چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان بسیج سازندگی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع زلزله 5.7 ریشتری شهرستان کوهرنگ 40 گروه جهادی در محل زلزله حاضر شدند و 70 گروه جهادی دیگر آمادگی حضور خود را در این مناطق اعلام داشتند. هم‌اکنون نیز 5 گروه جهادی در مناطق زلزله‌زده مستقر هستند و از یک هزار و 250 گروه جهادی ثبت شده در چهارمحال و بختیاری اکثراً برای حمایت از مردم زلزله‌زده اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که توسعه سطح زیر کشت گلخانه و توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای از سیاست‌های اصولی جهاد کشاورزی است، اظهار داشت: این استان با توسعه هفت هکتار گلخانه در صدر جدول توسعه واحد‌های گلخانه‌ای کشور در نیمه اول امسال قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: 2 روستای دره اشکفت در منطقه بیرگان و دره رزگه در موگویی شهرستان کوهرنگ با صرف 18 هزار میلیون ریال اعتبار و با احداث سه هزار و 900 متر شبکه فشار متوسط هوایی، احداث سه هزار و 450 متر شبکه فشار ضعیف و نصب چهار دستگاه ترانسفورماتور توزیع برق‌دار شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی چهارمحال و بختیاری از کاهش بیش از 2 درصدی نرخ بیکاری استان در سال جاری خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان در پایان سال 99 به عدد 15.2 درصد رسید که این شاخص در پایان تابستان امسال به 13.4 درصد کاهش یافت.
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از کاهش 30 درصدی برداشت گردو نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: اکثر باغات گردو موجود در استان به‌صورت بذری هستند و یکی از برنامه‌هایی که طی دو سال گذشته در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد، موضوع سرشاخه کاری و پیوند زدن گردو با رقم‌هایی است که میزان بازار فروش و عملکرد آن‌ها بیشتر باشد.
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری خبر داد:

۵۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان کلنگ‌زنی شد

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری به کلنگ زنی ۵۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان در استان اشاره کرد و گفت: ۵۳ واحد مسکونی نیز با کمک خیران در چهارمحال و بختیاری ساخته و به ایتام واگذار شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از تجهیز 15 پاسگاه محیط بانی به سامانه انرژی خورشیدی خبر داد و گفت: هریک از این سیستم‌های نصب شده در پاسگاه‌های محیط بانی قادر به تولید برق به ظرفیت ۱۲۰۰ وات در ساعت هستند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرداری یک مجموعه محلی، مردمی و خودکفا محسوب می‌شود، عنوان کرد: شهرداری‌ها حدود ۱۰۰ منبع برای درآمدزایی دارند، شهرداری برای اینکه بتواند در شهر خدمات ارائه دهد، باید بتواند درآمدزایی کند و این درآمدها را برای امورات شهری هزینه کند.
مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع زلزله ۵ ریشتری در کوهرنگ، گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت و تلفات زلزله گزارش نشده است، اما قطعا این زلزله خسارات زلزله قبلی را تشدید می‌کند.
به دنبال وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری در چلگرد؛

تیم‌های ارزیاب به محل حادثه در چهارمحال و بختیاری اعزام شدند

تیم‌های اورژانس و هلال‌احمر به دنبال وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری در چلگرد استان چهارمحال و بختیاری به منطقه اعزام شدند، تاکنون خسارت‌هایی به منازل مسکونی و زیرساخت‌ها گزارش‌شده است
مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری:

شمار غرق‌شدگی 2 برابر شد

مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری از افزایش دو برابری غرق‌شدگی در سال ۱۴۰۰ در استان نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد:

بازگشت روشنایی به پارک‌ها و بوستان های شهر

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد، از بازگشت روشنایی به پارک‌ها و بوستان های شهر خبر داد و گفت: بوستان‌های شهرکرد روشن می‌شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی فعالیت‌های فرهنگی و اشتغال در زندان بروجن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نقش فعالیت‌های فرهنگی زندان و ابعاد آن برای بازگشت سعادتمند مددجویان به زندگی بی‌بدیل است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری تأکید کرد:

ضرورت کمک حداکثری به فضای مجازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید به کمک فضای مجازی بیایند، اظهار داشت: با وجود آنکه بازنشر مطالب و تولیدات فرهنگی در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین فاکتورها به شمار می‌رود اما در این زمینه مشکلات زیادی وجود دارد که باید رفع شود.
معاون مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در صورتیکه از سیستم‌های نوین آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای و نواری در کشاورزی استفاده شود، حدود ۴۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود که این موضوع می‌تواند منجر به تقویت آب‌های زیرزمینی شده و یا آب باقیمانده برای مصارفی مانند شرب مورد استفاده قرار گیرد.