راه های برنده شدن در هر بحثی؛ معرفی ۷ تجربه یک وکیل!

اجازه دهید در ابتدا به شما نتیجه نهایی را بگویم: در مورد معنای واقعی “برنده شدن” در یک بحث خوب فکر کنید.
تصویر راه های برنده شدن در هر بحثی؛ معرفی ۷ تجربه یک وکیل!

به گزارش سایت خبری پرسون، اگر بتوانید این کلمه را به درستی تعریف کنید، همه چیز متفاوت می شود. من یک وکیل دادگاه هستم. اگر خودم را بخواهم بگویم که در این موضوع عالی بودن چون شغلم ایجاب می کرد؛ و حالا می خواهم تجربه های خودم را با شما به اشتراک بگذارم.

راههای برنده شدن در هر بحثی

این فهرست کمک تان می کند که بحث و گفتگوهای آتی را بهتر هدایت کنید و به نتیجه دلخواه تان برسید

1. دلیل مشاجره خود را بپذیرید

اگر بخواهم به این فکر کنم که چرا وارد بحث می شوم، احتمالاً به یکی از سه دلیل است:

  • تلاش برای کاشت بذر برای متقاعد کردن کسی در مورد چیزی.
  • درگیر شدن با کسی به امید کاشت بذر برای متقاعد کردن اطرافیانمان به چیزی.
  • برای سرگرمی یا برای گسترش افق ها یا تلاش برای درک بهتر افراد دیگر.

این که بدانید اصلا چرا دارید بحث می کنید کمک تان خواهد کرد که بهتر پیش می رود.

2. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به مخاطب‌تان امتیاز بدهید

توصیه می‌کنم به معنای واقعی کلمه چیزی را نگه دارید که بتوانید وقتی همه چیز داغ می‌شود بگویید حتی چیزی به همین سادگی: «فکر نمی‌کنم هیچکدام از ما بتواند دیگری را قانع کند، اما من از این‌جوری با تو لذت می‌برم» یا مثلا «حتما به حرف هات فکر می کنم. نکاتی در صحبت هات بود که ارزش فکر کردن را دارد.»

به نظر می رسد که شما یک امتیاز را واگذار می کنید، اما واقعاً چیزی را واگذار نکرده اید. شما به تازگی یک برش کوچک از یک خروجی اضطراری برای طرف مقابل ایجاد کرده‌اید، که می‌تواند به او اجازه دهد بدون احساس شکست، بحث را متوقف کند.

“تا حالا دعوای دو کانگورو دیدی؟” جان هارل، یک روانشناس بالینی که در دانشگاه UCLA و دانشگاه اورگان جنوبی تدریس می کرد، می گوید. “این هیستریک است. آنها سرهای کوچک خود را به عقب پرتاب می کنند و پنجه های خود را بیرون می اندازند. شاید دیده باشید که بسیاری از مردم دعوا می کنند. آنها می جنگند تا شنیده شوند. می جنگند تا دیده شوند. شما می توانید با این جملات فرد مقابل تان را تا حد زیادی آرام و متقاعد کنید که حرف تان را بشنود.”

3. به احساسات خود توجه کنید

آیا آرام هستید و اوقات خوبی دارید؟ آیا احساس می کنید فشار خون شما بالا می رود؟ آیا برای دعوا عصبی می‌شوید و تقریباً نمی‌توانید آنچه از دهان طرف مقابل بیرون می‌آید را باور کنید؟

مراقب احساسات خود باشید چون احتمالاً هیچ راهی سریع‌تر برای خارج شدن از مسیر درست وجود ندارد تا اینکه به احساساتتان اجازه دهید عقل و خردتان را از شما بگیرند. در عین حال می بایست مراقب احساسات طرف مقابل باشید.

دکتر جیلیان اوشی براون، روان درمانگر متخصص در تروماهای پیچیده رابطه می گوید: «زمانی که از نظر شناختی بیش از حد برانگیخته هستید، زمانی که ضربان قلبتان تند، افکار تند و سریع دارید، اطرافیان می توانند این موضوع را درک کنند. یادتان باشد آرام و روشن بودن مقدمه ای برای هر نوع ارتباط موثر است.”

4. به محیط اطراف توجه کنید

اصلی‌ترین محیطی که می‌خواهم در اینجا به آن توجه کنید، واکنش‌های افراد دیگر است که یا با بحث مرتبط هستند یا اصلاً ارتباط ندارند.

آیا به نظر می رسند که احساس ناخوشایندی دارند؟ آیا دیگران سر میز حتی بیشتر از شما داغ می شوند؟ آیا نگران این هستید که این دور همی و بحث و جدلش تا سال ها نقل محافل باشد؟

اگر چنین است، شروع به جستجوی یک رمپ خارج از سطح کنید. که ما را به این سو هدایت می کند:

5. یک مکالمه خارج از رمپ داشته باشید

برای این نوع استدلال دو نوع رمپ وجود دارد:

  • رمپ های بی ضرر. اینها نوعی تغییر موضوعی هستند که برای پایان دادن به همه استدلال ها طراحی شده اند. در مورد انتخابات بس است، بیایید در مورد اینکه چقدر این شام عالی است صحبت کنیم! مشکل این است که به سختی می‌توان به موفقیت رسید. همه صراحتاً در مورد هر انحرافی که شما ارائه می دهید موافق هستند، اما بعد به بحث بر می گردید.
  • خروج از رمپ هدفمند. اینها نوع متفاوتی از تغییر موضوع هستند که برای منحرف کردن علایق افراد به سمت موضوعات مختلف یا حتی کمتر مضر طراحی شده اند. یک مثال ساده: اگر مشاجره بر سر سیاست داغ می شود، چیز دیگری را مطرح می کنید که بحث و جدل کمتری ایجاد می کند مانند ورزش یا سرگرمی.

اگر بحث سیاسی یا مذهبی و داغ شده و بالا گرفته است، ممکن است پیشرفت بزرگی باشد که گفتگو را به سمت بحثی بزرگ ببرید در مورد اینکه آیا قانون جدید فوتبال در جام جهانی فوتبال دیوانه کننده است یا نه.

6. تقلید کنید به جای اینکه واکنش نشان دهید

در اینجا یک ترفند عالی وجود دارد: زبان بدن طرف مقابل را به شکلی ظریف بازتاب دهید. این کار آنها را به سمت بحث شما نمی برد، اما ممکن است باعث شود که در لحظه احساس بهتری نسبت به شما داشته باشند، که می تواند بخشی از داستان پیش آمده را خنثی کند.

همانطور که کریس فریت، استاد بازنشسته عصب روانشناسی در دانشگاه کالج لندن، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال می گوید: «ما تمایل داریم افرادی را دوست داشته باشیم که از ما تقلید می کنند البته تا زمانی که کار آنها خیلی تابلو نباشد.»

7. به یاد داشته باشید که “برنده شدن” واقعاً به چه معناست

در واقع، این چیزی است که باید در تمام طول مدت بحث در نظر داشته باشید. برنده شدن به این معنی نیست که بخواهی طرف مقابل را متقاعد کنی که در یک بحث به طرف تو بیاید. به هر حال چند بار این اتفاق می افتد؟

در عوض، برنده شدن به معنای نزدیک شدن به اهدافی است که برای شروع تعیین کرده بودید: یا کاشتن یک بذر کوچک به طوری که شاید در انتهای مسیر م کسی به نقطه نظر شما برسد، و نگاه متفاوتی به دست بیاورد.

منبع: خبرنامه

705961