خراسان جنوبی

مهمترین اخبار

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی از اجرای ششمن مرحله مواسات و همدلی کارکنان ناجا در استان خبر داد و اظهار داشت: در این مرحله ۱۱۴ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع می‌شود.
در سفر آیت الله رئیسی به خراسان جنوبی تاکید شد:

فعالیت تمام بازارچه های استان/ توزیع منابع باید عادلانه باشد

رئیس جمهور در سفریک روزه خود به خراسان جنوبی در جمع نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای استان حضور یافت. در این دیدارکه در محل فرهنگسرای بیرجند برگزار شد، نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای استان مطالبات خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.
جایگزینی کابل خودنگهدار با شبکه سیمی به عنوان یک راه‌حل چند منظوره برای تامین برق مستمر، بدون خاموشی و با کیفیت مطرح است که تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق استان خراسان جنوبی به این نوع کابل تبدیل شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: هوای چهار شهرستان استان در وضعیت ناسالم قرار گرفت و افراد مبتلا به بیماری آسم، سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند.
رییس هیأت مدیره یکی از انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری گفت: گره کوری که با پراندگی متولیان گردشگری و انشقاق و شکاف در تشکل‌های خصوصی ایجاد شده، فقط به دست رییس‌جمهور باز می‌شود، حتی مجلس هم نمی‌تواند این گره را باز کند.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان جنوبی ارتقای جایگاه بخش تعاون را از اولویتهای بانک توسعه تعاون دانست وگفت: گزارش عملکرد بانک تا پایان سال گذشته اعطای ۳۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری را در بخشهای مختلف اقتصادی نشان میدهد که به ۵۵۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی به راه اندازی دستگاه ایکس ری در گمرک ماهیرود، اشاره کرد و گفت: با ارتقای این دستگاه‌ها تجارت در مرز رونق بیشتری می‌گیرد.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: به دلیل شیوع کرونا با توجه به تعداد ۴۰ هزار کودک مشمول طرح غربالگری بینایی در این استان هنوز ۳۵ هزار نفر برای معاینه مراجعه نکرده‌اند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: با توجه به بررسی آمار بستری کرونا مثبت از اول شهریور ماه جاری تاکنون موارد بستری در بیمارستان‌های استان ۱۴ درصد کاهش داشته که بیانگر عبور از قله خیز پنجم است.