کار و تعاون

به روزترین اخبار حوزه اشتغال را در سرویس کار و تعاون پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین معارفه و تکریم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کارآمد سازی مدیریت و افزایش بهره‌وری در همه بخش ها به خصوص در حوزه های اقتصادی تامین اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان پویا محسوب می‌شود همچنین وزارت رفاه نیز در بین دستگاه‌های دولتی در طی این سال‌ها امتیازات ویژه‌ای را کسب کرده است.
کرونا در دومین سال شیوع خود همچنان در حال تاخت و تاز است درصورتی که تصور می‌شد چند ماه بعد از پیدا شدنش با گرمایش هوا و گذشت زمان به حاشیه رانده شود اما کرونا هر روز قوی‌تر شد، اشکال دیگری از خود نشان داد و خود را تازه و تازه‌تر کرد، از نوع آلفا به بتا، گاما، دلتا، لامبدا و اخیرا مو تغییر شکل داد و هر نوع آن متاسفانه نسبت به نوع قبلی خطرناک‌تر شد و جان تعداد بیشتری را گرفت تا بدان حد که هیچ‌کس انتظار چنین تغییر، انتششار و جولانی نداشت.
پرسون از کاهش شدید انتشار جراید در ایران گزارش می دهد؛

مطبوعات در مرز ورشکستگی/ مرگ روزنامه خوانی در ایران

حرف اول و آخر انتشار اخبار در جامعه را مطبوعات می زند، در کشور ما از بدو تولد مطبوعات مکتوب تا همین سه دهه پیش روزنامه ها تنها منبع انتشار اخبار را برعهده داشتند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گزارش این کمیسیون درباره حادثه انفجار و آتش‌سوزی کلینیک درمانی سینامهر تهران را اعلام کرد و گفت: مجلس علت اصلی این حادثه را در پایان بررسی کوتاهی وزارت بهداشت و وزارت کار اعلام کرد.
با توجه به حمایت‌هایی که مقام معظم رهبری از مؤسسات دانش‌بنیان انجام دادند و این موضوع به یک فرهنگ تبدیل و ماندگار شد و هم اکنون نیز رو به رشد است، این مؤسسات توانستند در تنگناهایی که در جامعه وجود دارد، نجات دهنده کشور از بسیاری از نیازها باشند.
پرسون از ارزشمند شدن پسماند گزارش می دهد؛

رونق خرید و فروش زباله های خشک / کسب و کار داغ «طلای کثیف»

این روزها گرانی مواد اولیه افزایش قیمت زباله های خشک را نیز در برگرفته است، به طوری که روزنامه باطله، کاغذ و کارتن تا 6 هزار تومان، مواد پلاستیکی 4 هزار تومان، پلاستیک از نوع پت 7 هزار تومان، آهن 9 هزار تومان، نان خشک 6 هزار تومان و... در بازارهای ضایعات مورد معامله قرار می گیرد.
وزیر پیشنهادی کار در نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس بیان کرد؛

حفظ احترام بیوت مراجع بر همه ما واجب است

حجت الله عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: اظهاراتی که در نطقم داشتم در خصوص برخورد با رانت و فساد زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، مبارزه با کسانی است که با هدف سوء استفاده خود را منصوب به بیوت علما می‌کنند.
موحد در موافقت با وزیر پیشنهادی کار بیان کرد؛

عبدالملکی از پس مشکلات وزارت کار برمی آید

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قطعا می‌تواند این وزارتخانه را به خوبی مدیریت کند.
موسوی لارگانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار:

معرفی عبدالملکی برای پست وزارت ظلم است!

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: معرفی عبدالملکی به عنوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظلم به وزیر پیشنهادی، هیئت دولت و مجلس انقلابی است.
بسطامی در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی کارمطرح کرد؛

شب و روز عبدالملکی در کنار مردم و محرومان سپری شد

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: شب و روز عبدالملکی در کنار مردم و محرومان سپری شد و اشراف کامل به وزارتخانه کار داشته و تجربیات گرانسنگ او در عرصه‌هاهی مختلف می‌تواند مشکلات وزارتخانه را حل کند.
روح‌ الامینی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار بیان کرد؛

عبدالملکی خام است!

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی پختگی لازم برای وزارت کار را نداردگفت: عبدالملکی در حوزه صنعت دارو که ۶۰ درصد آن در شستا و تامین اجتماعی است، نمی‌تواند به سوالات من پاسخ دهد.
در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی اعلام شد؛

تائید صلاحیت عبدالملکی توسط سه کمیسیون مجلس

کمیسیون های اجتماعی، بهداشت و آموزش مجلس شورای اسلامی صلاحیت عبدالملکی را برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید کردند.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گزارش این کمیسیون را درخصوص برنامه های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرائت کرد که حاکی از موافقت این کمیسیون با برنامه های وزیر پیشنهادی مذکور است.