خراسان جنوبی

مهمترین اخبار

وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران:

به  دنبال تسهیل دریافت اقامت در کشور برای متقاضیان هستیم

وزیر اقتصاد گفت: در طرح مصوب کمیسیون اقتصادی به هئیت دولت پیشنهاد شده تا سقف میزان آورده افراد برای دریافت اقامت در کشور از 250 هزار دلار به 100 هزار دلار یا یورو تغیر یابد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی:

صدور 136 مورد اخطار زیست محیطی برای واحدهای صنعتی استان

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از پایش مستمر و منظم واحدهای صنعتی استان خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی بعد از دریافت اخطار، باید در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات زیست محیطی اقدام کنند، در غیر این صورت علاوه بر این‌که در لیست صنایع آلاینده استان قرار می‌گیرند، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

از 147 واحد مسکونی روستایی بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از بهره برداری از 147 واحد مسکونی در روستاهای استان به مناسبت روز روستا خبر داد.
بر اساس آیین‌نامه‌هایی که برای آموزش در سال جدید تحصیلی به تصویب رسیده است، مدارس مناطق روستایی و عشایری با شرایط خاصی امکان بازگشایی دارند، چرا که از طرفی در این مناطق به واسطه برخی از محرومیت‌ها بعضی از دانش آموزان از گوشی همراه بی بهره هستند و از طرفی دسترسی به اینترنت در روستاها با مشکلاتی رو به رو است.

در هفتمین نشست فرهنگی و اجتماعی نیشابور مطرح شد:

استفاده از «نماد» متن و شعر را هنری می‌کند

هفتمین نشست از سلسله نشست‌های فرهنگی و اجتماعی نیشابور با موضوع بررسی و تحلیل گفتمان و نمادها در شعر شاعران زن معاصر، پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه، به همت جهاد دانشگاهی نیشابور در سالن همایش‌های جهاد دانشگاهی برگزار شد.
پس از کش و قوسهای فراوان، اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در آخرین جلسه خود مهدی بهترین را به عنوان شهردار مرکز استان انتخاب کردند. انتخابی که با حاشیه های زیادی همراه شد و مخالفان و موافقان جدی داشت، آخرین بحث مربوط به این موضوع ، اظهارات روز گذشته ناصری، فرماندار بیرجندو اعالم خبری مبنی بر ابطال مصوبه انتخاب
شهردار بود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه کاروان‌های «نذر آب ۴» از ۱۷ تا ۲۵ شهریور در ۲ شهرستان مرزی و محروم درمیان و نهبندان مشغول به خدمت‌رسانی شدند، اظهار داشت: طی این مدت ۲ هزار و ۵۲۵ خانوار از خدمات کاروان‌های «نذر آب ۴» در این مناطق بهره‌مند شدند.
گلایه دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی؛

سرمایه گذاران بومی در خارج از استان سرمایه گذاری می کنند

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران زیادی از بانک‌های استان تسهیلات دریافت کرده‌اند اما منابع خود را اینجا هزینه نمی‌کنند و گردش حساب آنها خارج از استان است.
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی از اجرای ششمن مرحله مواسات و همدلی کارکنان ناجا در استان خبر داد و اظهار داشت: در این مرحله ۱۱۴ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع می‌شود.
در سفر آیت الله رئیسی به خراسان جنوبی تاکید شد:

فعالیت تمام بازارچه های استان/ توزیع منابع باید عادلانه باشد

رئیس جمهور در سفریک روزه خود به خراسان جنوبی در جمع نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای استان حضور یافت. در این دیدارکه در محل فرهنگسرای بیرجند برگزار شد، نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای استان مطالبات خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.
جایگزینی کابل خودنگهدار با شبکه سیمی به عنوان یک راه‌حل چند منظوره برای تامین برق مستمر، بدون خاموشی و با کیفیت مطرح است که تاکنون بیش از هزار و ۶۰۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق استان خراسان جنوبی به این نوع کابل تبدیل شده است.