علت بوی بد اتو بخار

چند دلیل ساده وجود دارد که می تواند باعث بروز بوی بد در اتو پرس شما شود.
تصویر علت بوی بد اتو بخار

به گزارش پرسون، اتو پرس یکی از دستگاه‌هایی است که استفاده بسیار زیادی از آن در میان کاربران امروزی وجود دارد. اگر شما هم جزو یکی از کاربران این دستگاه هستید بایستی با ترفند‌ها و نحوه رفع بوی بد اتو پرس آشنا شده و در صورت بروز این مشکل بتوانید به راحتی در منزل اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

بوی بد اتو پرس به راحتی و با چند ترفند ساده قابل رفع می‌باشد. در این مقاله سعی داریم ابتدا به بررسی دلایل بروز بوی بد در اتو پرس پرداخته و سپس روش‌های برطرف کردن آن‌ها را نیز برای شما بیان کنیم.

استفاده نکردن از دستگاه برای مدت طولانی از دلایل بروز بوی بد در اتو پرس

استفاده نکردن از دستگاه برای مدت طولانی از دلایل بروز بوی بد در اتو پرس است. در صورتی که با این شرایط روبرو بودید، به نکات زیر دقت کنید:

اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که استفاده چند اتوپرس دارید و برای مدت طولانی ممکن است دستگاهتان بلااستفاده باقی بماند، بهتر است بدانید که در هنگام استفاده مجدد ممکن است با بوی بدی در دستگاه خود روبرو شوید. این امر ممکن است به دلیل وجود آب در این مدت در مخزن دستگاه شما باشد. این بو بیشتر شبیه بوی ماندگی بوده و با یک بار تمیز کردن مخزن می‌توانید آن را رفع کنید. ترفندهای خانه داری ما را از دست ندهید.

باقی ماندن آب در مخزن دلیل بوی بد اتو پرس

باقی ماندن آب در مخزن دلیل بوی بد اتو پرس خواهد بود. در این مواقع دقت کنید که:باقی ماندن آب در یک ظرف برای مدت طولانی ایجاد باکتری‌ها در داخل آن شده و این باکتری‌ها بوی بدی را نیز در آب تولید می‌کنند. از این رو اگر مخزن اتو پرس شما برای مدتی طولانی پر از آب باقی بماند شاهد بروز بوی بد دهان خواهید شد.

رسوب گرفتن دستگاه از دلایل بروز بوی بد در اتو پرس

رسوب گرفتن دستگاه از دلایل بروز بوی بد در اتو پرس است. در چنین مواقعی برای رسوب زدایی اتوپرس دقت کنید که:

همچنین اگر برای مدتی طولانی دستگاه خود را رسوب زدایی نکرده باشید و قسمت‌های داخلی اتو پرس شما پر از رسوب شده باشند، بوی این سوبات به مشام شما رسیده و این مورد هم یکی از دلایل عمده ایجاد بوی بد در اتو پرس هستند. برای رسوب زدایی در این مواقع می‌توانید از سرکه، جوش شیرین و مواردی از این دست استفاده کنید. این ترفند‌های هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نساخته و در عین حال شرایط عالی را نیز در آن به وجود می‌آورند.

استفاده از آب با املاح زیاد علت بوی بد اتو پرس است که خیلی از کاربران به آن دقت نمی‌کنند. در این باره باید بدانید که:

همچنین یکی دیگر از دلایل بروز بوی بد در اتو پرس استفاده از آب و املاح بسیار زیاد در هنگام استفاده از این دستگاه است. اگر برای استفاده از اتو پرس از شیر آب استفاده می‌کنید، بایستی بدانید که شیر آب شهری حاوی آب با املاح بسیار زیادی است.

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

یک سوم مخزن آب اتو بخار را با محلول سرکه سفید پر کنید. سپس اجازه دهید تا اتو کمی داغ شود. یک تکه پارچه را که نیازی به آن ندارید را اتو کنید تا محلول مخزن همراه با بخار خالی شود.

با این کار تمام رسوبات و املاح موجود در منافذ اتو با سرکه سفید بر روی پارچه ریخته می‌شود. سپس مخزن اتو را بشویید و با آب مقطر پر کنید. دوباره پارچه را اتو کنید تا سرکه باقی‌مانده همراه با آب از اتو خارج شود. در آخر نیز با گوش پاک‌کن منافذ کف اتو را تمیز کنید.

می‌توانید برای تکمیل کار خود و تمیز کردن کف اتو از مقداری جوش شیرین نیز استفاده کنید. برای این امر با ترکیب مقدار مساوی جوش شیرین و آب، مخلوط خمیری شکل درست کنید. سپس با یک پارچه نرم این خمیر را به کف اتو بمالید و کثیفی‌ها و دوده‌های سیاه را پاک کنید. بعد از خشک شدن خمیر در کف اتو، آن را با یک دستمال مرطوب کاملا پاک کنید.

بعضی اوقات سوختگی لباس یا چسبیدن شی خارجی به کف اتو می‌تواند هنگام داغ شدن اتو بوی نامطبوعی تولید کند. علاوه بر روش بالا روش دیگری برای تمیز کردن کف اتو نیز استفاده از خمیردندان است.

برای استفاده از این روش حتما باید اتو خاموش و کف آن سر باشد، در این حالت مقداری خمیر دندان روی کف اتو ریخته و آنرا در تما سطح اتو به خصوص جا‌هایی که اثرات کثیفی و سوختگی هست بمالید. پس از گذشت چند دقیقه با یک پارچه تمیز سطح دستگاه را پاک کنید و سپس یک پارچه تمیز را با بخار اتو، اتو بکشید. با انجام این روش‌ها و تمیز کردن اتو مشکل بوی نامطبوع اتو بخار کاملاً برطرف می‌شود.

308637