دفاعی و امنیتی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نظامی | دفاعی | امنیتی را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

امیر دریادار ایرانی تأمین امنیت دریایی را پایه اصلی رزمایش مرکب دریایی ۲۰۲۳ دانست و گفت: افزایش هماهنگی، نجات کشتی‌های تجاری تحت تهاجم و مقابله با تحرکات تروریستی مهم‌ترین محورهای روز نخست رزمایش بود.

پارلمان اروپا در تداوم تلاش‌های نافرجام برای افزودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهاد رسمی نظامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی اروپا، قطعنامه‌ای مداخله‌جویانه را در خصوص مسمومیت دختران دانش‌آموز ایرانی تصویب و به این بهانه درخواست خود علیه سپاه را تکرار کرد.
رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و روز جهانی قدس با بیان این که انقلاب اسلامی نفس تازه ای به مردم فلسطین داد و نباید نسبت به آن بی توجه باشیم، گفت: امروز مقاومت به کرانه باختری کشیده شده و نقطه آرامی برای رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق:

آسمان ایران اسلامی امن‌ترین آسمان خاورمیانه است

امیر سرتیپ دوم پرویز در دیدار با کارکنان وظیفه منطقه پدافند هوایی شرق گفت: نیروی پدافند هوایی، نماد قدرت، امنیت و آرامش است و کارکنان متعهد و با اخلاص این نیرو با حراست شبانه‌روزی از آسمان ایران اسلامی آسودگی خاطر را برای هموطنان عزیزمان به ارمغان می‌آورند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: توافقنامه ایران و عربستان یک زلزله در حوزه سیاسی و پایانی بر هژمونی آمریکا در منطقه است و با این توافق دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج فارس شروع شده است.

فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش گفت: با تلاش‌های انجام شده توان رزم هوانیروز را به ۸۰ درصد رساندیم و در حوزه نهضت قطعه‌سازی بیش از ۸۰۰ قطعه تولید شد و بر روی بالگردها استفاده می‌شود.

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا گفت: در ماه‌های اخیر دشمن یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار راه انداخت، ولی ما موفق شدیم فرهنگ شهادت را ترویج دهیم و جوانانمان حاضرند جان خود را در راه انقلاب و کشور فدا کنند.
امیر محمدرضا آشتیانی گفت: صنعت هوایی از سالها پیش قدام به طراحی‌ جت آموزشی یاسین کردند که امروز فروند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی این است که بتوانیم از آن در حوزه رزمی‌ و‌ پشتیبانی ‌از نزدیک ‌نیز استفاده کنیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ارتقای سطح توان رزم دریایی با تبدیل شناورهای راکت انداز در کلاس شناورهای عاشورا و طارق به موشک اندازهای نقطه زن با برد موشکی حداقل ۱۰ و حداکثر بیش از ۱۸۰ کیلومتر برد مفید در نیروی دریایی سپاه محقق شده است.
جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت بسیج در کاشت نهال گفت:اگر قرار شد ظرف مدت چهار سال یک ‌میلیارد اصله نهال کاشته شود، این کار را می‌توان ‌با بهره گیری از ظرفیت بسیج انجام داد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت هفته سربازان گمنام تاکید کرد که به برکت مجاهدت‌های خاموش نیروهای وزارت اطلاعات، نقشه ها و توطئه‌های زنجیره‌ای و پیچیده سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمن، ناکارآمد و نتیجه ای جز شکست و استیصال برای آنان نداشته است.
وزیر دفاع گفت: مهمترین موضوع برای ما، منافع ملی و امنیت ملی است و در همین راستا، می‌بینیم که دشمن در تمامی اقدامات علیه جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و باعث شده دست به کارهای سخیف بزنند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروز فضای عمومی و به ویژه مدارس کشور درگیر پدیده‌ای به نام هراس اجتماعی شده‌اند اما نه به این معنا که مسمومیت‌ها واقعی نیست بلکه القای یک ترس عمومی می‌تواند با ضریب قابل توجهی تعداد نمونه‌ها را افزایش بدهد.