معاون برنامه ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مطرح کرد:

فراهم شدن فرصت طلایی توسط مناطق آزاد برای عبور از اقتصاد نفتی

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: این مناطق، فرصتی بزرگ را برای عبور از تجارت نفتی فراهم کردند که از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

مهدی نقوی در گفت و گو با مدیرعامل منطقه ویژه لوتوس آستراخان:

لزوم بهره گیری از ظرفیت های ترانزیتی دو بندر انزلی و کاسپین

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با سرگئی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه لوتوس آستراخان به صورت تصویری گفتگو کرده و در خصوص سازوکارهای توسعه مناسبات فی مابین در چارچوب کریدور شمال-جنوب و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به بحث و تبادل نظر پرداخت.
سامانه هوشمند شهرسازی منطقه آزاد چابهار همزمان با سفر مرتضی بانک، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد رونمایی شد. هوشمندسازی و شفافیت در ارائه خدمات شهری ازجمله دستاوردهای برجسته این سامانه اختصاصی به شمار می‌رود.
تنها کشورهایی در تجربه مناطق آزاد موفق بوده‌اند که از ابتدا دارای طرحی کلان برای اصلاح تمامی ساختار اقتصادی کشور خود بوده‌اند و مناطق آزاد را در همین راستا تأسیس کرده‌اند.

در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی درکیش عنوان شد:

مقابله شرکت های دانش بنیان با چالش های ناشی از تحریم ها

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای حمایت از شرکت های دانش بنیان ، استارت آپ ها ، هلدینگ ها و بانک های حامی صنعت پتروشیمی اعلام آمادگی کرد.
رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم از رفع تصرف 21هزار و 540 مترمربع از اراضی خالصه دولتی در قالب سه قطعه زمین واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستاهای ریگو و دفاری خبر داد و گفت: این اقدامات دراجرای سیاست های رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان مبنی بر مبارزه با زمین خواری و احقاق حقوق مردم جزیره قشم، پس از انجام استعلامات مورد نیاز وفق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در معیت فرماندهی انتظامی بخش شهاب و همچنین مامورین یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان قشم انجام شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه 4 میلیون 500 هزار تن صادرات و واردات انواع کالا از طریق 63 کیلومتر خطوط ریلی موجود احداث شده در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.
مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه نفت و انرژی در سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم گفت: استراتژی منطقه آزاد قشم برای تبدیل قشم به قطب بانکرینگ جنوب کشور رساندن 750هزارتن سوخت پاک به کشتی ها در سال با راه اندازی شش اسکله دیگر در منطقه است.

از اتمام خام فروشی تا جذب سرمایه گذار؛

دورنمایی از برنامه‌های توسعه ای اراضی جزیره کیش

یکی از سیاست های مهم دولت باز سازی ،ساخت وجلو گیری از فروش خام زمین های اطراف کیش است در این موضوع برنامه توسعه ای با پشتیبانی و حمایت مدیران ارشد این منطقه و در کلیه مراحل طراحی و تدوین آن از مشورت صاحب نظران خبره و حمایت شورای مطالعات و تحقیقات راهبردی استفاده شد.
همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر، 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی آبادان که سال‌ها متروکه و تعطیل بود با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند بار دیگر به چرخه تولید و فعالیت بازگشتند.