دفاعی و امنیتی

مهمترین اخبار

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: استقرار طالبان در افغانستان سبب ایجاد مشکلات امنیتی برای ایران نظیر افزایش تعداد مهاجرین، رشد قاچاق مواد مخدر و آمار معتادین و ظهور گروه‌های تروریستی مشابه داعش در منطقه است.
امیر حاتمی در مراسم افتتاح مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور؛

مجوز فاز سوم کارآزمایی واکسن فخرا صادر شد

وزیردفاع از تایید فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا و مجوز ورود به فاز سوم کارآزمایی واکسن تمام ایرانی خبر داد و گفت با این واکسن به عرصه واکسیناسیون عمومی‌تر وارد خواهیم شد.
یادداشت/برای درک حماقت گروه رجوی در دست یازیدن به عملیاتی کور و مهلک نیاز به هیچ تحلیلی نیست گفته‌های تکان دهنده محمدرضا اسکندری در کتاب «خزان آرزوها» گویای واقعیت‌های درونی منافقین و خوش خیالی‌های رهبر این گروه است.
سلامی با تأکید بر اینکه بسیج، تعیین کننده‌ترین نیروی امام و امت و نظام اسلامی است، تصریح کرد: بسیج در عرصه و میدان ایستاده است تا از ارزش‌های والای ملت تحت فرمان حضرت امام خامنه‌ای دفاع کند و این دفاع امروز برجسته‌ترین فراز تاریخ مقاومت ماست که در جریان است. ما تا انتها ایستاده‌ایم و انتهای این ایستادگی زوال کامل دشمنی است که امروز می‌بینیم غروب را تجربه می‌کند و خورشید درخشان انقلاب ما در مرکز آسمان افتخار این ملت ایستاده است و نورافشانی می‌کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه پیام اصلی حضور ناوگروه نداجا در رژه روسیه, اقتدار و توانمندی بود،گفت: این حضور برای ایران مهم و ارزشمند بود، چرا که نخستین بار تجربه دریانوردی اقیانوسی در اطلس، دریای شمال و خلیج فنلاند را به دست آوردیم و این به معنای باز شدن دروازه‌های این مناطق به روی جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا گفت: نیروی زمینی ارتش امروز گوش به فرمان مقام معظم رهبری برای هرگونه عملیات در هر نقطه از خاک ایران اسلامی آماده است و به دشمنان این مرز و بوم اجازه هیچ حرکتی را نخواهد داد.
فرمانده نداجا با بیان اینکه حضور ناوهای سهند و مکران در خلیج فنلاند رویدادی تاریخی است، گفت: این موفقیت به معنی بازشدن دروازه‌های دریای شمال و فنلاند به روی ناوگان دریایی ایران است.
سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تسلیت درگذشت امیر سرتیپ سیاوش جوادیان اعلام کرد که وی اهتمام وقفه ناپذیری در ثبت روایت دفاع مقدس و حماسه‌های ماندگار مقاومت ملت ایران داشته است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اگر امروز ناوگروه‌های ما در دوردست‌ها پرچم مقدس ایران اسلامی را به اهتزاز درمی‌آورند، بی‌شک به پشتوانه شما جوانان انقلابی و غیور این مملکت است.