۵ نوشیدنی عالی برای چربی‌سوزی

بعضی از نوشیدنی‌ها، زمانی که در یک رژیم غذایی متعادل گنجانده شوند، می‌توانند با افزایش متابولیسم به کاهش وزن کمک قابل توجهی کنند.
تصویر ۵ نوشیدنی عالی برای چربی‌سوزی

به گزارش سایت خبری پرسون، یکی از توصیه‌های رایج در خصوص کاهش وزن، مصرف نوشیدنی‌های چربی سوز قبل از خواب است. گفته می‌شود که این نوشیدنی‌ها می‌توانند با افزایش متابولیسم و تشدید چربی‌سوزی در هنگام خواب به کاهش وزن کمک کنند.

نوشیدنی‌های چربی سوز برای کاهش وزن

۱. چای سبز

برخی از نوشیدنی‌های چربی‌سوز باعث افزایش متابولیسم و کالری‌سوزی می‌شوند. به عنوان نمونه می‌توان به چای سبز اشاره کرد. کاتچین‌های موجود در چای سبز می‌توانند اکسیداسیون چربی را تحریک کرده و متابولیسم را افزایش دهد. مصرف چای سبز در کنار ورزش منظم و رژیم غذایی سالم، اثربخشی بیشتری در چربی‌سوزی دارد.

۲. قهوه سیاه

بسیاری از نوشیدنی‌های چربی‌سوز، مانند قهوه سیاه، حاوی کافئین هستند. کافئین می‌تواند هوشیاری را بالا ببرد، عملکرد ورزشی را بهبود بخشد و به طور موقت متابولیسم را افزایش دهد.

۳. شیک پروتئین

پروتئین در مقایسه با کربوهیدرات‌ها یا چربی‌ها اثر حرارتی بالاتری دارد، به این معنی که برای هضم و جذب آن، انرژی بیشتری نیاز است. علاوه بر این، پروتئین می‌تواند باعث سیری شود و به کاهش ریزه‌خواری کمک کند. مصرف نوشیدنی‌هایی مانند شیک‌های پروتئینی یا یک لیوان شیر ساده که منبعی از پروتئین با کیفیت بالا هستند، گزینه‌های مناسبی برای کاهش وزن به شمار می‌آیند. ساده‌ترین راه برای تهیه یک شیک پروتئین این است که موز، کره بادام زمینی، پودر پروتئین و شیر را در مخلوط‌کن بریزید تا به خوبی با هم مخلوط شوند و سپس میل کنید.

۴. دمنوش زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک ادویه برای طعم دادن به غذا‌ها و به عنوان یک داروی گیاهی برای درمان تعدادی از بیماری‌ها مانند حالت تهوع، سرماخوردگی و آرتریت استفاده می‌شود. مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده است که این گیاه اثر مفیدی بر کاهش وزن دارد. بهترین زمان مصرف دمنوش دارچین و زنجبیل برای لاغری و افزایش متابولیسم، یک ربع قبل از هر وعده غذایی است. این دمنوش با کاهش اشتها و افزایش احساس سیری باعث می‌شود کمتر غذا بخورید و سرعت کاهش وزن شما افزایش یابد.

۵. چای سیاه

چای سیاه هم مانند چای سبز حاوی ترکیباتی است که کاهش وزن را تحریک می‌کند. چای سیاه سرشار از ترکیباتی به نام فلاونوئید‌ها است. پلی فنول‌ها آنتی اکسیدان‌های قوی هستند که به کاهش چربی‌های بدن کمک می‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند که پلی فنول‌های موجود در چای سیاه با کاهش کالری دریافتی، تحریک تجزیه چربی و افزایش رشد باکتری‌های مفید روده باعث کاهش وزن می‌شوند.

منبع: فرارو

614285