زنان و خانواده

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری مربوط به خانواده، ازدواج و جوانان را در سرویس زنان و خانواده پرسون دنبال کنید.

مهمترین اخبار

صحبت های عجیب دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی؛

بی خبری از حال و روز مردم یعنی این!

در شرایطی که جمع کثیری از شهروندان ایرانی به واسطه تحریم‌‌‌های ظالمانه با مشکلات شدیدی به ویژه در حوزه معیشت رو به رو شده اند و چشم امید به گشایش‌ها در این حوزه دارند، از آنسو هستند هموطنانی که اتفاقاً بازارشان در این شرایط سکه است و نگران رفع تحریم‌ها هستند.
در میان انبوه خبرهای بد و ناگوار خبر صعود تیم‌ ملی فوتبال زنان ایران به جام ملت‌های آسیا بسیاری از ایرانیان را خرسندکرد و به ورزش زنان در کشور جانی تازه بخشید. موضوع پیروزی تاریخ‌ساز تیم فوتبال بانوان ایران از جهات گوناگون قابل بررسی و محل‌تامل و توجه است.
«پرسون» تازه ترین تصمیم بانک مرکزی را بررسی می کند؛

محدودیت در تراکنش ها، موهبت یا مصیبت!

بانک مرکزی محدودیت هایی برای تراکنش‌‌‌های کارت به کارت در نظرگرفته که براساس آن هر فرد می‌تواند روزانه فقط ۲۰ و در طول ماه حداکثر ۸۰ تراکنش واریزی داشته باشد.
یک وکیل دادگستری در گفت‌وگو با پرسون؛/ بخش دوم

ضعف در قوانین و اجرای احکام مهم‌ترین مانع در بحث مهریه است

یک وکیل دادگستری در خصوص طرح مجلس در رابطه با اصلاح قانون مهریه گفت: محدودیت در تعیین مهریه باید با اصلاح سایر قوانین و مقررات حاکم بر ازدواج و فضای خانواده‌ها باشد تا اصلاح در جامعه رخ دهد و شاهد زوج و زوجه سالاری همزمان باشیم.
شهر در حالی ماه مهر را آغاز می‌کند که تردد دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید در سطح خیابان‌ها و معابر شهری رنگ باخته است. در واقع با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، شهر دیگر آن شهر قبل نیست!
هفته ای که گذشت؛

با مهر شروع کردیم

آخرین هفته شهریورماه 1400 در حالی گذشت که هنوز ویروس کووید 19 جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته و آن ها را از عزیزانشان جدا می کند. اما در این بین رشد واکسیناسیون در کشور و گذر از رکوردهای تزریق روزانه و هفته ای بوده است. تنها افسوسی که به جا می ماند این است که ای کاش واکسیناسیون از چندین ماه قبل با سرعت بیشتری شروع می شد تا خانواده های بسیاری عزادار جگرگوشه های خود نمی ماندند.
عضو شورای شهر با اشاره به افزایش جمعیت و فرزندآوری بیان کرد:‌ در بخش فرزندآوری و افزایش جمعیت برنامه‌ریزی‌هایی خواهیم داشت تا ببینیم شورای شهر تهران چه اقداماتی می‌تواند در این راستا انجام دهد تا دستورات مقام معظم رهبری محقق شود.
مدیرکل نظارت و ارزیابی فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی کارنامه عملکردی شورای عالی جوانان، ستاد ملی زن و خانواده و معاونت زنان ریاست جمهوری پرداخت و پیشنهاداتی جهت رفع مسائل و مشکلات حوزه‌های زنان، جوانان و خانواده ارائه داد.
ترکیه با دادن اقامت و شرایط منحصر به فردی که برای مالکان مسکن غیر ترک در خاکش قرار داده است، بسیاری از اتباع کشورهای همسایه اش، به ویژه ایرانیان را مجاب کرده است که در ترکیه ملک بخرند. که آن ها با این کار به دو هدف می رسند. یک خرید ملک و دوم اقامت در دروازه اروپا.
کودکان نیازمند مراقبت کامل روحی و جسمی والدین هستند و آموزش خودمراقبتی از اولین و‌ مهم‌ترین امور حمایتی است که بهتر است در سن دو سالگی شروع شود.
ترک تحصیل 25 درصد از دانش آموزان ایرانی؛

با چراغی در دست، به دنبال استعدادهای ایران زمین باشید!

ترک تحصیل 25 درصد از دانش آموزان ایرانی در دوران کرونا، به دلیل عدم دسترسی به گوشی هوشمند در حالی اعلام شد که با توجه به مشکلات اقتصادی فراوانی که جامعه ما با آن روبه رو است، نیازهای آموزشی از الویت بالایی برخوردار نیست. از این رو همیشه موانعی برای ترک تحصیل تعدادی از فرزندان میهن مان در همه دوره ها از تحصیل وجود داشته و دارد.
به بهانه حواشی طرح ممنوعیت گرفتن کارنامه از سوی مادر؛

آزار بارقه هایی از جنسیت زدگی!

آموزش و پرورش با تکذیب خبر ممنوعیت دریافت کارنامه از سوی مادر، اعلام کرد که در صورت جدا نشدن و نداشتن مشکلات قانونی و حضانتی و ...، مادران هیچ ممنوعیتی در گرفتن مدارک تحصیلی فرزندانشان ندارند و اگر موردی هم گزارش شود تخلف است.