گیلان

مهمترین اخبار

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر شهرهای رودسر و رودبار از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند، گفت: هفته گذشته نیز شهرستان‌های املش و رضوانشهر از وضعیت آبی به زرد تغییر رنگ دادند که این تغییر رنگ‌ها نگران کننده بوده و در زمینه ورود به موج ششم کرونا هشدار می‌دهد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان:

صدای پای موج ششم کرونا در گیلان به گوش می‌رسد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه دو شهرستان آبی کرونایی این استان دوباره به وضعیت زرد بازگشتند، گفت: قطعاً هر گونه عادی انگاری و بی توجهی به توصیه‌ها و عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند رنگ بندی شهرهای استان گیلان را باز دستخوش تغییر کرده و ما را وارد موج ششم کند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

تولید روغن زیتون افزایش نمی‌یابد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: امسال به دلیل مشکلات اقلیمی و وزش باد گرم در خردادماه سال جاری تولید زیتون نسبت به سال گذشته افزایش نیافته است و به طبع افزایش تولید روغن زیتون نیز نخواهیم داشت.
استاندار گیلان با بیان اینکه سالمندان گنجینه‌های گرانبهایی هر جامعه‌ای هستند، اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی مناسبی برای تأمین نیازمندی‌های سالمندان انجام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان این‌که عدم اختصاص اعتبارات کافی باعث بروز مشکلات در اجرای طرح‌های جوانان می‌شود، اظهار داشت: اختصاص منابع بیشتر به حوزه جوانان می‌تواند آسیب‌هایی که آنها را تهدید می‌کند را کاهش دهد.
فرمانده هنگ مرزی آستارا با اشاره به توانمندی، اقتدار و کارآمدی نیروهای مرزبانی و انتظامی، اظهار کرد: همه نیروهای مسلح اعم از ناجا، ارتش، سپاه و بسیج در خدمت امنیت و آسایش مردم هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از رود محموله‌های جدید واکسن به استان گیلان در روزهای آینده خبر داد و گفت: شهروندان دغدغه واکسیناسیون اعم از دُز نخست و دوم را نداشته باشند.
مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان خبر داد:

اجرای نهضت ارتقای سواد رسانه

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان از اجرای نهضت ارتقای سواد رسانه در راستای صدور فرمان جهاد تبیین مقام معظم رهبری خبر داد.
نتایج بررسی مقدماتی امکان‌سنجی باستان‌شناسی در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی ماسوله در مناطق کوهستانی اطراف این شهر پیشینه حضور انسان در منطقه را حداقل تا ۴ هزار سال پیش به عقب برد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان:

سیل ۲۰ میلیارد تومان به گیلان خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از خسارت حدود ۲۰ میلیارد تومانی سیلاب به استان به ویژه آستارا، خبر داد.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان گیلان خبر داد:

بازگشایی مدارس منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان گفت: در صورت مهیا شدن زمینه و بستر لازم با توجه به روند مطلوب واکسیناسیون با اعلام ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا مدارس به شکل حضوری برگزار خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی گیلان، با بیان اینکه غربالگری بینایی ۵۵ هزار کودک گیلانی انجام شده است عنوان کرد: ۱۰۰ نفر دچار مشکل شناسایی شدند که با جراحی و تجویز وسائل کمک توانبخشی مانند عینک مشکل آنان برطرف شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر به گیلان با حضور در جمع نوآموزان گیلانی گفت: مقارن شدن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است زیرا دانشگاه و دفاع مقدس هر دو ید مهمی بودند که آینده کشور را تضمین کردند.
جهت شرکت در مراسم یادواره شهدا؛

قالیباف عازم گیلان شد

رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور شرکت در مراسم یادواره شهدای شهرستان صومعه سرا به گیلان سفر کرد، وارد فرودگاه رشت شد.
امروز می خواهیم به یکی از قدیمی ترین شهرهای گیلان سر بزنیم. این منطقه در زمان های قدیم یک سرزمین وسیع بوده است که از شمال به آلبانیای قفقاز و از جنوب به سپید رود، از شرق به دریای خزر و از غرب به منطقه کوهستانی نیر و سراب راه دارد. تالش با طبیعت زیبا و بکری که در استان گیلان دارد، یک شهر پرطرفدار برای سفر است که نامش را از قوم تالش گرفته است.
سرپرست اداره صمت شهرستان رودبار با بیان اینکه احیاء معادن متروکه قدیمی رودبار از آبان ماه آغاز خواهد شد، گفت: بایستی بهره برداری از معادن با رویکرد تخصصی و توجه به مسائل منطقه‌ای انجام شود.
در بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان بررسی شد؛

روند مطلوب پیشرفت فیزیکی ساختمان محیط‌بانی جوکندان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان بر ضرورت تکمیل و تجهیز پاسگاه محیط بانی در حال ساخت جوکندان در اسرع وقت تأکید کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که ساختمان محیط‌بانی پیشین برای محیط‌بانان داشت توانستیم مجوز ساخت ساختمان جدید محیط‌بانی جوکندان را اخذ کنیم.
فرماندار رشت با انتقاد از اینکه ما نتوانستیم فرهنگ ایثارگری را در جامعه تقویت کنیم، گفت: ما فکر میکنیم ایثارگری حتماً باید در جبهه و جنگ اتفاق بیفتد، ایثارگری یعنی حل مشکلات مردم در عین وظیفه و باید با این نسل جوان به گونه‌ای رفتار کنیم که نگاه شهدا در آنان نیز تقویت شود.