خراسان جنوبی

مهمترین اخبار

خراسان جنوبی معاون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: در سه‌ ماهه اول سال ۱۴۰۲، دو اثر ارزشمند طبیعی استان پس از طرح و تصویب در جلسه شورای ملی ثبت میراث طبیعی کشور در فهرست میراث ملی ثبت شدند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: به زودی جشن اهدای زمین به خانواده‌های دارای سه قلو و بیشتر به صورت نمادین در شهرستان فردوس انجام می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی از بازنگری و اصلاح حریم «باغ و عمارت رحیم‌آباد» خبر داد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: طرح نظارتی ویژه ایام پایانی سال، نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان از فردا یکم اسفندماه در سطح استان آغاز و نظارت بر کالاهای پر مصرف و جلوگیری از افزایش غیر منطقی کالا و خدمات اولویت‌دار تشدید می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

یخبندان و سرمای شدید در پی بارش ۹ سانتی متری برف در نهبندان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با اشاره به کاهش دما و بارش شدید برف در نهبندان، گفت: همه نیروهای امدادی در قالب اجرای طرح زمستانی آماده خدمت رسانی در تمام محور مواصلاتی استان هستند.
بیرجند- مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: واکسیناسیون تب برفکی دام سبک و سنگین برای حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی و پیشگیری از خسارت‌های وارده به دامداران هر شش ماه یک بار توسط دامپزشکی انجام می‌شود.
فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه همه 242 نانوایی در سطح شهرستان بیرجند به دستگاه کارت خوان مجهز شده‌اند، گفت: با هر تراکنش 15 درصد یارانه به نانوا تعلق می‌گیرد و در حال حاضر همه نانوایان آمادگی لازم برای اجرای فاز دوم طرح هوشمندسازی نان را دارند. وی با تاکید براینکه با اجرای مرحله دوم، همه مشکلات آرد و نان برطرف می‌شود اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های شهروندان بیرجندی عدم فروش آرد خشک است.