صفحه اصلی سیاست

در سرویس سیاسی آخرین و مهمترین خبرهای سیاست داخلی و خارجی را بدون در نظر گرفتن جبهه و جناح و به صورت کاملا بی طرف در حوزه های متنوعی چون رهبری، مجلس، دولت، احزاب، دفاعی و امنیتی و ... بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر ورزش و جوانان این هفته به منظور بازنگری در قانون تسهیل ازدواج جوانان در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور مصوبات «تعیین رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور»،« انتصاب مدیرعامل شرکت راه آهن»و «تعیین اعضای جدید شورای عالی بورس» «اصلاح آیین‌نامه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس» را ابلاغ کرد.

سفیدسازی پرونده کاری حسن روحانی به‌عنوان رییس‌جمهوری پیشین کشورمان، زودتر از آنچه حدس می‌زدیم ازسوی هواداران سیاسی او کلید خورده است. پیش‌تر قراری نانوشته در فضای سیاسی-اجتماعی کشور حاکم بود مبنی بر اینکه بازسازی تصویر مخدوش یک چهره سیاسی(ازجمله رییس‌جمهور) و مقبول افتادن آن فرد در نظرگاه مردم به چندین ماه یا حتی چندین سال نیاز داشت اما آنچه حسن روحانی در پی آن است، درآمدن در جلد مصلحی دلسوز اندکی پس از خروج از کسوت ریاست‌جمهوری است. عجله برای بازسازی وجهه روحانی ازسوی اصلاح‌طلبان، معطوف به چه هدف یا اهدافی است؟

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند؛

گشایش‌های نسبی سیاسی

احیای برجام موتور محرکه احیای روابط ایران و عربستان است، اگر در ادامه تهران و دولت رئیسی آغاز مذاکرات با اعضای 1+4 و آمریکا را برای احیای برجام در دستور کار قرار دهد، بی‌شک عربستان با دور تندتری به سمت احیای مناسبات با ایران پیش خواهد رفت، چون هم باعث کاهش هزینه‌های اقتصادی و امنیتی برای ریاض در جنگ یمن خواهد شد و هم این تنش‌زدایی می‌تواند امتیازات دیگری برای سعودی‌ها درخصوص دیگر پرونده‌ها را به دنبال داشته باشد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه به همراه علی باقری کنی، معاون سیاسی این وزارتخانه با حضور و همراهی مهندس محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان و معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و جمعی از مدیران این سازمان عصر روز چهار شنبه 21 مهرماه از نمایشگاه ویژه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در محل کتابخانه مرکزی سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.