چگونه فرهنگ سخت‌کوشی را کاهش و شادی را افزایش دهیم

فرهنگ سخت‌کوشی می‌تواند به سلامتی شما آسیب برساند و از رضایت شما بکاهد. با این حال، روش‌های عملی برای کاهش سخت‌کوشی و افزایش شادی در کار و زندگی وجود دارد.
تصویر چگونه فرهنگ سخت‌کوشی را کاهش و شادی را افزایش دهیم

به گزارش سایت خبری پرسون، خبر خوب این است که فرهنگ سخت‌کوشی منسوخ شده و رفاه و رضایت شغلی جایگزین آن شده‌اند. اما ممکن است همچنان در شغل پراسترسی باشید که احساس کنید باید سخت کار کنید و پیشرفت کنید. احتمالا همیشه احساس کمبود وقت و عجله دارید.

نقل از فوربس، فرهنگ سخت‌کوشی زمانی است که شما بیش از حد کار می‌کنید، دائما در حال دویدن هستید یا ساعت‌های طولانی بدون وقفه کار می‌کنید. جنبش‌هایی مانند ترک آرام کار، روز‌های تنبلی یا روز‌های حداقل تلاش، واکنش‌هایی علیه این فرهنگ هستند.

کارفرمایان متوجه این موضوع شده‌اند و در میان کمبود استعداد، مشاغلی را ارائه می‌کنند که تعادل، رفاه و رضایت شغلی را ارائه می‌دهند. مشاغلی که بر تعادل بیشتر و سخت‌کوشی کمتر تاکید دارند، ۸.۷ درصد از کل مشاغل در آمریکا را تشکیل می‌دهند که افزایش ۳۵۶ درصدی نسبت به قبل از کرونا دارند.

بر خلاف انتظار: سخت کار کردن خوب است

شما می‌توانید با تغییر طرز فکر خود، سخت‌کوشی را کاهش دهید. افسانه است که شادی، در کارهای آسان و بدون اصطکاک است. در واقع، سخت کار کردن خوب است و وقتی چیزی را با سرمایه‌گذاری انرژی زیاد به دست می‌آورید، بیشتر آن را خواهید پسندید.

به چالش کشیدن خود و تعهد به هدفی که اهمیت دارد با شادی ارتباط دارد. وقتی خود را غرق در کاری می‌کنید و عملکرد درخشانی از خود نشان می‌دهید، به خودباوری خود کمک می‌کنید و توانایی‌های خود را افزایش می‌دهید.

کار را به عنوان یک فرصت برای انجام فرایندی معنی‌دار در نظر بگیرید و خود را در آن غرق کنید و به دنبال برتری باشید. همچنین، وقتی در حال کار هستید، تا جایی که می‌توانید کارآمد و بهره‌ور باشید تا احساس عقب ماندن نکنید. حواس‌پرتی‌ها را کنار بگذارید و اعلان‌ها را غیرفعال کنید.

بر اولویت‌ها تمرکز کنید

بر روی اولویت‌ها تمرکز کنید و بر اساس اهمیت کارها، به خیلی چیزها نه بگویید. اگر انتظارات غیرواقع‌بینانه هستند، توضیح دهید که چه زمانی می‌توانید کار‌ها را انجام دهید یا از رئیس خود بخواهید در مورد اولویت‌ها کمک کند. کار‌ها را بر اساس ریتم خود سازماندهی کنید. اگر صبح‌ها پر انرژی هستید، کار‌های پیچیده‌تر را در اول روز انجام دهید.

کار‌ها را گروه‌بندی کنید و کار‌هایی که نیاز به تمرکز دارند را در یک بلوک زمانی انجام دهید و کار‌هایی که نیاز به هماهنگی دارند را در بلوک دیگری انجام دهید. استراحت کنید تا سرحال بمانید و کارایی کلی خود را افزایش دهید.

کار تیمی همیشه بهتر جواب می دهد

با تیم خود در مورد کار‌ها و سیگنال‌هایی که نشان می‌دهند چه زمانی آماده تعامل هستید و چه زمانی نیاز به تمرکز دارید، صحبت کنید. این استراتژی‌ها به شما کمک می‌کنند که در زمان کاری خود، کار بیشتری انجام دهید و نیاز به ساعت‌های بیشتر با خروجی کمتر را کاهش دهید.

عادت‌هایی مانند کمال‌گرایی و تعلل می‌توانند باعث سخت‌کوشی غیرضروری شوند، بنابراین سعی کنید این عادت‌ها را کاهش دهید. به جای کمال‌گرایی (که معمولا غیرممکن است)، بر برتری تمرکز کنید. کار‌هایی را که نیاز به تلاش بیشتر دارند انتخاب کنید و در مسئولیت‌های مهم‌تر بهترین تلاش خود را بکنید.

به تعلل نه بگویید

تعلل را کنار بگذارید، زیرا وقتی بلافاصله کاری را شروع می‌کنید، می‌توانید آن را به طور کارآمدتری انجام دهید. وقتی کاری را به تعویق می‌اندازید، ممکن است سخت‌کوشی را افزایش دهید، زیرا انرژی ذهنی بیشتری برای حفظ آن در لیست کار‌ها نیاز است و ممکن است بعدا انجام آن سخت‌تر باشد.

اگر تمایل به تعلل دارید، یک تایمر ۱۰ دقیقه‌ای تنظیم کنید و شروع به کار کنید. معمولا وقتی شروع کردید، می‌توانید ادامه داده و آن را تمام کنید.

برای کاهش سخت‌کوشی، به اعضای تیم خود متکی باشید. اگر سعی کنید همه کار‌ها را خودتان انجام دهید، احساس ناراحتی خواهید کرد. اگر تا دیروقت برای انجام پروژه‌ای کار می‌کنید، از همکاران خود کمک بخواهید. کار‌ها همیشه بالا و پایین دارند و وقتی برای رسیدن به یک مهلت زمانی تلاش می‌کنید، می‌توانید با همکاری تیم، انرژی بیشتری بگیرید.

کار‌ها را بر اساس ترجیح و مهارت تقسیم کنید. برای مثال، اگر از جزئیات خوش‌تان نمی‌آید، کار‌های بزرگ‌تر را بر عهده بگیرید و کار‌های جزئی را به همکار خود بسپارید. یکی از تله‌هایی که باعث فرهنگ سخت‌کوشی می‌شود، عدم هماهنگی و اهداف مشترک است.

در حالی که بهترین تلاش خود را در نقش فعلی خود می‌کنید، ممکن است بخواهید گزینه‌های دیگری را نیز در نظر بگیرید تا از سبک زندگی همیشه در دسترس یا کار محور اجتناب کنید. برای یافتن شغلی که رفاه و تعادل را ارائه می‌دهد، به کلمات کلیدی در آگهی‌های شغلی یا نحوه بحث در مورد آن‌ها در سازمان خود توجه کنید.

به فرهنگ سازمانی و عبارات کلیدی دقت کنید

برای مثال، عباراتی مانند «تعادل کار و زندگی»، «با سرعت خودتان»، «ساعت کاری مشخص» یا «بدون اضافه‌کاری» ممکن است نشان‌دهنده انتظارات متعادل‌تری باشند. از سوی دیگر، مشاغلی که فرهنگ «سخت کار کردن و سخت بازی کردن» را ترویج می‌کنند یا نقش‌هایی که نیاز به کار در چندین منطقه زمانی دارند، ممکن است چالش‌برانگیزتر باشند.

داده‌های Adzuna نشان می‌دهند که مشاغل بهداشت و درمان و پرستاری معمولا کمتر درگیر سخت‌کوشی هستند. همچنین، مشاغل فناوری اطلاعات معمولا انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. مشاغل مالی و حسابداری در مقیاس سخت‌کوشی بالاتر هستند، اما معمولا دستمزد بهتری دارند. مشاغل میهمان‌داری یا پذیرایی نیز معمولا ساعت‌های کاری طولانی و انعطاف‌پذیری کمتری دارند، اما مزایای معناداری ارائه می‌دهند.

برای درک فرهنگ کار، با رئیس تیم استخدام‌کننده، اعضای تیم و ... صحبت کنید. بهترین گزینه خود را بر اساس اولویت‌های خود پیدا کنید. ممکن است انعطاف‌پذیری را با حقوق بالاتر معامله کنید یا ممکن است شغلی را انتخاب کنید که محتوای کار آن را کمتر دوست دارید، اما زمان آزاد بیشتری دارید.

سخت‌کوشی می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما وقتی کار را به عنوان بخشی مهم از زندگی خود در نظر بگیرید که در آن می‌توانید استعداد‌های خود را نشان دهید و به تیمی کمک کنید، احساس رضایت خواهید کرد. تعهد کنید و خود را درگیر کنید تا احساس ارزشمندی بیشتری داشته باشید. به خود اجازه دهید که نه بگویید و مرز‌هایی تعیین کنید و در طول مسیر به همکاران خود متکی باشید.

منبع: فرارو

679838