تازه ترین اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش گفت: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان باید مورد بازنگری قرار گرفته و شفاف شود.
تصویر تازه ترین اظهارات وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش سایت خبری پرسون، رضامراد صحرایی در حاشیه تقدیر از معلمان پرورشی و جهادی در خصوص آزمون کنکور تربیت معلم گفت: آزمون اختصاصی تربیت معلم در دهه اول اردیبهشت برگزار شد و تا حدود سه هفته دیگر نتایج اولیه آن اعلام می‌شود. بیش از ۹۰ هزار نفر برای مصاحبه اولیه دعوت خواهند شد تا ۳۰ هزار دانشجو معلم از میان آنان برگزیده شود.

وی با اشاره به اینکه این نخستین بار است که کنکور تربیت معلم برگزار می‌شود گفت: کانون‌های ارزیابی مستقر شده‌اند و امیدوارم با توجه به شیوه جدید انتخاب معلمان بتوانیم بهترین جوانان را برای شغل شریف معلمی انتخاب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آزمون دبیری و هنرآموز که ۲۸ اردیبهشت برگزار می‌شود گفت: بیش از ۳۳۰ هزار نفر در این آزمون با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا ۲۵ هزار دبیر برای دبیری دوره اول و دوم متوسطه و هنرستان‌ها انتخاب شوند. ان‌شاالله یک ماه پس از برگزاری آزمون نتایج آن هم اعلام خواهد شد و کانون‌های ارزیابی برای شناسایی معلمان مستعد سراسر کشور شکل خواهد گرفت.

صحرایی در خصوص اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان و عدم بازنگری در آن گفت: در برنامه هفتم توسعه حکمی گنجانده شده است مبنی بر اینکه هم اساسنامه صندوق ذخیره باید مورد بازنگری قرار گرفته و شفاف شود و هم اموال صندوق مورد ارزیابی و تجدید نظر قرار گیرد و حتماً ۸۰ درصد آن هم در بورس عرضه شود تا شفاف سازی کامل اتفاق بیفتد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: امانت معلمان در اختیار صندوق ذخیره فرهنگیان است و طبیعی است که باید به معلمان پاسخگو باشد و تمام تلاش خود را جهت احیا و ارتقای سرمایه معلمان به کار بندد.

منبع: مهر

668749