دفاعی و امنیتی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نظامی | دفاعی | امنیتی را در سرویس سیاسی پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: گستره رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ حدود نیمی از آسمان کشور را در بر خواهد گرفت و صحنه مشابه صحنه واقعی منطقه نبرد برنامه‌ریزی‌شده است.
سفر سرلشکر محمد باقری به پاکستان به دلیل روند رو به رشد مناسبات دفاعی، امنیتی و نظامی میان دو کشور همسایه و برادر طی چند سال اخیر بسیار حائز اهمیت تلقی می‌شود.
در راستای گسترش دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران؛

سرلشکر باقری عازم پاکستان می شود

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان به دعوت فرمانده ارتش پاکستان فردا سه شنبه به پاکستان سفر می‌کند.
فرمانده هنگ مرزی آستارا با اشاره به توانمندی، اقتدار و کارآمدی نیروهای مرزبانی و انتظامی، اظهار کرد: همه نیروهای مسلح اعم از ناجا، ارتش، سپاه و بسیج در خدمت امنیت و آسایش مردم هستند.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح طی پیامی جنایت تروریستی و ضد بشری انفجار مسجد سید آباد شهر قندوز را شدیداً محکوم و تصریح کرد: خطر تروریسم تکفیری تولیدشده در اتاق‌های فکر نظام سلطه و صهیونیسم جهانی و سازمان‌های جاسوسی قدرت های استکباری همچنان امت اسلامی را هدف قرار می‌دهد.
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امنیت اجتماعی شهرها و محله‌ها مرهون نقش‌آفرینی پلیس است ابراز امیدواری که نیروی انتظامی بتواند مشارکت‌های مردم را جلب کند و به شعار خود یعنی «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» جامه عمل بپوشاند.
در دیدار سردار جلالی و شهردار تهران مطرح شد؛

توسعه هوشمندسازی تهران با رعایت الزامات پدافند غیرعامل

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورد ضمن تاکید بر توجه جدی بر تهدیدات سایبری و خطر نفوذ گفت: به مدد فناوری، شهرهای هوشمند به افزایش رفاه و کیفیت زندگی کمک شایانی توجهی خواهند داشت
فرمانده مرزبانی ناجا از افزایش ۸ برابری قاچاق خودوها و موتورهای لوکس طی سال جاری خبر داد و گفت: به سمت توسعه فعالیت‌های اقصادی در مرزهای کشور پیش رفته ایم تا حریم مرزها با کولبری نشکند.
سردار محمدرضا نقدی در واکنش به تحریف اظهاراتش توضیحاتی را در قالب یادداشت منتشر کرد.
جانشین فرمانده سپاه در پاسخ به پرسشی درباره تنش‌های اخیر در مرز‌های شمال شرقی کشور با تاکید بر اینکه یکسری شیطنت‌ها برقرار می‌شود، اما تنشی در کار نیست، اظهار کرد: آمریکایی‌ها که ۴۳ سال است با توانمندی که به لحاظ مادی و بر حسب ظاهر دارند و یک اتحاد بزرگی ایجاد کرده‌اند، نتوانستند برای ما تنش ایجاد کنند؛ طبیعی است مسائلی از این دست تنشی برای جمهوری اسلامی ایران تنشی درست نمی‌کند.
پیکر‌های مطهر شهیدان «محمود حسرتی معاف»، «بهروز محمدی لندی»، «سید فاضل مدنی»، «عبداله موسوی» و «غلام خونی» پس از گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس کشف و شناسایی شدند.
چهار نفر از مرزبانان سیستان و بلوچستان در مناطق مرزی این استان بر اثر سانحه تصادف به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

متهم جعل عناوین دفتر مقام معظم رهبری و وزارت اطلاعات که در قالب کارشناس عتیقه و زیرخاکی، پیش فروش مسکن و خودرو به صورت غیرقانونی فعالیت داشت، در استان تهران شناسایی و دستگیر شد.
کسانی که قدری از سیاست سر رشته داشته باشند و تحولات و اخبار جاری را رصد نمایند به روشنی ردپای اسرائیل را در تحولات شمال غرب ایران می توانند مشاهده کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: امروز سازمانهای نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج به معنای واقعی کلمه سپر دفاعی در برابر تهدیدهای سخت دشمنان بیرونی و درونی هستند.