نشست کمیسیون مشترک برجام عصر چهارشنبه ساعت ۱۶ به وقت وین (۱۸:۳۰ به وقت تهران ) در سطح معاونان و مدیران سیاسی کشورهای ایران و گروه ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) در گرند هتل برگزار می‌شود.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در طول دو هفته گذشته و در جریان برگزاری دور چهارم مذاکرات وین پیشرفت‌های خوبی در جریان مذاکرات انجام شده است و چند موضوع کلیدی باقی مانده که نیاز به بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری در پایتخت‌ها است .
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر خارجه ایتالیا اظهار کرد: در این دیدار برای بازگشت ایتالیا به عنوان یک شریک قدیمی ایران به صحنه اقتصادی کشور صحبت‌های خوبی انجام شد.
یک روزنامه آلمانی مطرح کرد:

تاثیر لغو سفر ظریف به اتریش بر "مذاکرات وین"

یک روزنامه آلمانی با اشاره به موقعیت فعلی مذاکرات احیای برجام که در وین برگزار می‌شود، به تاثیر لغو سفر دوجانبه وزیر خارجه کشورمان به اتریش پرداخت.
یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه مذاکرات منطقه‌ای و وین بر یکدیگر اثر متقابل دارند، گفت: یعنی هم مذاکرات برجام بر روابط منطقه‌ای ایران تاثیر دارد و هم روابط منطقه‌ای ایران بر روی پیشرفت مذاکرات وین تاثیرگذار است.
امروز بایدن از همان فشارها و تحریم‌های که ترامپ به اجرا گذاشت به عنوان اهرم فشار استفاده می‌کند اما چون شعار انتخاباتی‌اش این بوده که به برجام برخواهیم گشت و موضوع هسته‌ای ایران را حل خواهیم کرد، بهانه‎هایی از این قبیل می‌تراشد که مذاکرات را طولانی و فرسایشی کند تا عملاً هیچ نتیجه و عایدی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد. از طرف دیگر مرحله به مرحله پیچ‌های فشار را به بهانه‌های مختلف محکم‌تر کند.
کارشناس مسائل آمریکا در گفت وگو با پرسون:

واکاوی دلایل خشونت مسلحانه به عنوان جز جدانشدنی جامعه آمریکا

خشونت با اسلحه در آمریکا فارغ از مسائل فرهنگی یک بخش سیاسی نیز دارد که آن به قدرت لابی اسلحه در آمریکا که یکی از قدرتمندترین لابی‌های تأثیرگذار در عرصه سیاست داخلی است، برمی‌گردد. علاوه بر این خشونت با اسلحه به متمم دوم قانون اساسی آمریکا که بحث آزادی حمل سلاح است، پیوند خورده است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روند مذاکرات وین و تلاش ایران برای احیای برجام گفت: از همین فردا آماده‌ایم که اگر تحریم ها به شکلی که قابل راستی آزمایی باشد برداشته شوند، به اجرای کامل برجام برگردیم.
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت و گویی با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران و نقش آن در منطقه، از سیاستی که دولت جو بایدن در قبال ایران اتخاذ کرده است، انتقاد کرده و گفت که این موضوع به افزایش تنش کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.
نزدیکی تمدن‌های اسلامی و کنفوسیوسی به یکدیگر که منشأ اصلی نگرانی مقامات آمریکایی و غربی از دهه‌های قبل به‌شمار می‌آید، متاثر از الزامات نظام بین‌الملل در حال گذار و در پی وابستگی متقابل چین و ایران در حوزه‌های مختلف اقتصادی به‌خصوص تکمیل راه ابریشم جدید و تامین پایدار نیاز انرژی، در حال تحقق و عینیت‌یافتگی است.