325499

رئیس اتاق اصناف استان:

نرخ مصوب نان در استان مرکزی افزایش ندارد

تصویر نرخ مصوب نان در استان مرکزی افزایش ندارد
رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: نرخ مصوب انواع نان در استان مرکزی افزایش ندارد و هیچ واحد نانوایی نمی‌توانند به بهانه افزایش قیمت این ماده خوراکی در تهران تغییری در قیمت‌های ‌مصوب اعمال کند.

به گزارش پرسون از مرکزی، جمشید زند روز سه‌شنبه افزود: واحد‌های نانوایی استان مرکزی که به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کنند، مشمول تخلف شده و با آنان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اتاق اصناف استان با توجه به تورم موجود درجامعه پیشنهاد افزایش قیمت انواع نان را به کارگروه آرد و نان داده است اما، تاکنون با این درخواست موافقت نشده است.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: مردم در صورت مشاهده افزایش قیمت در تحویل انواع نان می‌توانند موارد را با شماره ۱۲۴ اعلام کنند تا به‌عنوان گران فروشی با متخلفان برخورد شود.

زند افزود: نظارت بر واحدهای نانوایی و برخورد با تخلفات ، مطالبه جدی مردم است و این مهم در اولویت کاری مجموعه بازرسان قرار دارد.

وی اظهار داشت: گشت‌های مشترک بازرسی از واحدهای نانوایی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره اماکن نیروی انتظامی به‌صورت روزانه در حال انجام است و موارد بهداشتی و تخلفات احتمالی از گران‌فروشی، کم فروشی و درج نشدن قیمت از سوی کارشناسان به متصدیان واحدها تذکر داده می‌شود.

یک‌هزار و ۶۰۰ نانوایی در استان مرکزی فعال است که از این تعداد ۷۰۰ واحد در اراک استقرار دارند.

| 325499