راه و شهرسازی

مهمترین اخبار

یک کارشناس حمل و نقل با بیان این که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به توسعه حمل و نقل ریلی توجه زیادی نشده است، گفت: دولت بعدی باید حداقل 10 استان دیگر را به حمل و نقل ریلی متصل کند
کشورمان به دلیل وسعت و پهناور بودنش از نعمت زمین برخوردار است و از سوی دیگر به دلیل قرار گرفتن معادن گوناگون در این سرزمین مصالح ساختمان سازی شامل سنگ، گچ، آهن، آلومینیوم، آجر، لوله آب و گاز، سیم برق، شیرآلات و... تولید داخل کشور فراوان است؛ اما با این وجود تامین مسکن به عنوان مهم ترین سرپناه برای بخشی از خانواده های ایرانی به یک رویا تبدیل شده است.
متقاضیان اجاره مسکن در بازار اجاره‌بهای منطقه‌۵ با چالش کمبود فایل در محدوده متراژی زیر ۹۰ مترمربع روبه‌رو هستند و دامنه انتخاب آنها بسیار محدود شده است.
یک مشاور املاک گفت: میدان بروجردی، خیابان صفا و چهارفصل ارزان‌ترین خیابان‌های منطقه پیروزی برای خرید مسکن است.
بارها و بارها در سال‌های گذشته این جمله را از دولتمردان شنیده‌ایم که با ایجاد رونق در بازار مسکن می‌توان اقتصاد کشور را از دام رکود نجات داد. استدلال پشت این گزاره این است که اگر بازار مسکن رونق پیدا کند، ساخت‌وساز و فعالیت‌های ساختمانی گسترش می‌یابد و به‌ دنبال آن بخش‌های مختلف اقتصاد کشور فعال می‌شوند، زیرا با تقاضای جدید روبه‌رو خواهند شد.
کارشناس هواشناسی پیش‌بینی کرد تا اواسط هفته در شمال‌شرق و شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور پدیده غالب وزش باد شدید خواهد بود. در برخی نقاط به دلیل خیزش گرد و خاک باعث وقوع طوفان شن خواهد شد که کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه مساله مهاجرت از جنوب کشور به حاشیه تهران و استانهای شمالی در آینده تشدید می‌شود گفت: بعد از ۵۰ سال هنوز یک سند آمایش سرزمین ملی مصوب و قابل اجرا نداریم و در این شرایط توسعه نامتوازن، کمبود آب، مشکلات زیست محیطی و اقتصادی در جنوب کشور باعث تخلیه این مناطق از جمعیت خواهد شد.
بیش از ۸۰ روز است که شیشه برج مراقبت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شکسته و تخریب شده است و ضرورت دارد در راستای جلوگیری از به خطر افتادن ایمنی پروازها، هر چه زودتر ترمیم برج مراقبت در دستور کار قرار گیرد.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا 28 تیر امسال 137.8 میلی‌متر ثبت شد، گفت: میانگین بلندمدت‌ بارندگی کشور در این بازه زمانی 226.9 میلی‌متر است که بارش سال جاری 39.3 درصد کمتر از سال‌ بلندمدت است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه تعیین سقف قیمت بلیت هواپیما از سوی شورای عالی هواپیمایی غیرقانونی است، گفت: وزیر راه و شهرسازی هم در مصاحبه اخیر اعلام کرده نرخ بلیت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.
مدیرکل راهداری استان تهران اعلام کرد؛

هجوم مسافران به اتوبوس‌های بین‌شهری / برخورد با متخلفان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت: مردم در این روزها با توجه به اینکه نمی‌توانند با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کنند به اتوبوس‌ها و دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری هجوم آوردند. در این میان تخلف‌هایی از سوی برخی رانندگان و شرکت‌ها صورت گرفته که با آن‌ها برخورد قاطع خواهد شد.
عضو هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن گفت: تعداد افتتاح حساب ۲۳۶ هزار و ۹۲۸ نفر است. میزان واریز وجوه مبالغ ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان است که از این میزان ۲ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان برای احداث پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن به حساب سازندگان واریز شده است.