دفاعی و امنیتی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نظامی | دفاعی | امنیتی را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و بازرسان جهاد کشاورزی ۵۰هزار تن گندم دولتی احتکارشده را در یکی از کارخانه‌های تولید آرد حومه اصفهان کشف و ضبط کردند.
سرلشکر سلامی گفت: نظام اطلاعاتی موفق از ژرفای ذهن دشمن راهبرد او را استخراج و برای رویارویی با آن برنامه ریزی و آرایش قدرتمندی را ایجاد می‌کند و مجاهدت بی انتها، نیاز یک نظام اطلاعاتی حرفه ای و مقتدر است.
‏یک‌ مقام آمریکایی گفت تصور ایجاد شده در ساعت‌های پیش که یک دستور از سوی سه وزارت خانه دولت بایدن، ممنوعیت صدور ویزا برای کسانی که در سپاه خدمت سربازی کرده اند را لغو کرده، نادرست است. این دستور عمدتا برای شهروندان افغانستان است که منتظر ویزای ویژه مهاجرت هستند.
رییس دفتر امور روحانیون اداره عقیدتی سیاسی نزاجا:

روحانیت در خط مقدم مبارزه با استکبار هستند

رییس دفتر امور روحانیون اداره عقیدتی سیاسی نزاجا با اشاره به مسئولیت خطیر روحانیون افزود: در طول تاریخ روحانیت در خط مقدم و اولویت مبارزه با استکبار بوده اند و نشانه اش هم همین است که نوک حملات استکبار جهانی و دشمنان همیشه به سمت روحانیت بوده است.
امیر سرتیپ آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی خطاب به امیر خواجه فرد، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، پیگیر مطالبه جدی رئیس جمهور مبنی بر ساخت هواپیمای مسافربری شد.
رئیس مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تکذیب خبر «درگیری لفظی جلیلی و لاریجانی» در جلسه مجمع

رئیس مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با رد خبر جنجال در جلسه «فوق العاده» مجمع تشخیص بر سر برجام و «درگیری لفظی جلیلی و لاریجانی»، این خبر را قویاً تکذیب کرد.
دریادار ایرانی گفت: کشورهای جهان امتیاز بالایی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بابت تأمین امنیت آب‌ها داده‌اند و این نیرو از طریق سازمان ملل مورد تقدیر قرار گرفته است.
سردار تنگسیری گفت: امروز امنیت مطلوبی در حوزه جغرافیایی خلیج فارس وجود دارد که اگر کسی به هر دلیلی پای رژیم مفلوک صهیونیستی را به این منطقه باز کند، هم خودش و هم این منطقه را دچار ناامنی، نابسامانی و بی ثباتی امنیتی می‌کند.
امیر علیرضا صباحی‌فرد گفت: امروز نیروی مقتدر پدافند هوایی ارتش به مرحله‌ای از رشد و نبوغ رسیده که هیچ وابستگی در تجهیزات به هیچ کشوری ندارد و قدرت مطلق پدافند هوایی در منطقه هستیم.