صفحه اصلی جامعه

سرویس اجتماعی با نگاهی تحلیلی به مسائل روز جامعه در حوزه های مختلف آموزش و سلامت و حوادث و شهری و ... می پردازد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آب آشامیدنی شبکه(لوله کشی) سراسر کشور در مناطق مختلف سالم است و مشکل بهداشتی ندارد و عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به‌طورقطع در ۲ سال گذشته هیچ‌گونه عملیات مرمت و شست‌وشو روی مجسمه فردوسی انجام نشده است و مرور عکس‌های قدیمی این اثر نشان می‌دهد که مجسمه از سال۸۸ به رنگ سایه و روشن بوده و اتفاق جدیدی رخ نداده است.

وضعیت اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان نامعلوم است، با وجود اعلام نظر منفی کمیسیون تطبیق مقررات مجلس، هنوز خبری از احتمال اصلاح این مصوبه در هیات دولت نیست.

بیش از 130 زمین‌لرزه پشت‌سرهم در استان هرمزگان، دو هفته بسیار سخت و پر وحشتی را برای مردم این استان به‌وجود آورده است تا پیش از این اکثر زمین لرزه‌ها کوچک و تا مقیاس 4 ریشتر بود، بامداد شنبه 2 زمین لرزه بزرگ ۶.۱ و ۶.۳ ریشتر و چندین پس‌لرزه بالای ۴ ریشتری غرب این استان (منطقه مهران را در مرز میان بندرخمیر و خلیج فارس و شهرستان بندرلنگه) را لرزاند.

کیفیت هوای تهران امروز بر روی عدد 128 قرار دارد و برای گروه های حساس خطرناک است.

در دهه 1350 ممتازترین دانشجویان وارد دانشگاه‌های کشور می‌شدند و عموما فرزندان خانواده‌های ثروتمند که در دانشگاه‌های ایران پذیرفته نمی‌شدند، برای ادامه تحصیل به کشورهای صنعتی، به‌ویژه آمریکا و انگلستان می‌رفتند.