مهمترین اخبار

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: کنار رفتن نتانیاهو از قدرت بی تاثیر بر تحولات منطقه نیست اما این مساله بسته به این که چه جریانی قدرت را در دست خواهد گرفت تفاوت دارد زیرا راهبرد رژیم صهیونیستی در عرصه نظامی یکی است.
یادداشت/ استراتژی دفاعی ایران حراست از مرزهایش با بهره‌گیری از توان حداکثری موشک‌های بالستیک و کروز متنوع و سنگین خود بوده و این کشور بر اساس استراتژی واقع‌گرایی تدافعی هیچ‌گاه ابتدا به دشمنان خود حمله نخواهد کرد و تنها در صورت تجاوز طرف متخاصم مبادرت به عکس العمل می‌نماید.
ایلبروس کوتراشیف، سفیر جدید روسیه در عراق با ایرج مسجدی، سفیر کشورمان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد ملاقات کرد .
در حال حاضر در جنگ یمن شاهد این هستیم که رژیم آل سعود در باتلاق فرو رفته است و نمی‌تواند برای خروج از این باتلاق راهکاری پیدا کند. یمنی‌ها هر چند وقت یکبار برگ جدیدی را از این مبارزه، ایستادگی و مقاومت رو می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به هدف قرار دادن نقاط مهم اقتصادی، نقاط مهم نفتی مثل آرامکو و نقاط مهم نظامی توسط موشک‌های مختلف با بردهای مختلف، اشاره کرد.
شخصیت‌های برجسته‌ دولت جدید رژیم صهیونیستی پیامی به مسؤولان ارشد دولت آمریکا فرستاده و اعلام کرده‌اند که درصدد ازسرگیری مذاکرات سیاسی با فلسطینیان به منظور پیشبرد راهکار تشکیل دو کشور هستند.
نماینده روسیه در وین:

جلسه شورای حکام آغاز شد

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از آغاز جلسه شورای حکام خبر داد.
کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت وگو با پرسون تشریح کرد:

ابعاد و دستاوردهای مقاومت در جنگ 11 روزه/ کار نتانیاهو تمام است

قدرت نظامی و موشکی که فلسطینی‌ها و حماس در غزه پیدا کرده‌اند یک قوه بازدارنده برای ممانعت از سیاست‌های توسعه‌طلبانه و تجاوزکارانه اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی است. از طرفی تحولاتی در داخل اسرائیل رخ داده است و دولت فعلی محبوبیت ندارد و خود اسرائیلی‌ها تلاش می‌کنند که او را برکنار کنند و احتمال دارد که انتخابات جدید در اسرائیل برگزار شود.
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین عنوان کرد که واشنگتن پس از احیای برجام و لغو تحریم‌های ضدایرانی، بار دیگر به توافق ملحق خواهد شد.
نماینده روسیه در وین در پیامی ضمن تاکید بر واقع بینانه بودن دیدگاه همتای ایرانی‌اش درباره روند مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، گفت که نمی‌توان نتیجه چنین مذاکرات پیچیده‌ای را پیش‌بینی کرد.