روسیه شهرکی در دونستک را اشغال کرد

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای ضمن ارائه آماری از تلفات نظامی اوکراین از آغاز جنگ تاکنون، اعلام کرد که کنترل شهرک «یاسنوبرودیوکا» در دونتسک را به دست گرفته است.

تصویر روسیه شهرکی در دونستک را اشغال کرد

به گزارش سایت خبری پرسون، روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که کنترل شهرک اوکراینی یاسنوبرودیوکا در منطقه دونتسک را به دست گرفته است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای مدعی شد که چهار سامانه موشکی هیمارس (HIMARS) ساخت آمریکا در یک حمله گروهی هماهنگ توسط نیروهای روسی با استفاده از تسلیحات با دقت بالا منهدم شده است.

در این بیانیه همچنین به انهدام یک رادار در ارتفاع پایین و دو پرتابگر سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ پی اس با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و هوانوردی اشاره شده است.

طبق آمارهای ارائه شده توسط وزارت دفاع روسیه، از آغاز عملیات ویژه نظامی این کشور تاکنون، در مجموع ۶۲۶ فروند هواپیما، ۲۷۷ فروند بالگرد، ۲۷ هزار و ۴۴۱ هواپیمای بدون سرنشین، ۵۴۲ سامانه موشکی ضدهوایی، ۱۶ هزار و ۵۳۶ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، یک هزار و ۳۷۳ راکت انداز چندگانه، ۱۱ راکت انداز و ۱۱ موشک‌انداز میدانی، ۱۱ توپخانه و ۴۹۰ خودروی ویژه نظامی اوکراین منهدم شده است.

اوکراین هنوز در مورد ادعاهای روسیه اظهار نظری نکرده است.

منبع: ایرنا

706166