ورزش روزانه «مغز» را بزرگتر می‌کند!

ورزش نه تنها خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد، بلکه به حفظ اندازه مغز نیز کمک می‌کند، که با افزایش سن بسیار مهم است.
تصویر ورزش روزانه «مغز» را بزرگتر می‌کند!

به گزارش سایت خبری پرسون، یک تیم بین المللی از محققان ارتباط قوی بین ورزش منظم و افزایش سلامت مغز را شناسایی کرده اند. این مطالعه توسط محققان بالینی از مرکز سلامت مغز موسسه علوم اعصاب پراویدنس سنت جان شهر لندن (PBHC) انجام شد.

کارشناسان ارتباطی بین فعالیت‌های فیزیکی مانند پیاده‌روی، دویدن یا ورزش و افزایش اندازه نواحی حیاتی مغز درگیر در حافظه و یادگیری پیدا کردند.

علاوه بر این، هیپوکامپ، یک منطقه حیاتی برای حافظه، در افرادی که به طور منظم درگیر تمرینات بدنی بودند، گسترش قابل توجهی را نشان داد.

تحقیقات ما از مطالعات قبلی پشتیبانی می‌کند که نشان می‌دهد فعالیت فیزیکی برای مغز شما خوب است. دکتر سیروس راجی سرپرست تیم تحقیق، گفت: ورزش نه تنها خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد، بلکه به حفظ اندازه مغز نیز کمک می‌کند، که با افزایش سن بسیار مهم است.

دکتر دیوید مریل، یکی از اساتید حاضر در این مطالعه می‌گوید: ما دریافتیم که حتی سطوح متوسط فعالیت بدنی، مانند انجام کمتر از ۴هزار قدم در روز، می‌تواند تاثیر مثبتی بر سلامت مغز داشته باشد.

منبع: اطلاعات آنلاین

693750