارد که چه چیزی عامل ایجاد استرس در شما می باشد، در هر صورت باید بدانید که قدرتمند هستید و می توانید با آن مقابله کنید. سعی کنید راهی را بیابید که بتوانید به دیگران کمک کنید؛ به طور مثال می توانید به صورت داوطلبانه وارد گروه های خیرخواهانه شوید یا به افراد نیازمند خون بدهید یا برای یاد دادن چیزی به کسی برایش وقت بگذارید و از این طریق حال خودتان را بهبود ببخشید که آرامش زیادی را در شما به وجود خواهد آورد.

منبع: نمناک

693174