علائم جدی که نشانه یک بیماری در بدن است

بسیاری از بیماری ها قبل از تشدید شدنشان در بدن علائمی بروز میدهند درحالی که با شناخت آن علائم میتوان قبل از حاد شدن بیماری از آن جلوگیری کرد.
تصویر علائم جدی که نشانه یک بیماری در بدن است

به گزارش سایت خبری پرسون، گاهی اوقات مشکلات جدی خودشان را با علائم کوچک تر نشان می دهند که ما خیلی از آن ها را جدی نمی گیریم. بهتر است که به صدای بدن تان گوش دهید و عملکرد آن را مد نظر قرار دهید تا از بیماری ها و مشکلات جدی جلوگیری کنید. در این قسمت علایمی را به شما معرفی می کنیم که نشان دهنده یک بیماری در بدن شماست و بهتر است آن ها را پیگیری کنید.

سردردهای مداوم و شدید

بسیاری از افراد سر درد و میگرن دارند اما آن را پیگیری نمی کنند. سردردهایی که شدت زیادی دارند و مدوام تکرار می شوند، می تواند نشان دهنده مشکلات مختلفی در بدن باشد که بهتر است هر چه سریع تر بررسی شود.

تشنج

جالب است بدانید که تقریباً ۳ درصد کل مردم دنیا یک بار تجربه تشنج دارند اما یک سوم این سه درصد به تشنج دوم دچار می شوند. تشنج برای اولین بار می تواند ترسناک باشد اما همیشه علامت بیماری صرع نیست. شاید نشان دهنده مشکلات دیگزی در مغز باشد که بهتر است پیگیری شود.

بینایی ضعیف غیرعادی

همه ما بینایی خوبی نداریم اما بینایی ضعیف بخصوص ضعفی که غیرعادی باشد می تواند علامت خطر باشد. پس بهتر است که هرچه سریع تر مشکلات بینایی خود را پیگیری کنید.

غش کردن و از حال رفتن

اگر سابقه این را دارید که در شرایط بحرانی از حال می روید و غش می کنید و جوان هم هستید، بدانید که مشکلی مانند قلب در بدن تان وجود دارد که باید آن را پیگیری کنید.

سرگیجه های نگران کننده

بسیاری از افراد ممکن است سرگیجه را تجربه کنند اما اگر احساس می کنید بدون هیچ دلیلی به طور ناگهانی دچار سرگیجه می شوید، احتمالاً مشکلی در بدن شما و نوع جریان خون تان وجود دارد که باید هرچه سریع تر آن را پیگیری کنید.

تنگی نفس

این که تحت بعضی از شرایط؛ احتمالا شرایط استرس زا نفس تان می گیرد، شاید یک علامت طبیعی باشد اما اگر خیلی زود کم می آورید و حتی با انجام ورزش های ساده هم تنگی نفس می گیرید، باید هر چه سریع تر آن را پیگیری کنید.

بی اختیاری ادرار

قطعاً بی اختیاری ادرار اگر به صورت ناگهانی اتفاق افتاده باشد، یعنی مشکلی در مثانه یا روده شما وجود دارد که در سن جوانی اتفاق طبیعی نیست. شاید به دلیل ضعف و بی حسی یکی از اعضای بدن شما باشد و هر چه سریع تر باید پیگیری کرد تا به مشکلات جدی و سخت تر تبدیل نشود .

منبع: ایسنا

693610