دفاعی و امنیتی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نظامی | دفاعی | امنیتی را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

اینگونه تمرینات مسبوق به سابقه بوده و به هموطنان عزیز توصیه می‌شود به شایعات ساخته و پرداخته معاندین و دشمنان ملت ایران توجه و اعتنایی نکنند.
دنیای سیاست، دنیای تامین منافع ملی ا‌ست. منافع متناسب با اقتضای زمان و مکان معنی و مفهومی متفاوت و البته واقعی پیدا می‌کند. بنابراین قد، قواره و مختصات عملکرد نظامی، سیاسی و اقتصادی سردارحاج قاسم سلیمانی فقط در فضای حیات‌شان قابل محاسبه و اندازه‌گیری است! به‌عنوان مثال در فضایی سرداربزرگ برای از بین بُردن داعش در کشور عراق، و همچنین برای تامین منافع ملی حتی با دشمن اشتراک منافع پیدا می‌کند و در فضایی دیگر برای تامین منافع ملی، اقدام و عمل‌های متفاوت انجام می‌دهد.
رئیس پدافند غیرعامل کشور:

«چه‌گوارا» انگشت کوچک حاج قاسم هم نبود!

مراسم دومین سالگرد سید شهدای مقاومت و یادواره شهدای محله تهران‌نو سه‌شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد لیله‌القدر محله تهران‌نو در شرق تهران برگزار شد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه "آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها" متزلزل شده‌اند، گفت: ا راه نورانی شهید سلیمانی را ادامه خواهیم داد و ذره‌ای از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهیم آمد.
کاظم غریب آبادی با تاکید بر اینکه آمریکا نمی تواند به دفاع مشروع یا اقدام پیش دستانه استناد کند، گفت:از لحاظ حقوقی، ایران و آمریکا در وضعیت مخاصمه مسلحانه نبودند پس آمریکا به هیچ وجه نمی تواند به دفاع مشروع یا اقدام پیش دستانه استناد کند.
فرزند شهید سلیمانی گفت: دیری نخواهد پایید اشک‌های غم ما در فراغ پدرانمان در این قتلگاه به اشک شوق پیروزی آن هنگام که عراق عزیز و همه کشورهای منطقه از لوث وجود متجاوزان آمریکایی پاک شود تبدیل خواهد شد.
نگران بودی با دسته‌بندی‌های سفت‌وسخت چه کسی برای انقلاب می‌ماند. نگران بودی این دسته‌بندی‌ها مردم را فوج فوج از زیر خیمه میهن اسلامی خارج کند. نگران بودی اصلاح‌طلب و اصولگرا و باحجاب و بدحجاب، تبدیل به خودی و ناخودی بشود. اما همه برای تو ماندند.
ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد ۱۳ دی؛ فرودگاه بغداد! سیاهی شب اطراف فرودگاه را در برگرفته بود که یکدفعه صدای انفجاری بلند سکوت سنگین فضا را درهم شکست و حادثه‌ای تلخ رقم خورد.
در محکومیت ترور سردار سلیمانی؛

ایران به شورای امنیت سازمان ملل نامه نوشت

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد ترور سردار قاسم سلیمانی از فرماندهان نظامی کشورمان توسط آمریکا را محکوم کرد.
سخنگوی سپاه صیانت از امنیت مردم را خط قرمز سپاه دانست و گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راهی جز پذیرفتن توانمندی ایران اسلامی ندارند.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۲ میلیون بسته معیشتی برای هر ٣٢ استان کشور تهیه شده است، گفت: از فردا شاهد اجرای عملیات توزیع بسته‌های معیشتی در استان‌های مختلف کشور خواهیم بود.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تا پایان سال جاری و همچنین به مناسبت دهه فجر شاهد پرتاب‌های دیگری خواهیم بود.
حجت الاسلام حسین صنعت پور:

مکتب سلیمانی روگرفتی از فرهنگ فاطمی است

حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری در جمع دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش گفت: مکتب سلیمانی روگرفتی از فرهنگ فاطمی است که مهمترین ویژگی آن فدا شدن در راه ولایت است.