افزایش طول عمر با نوشیدن سه فنجان قهوه در روز

مطالعات جدید نشان می دهد که نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز نه تنها باعث هوشیاری می شود، بلکه برای قلب نیز مفید است و ممکن است به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید.
تصویر افزایش طول عمر با نوشیدن سه فنجان قهوه در روز

به گزارش سایت خبری پرسون، در بررسی داده‌های مربوط به حدود ۳۸۳ هزار مرد و زن در بریتانیا، محققان دریافتند که طی ۱۰ سال، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز خطر ابتلاء به بیماری قلبی، سکته مغزی، آریتمی‌های خطرناک قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی و مرگ به هر دلیلی را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

تجزیه و تحلیل قبلی بانک زیستی بریتانیا نشان داد که نوشیدن قهوه با مرگ و میر کمتری همراه است، حتی در میان افرادی که تا هشت فنجان در روز می‌نوشند.

حال نتایج این مطالعه جدید، ارتباط نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز را با آریتمی، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از همه علل تقویت می‌کند.قهوه بدون کافئین از آریتمی قلبی محافظت نمی‌کند، اما با کاهش بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است. محققان خاطرنشان کردند که این نشان می‌دهد که قهوه کافئین دار کمی عملکرد بهتری دارد.دکتر «پیتر کیستلر»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان آلفرد در ملبورن استرالیا، گفت: «از آنجایی که قهوه می‌تواند ضربان قلب را تسریع کند، برخی از مردم نگران هستند که نوشیدن آن می‌تواند برخی از مشکلات قلبی را تحریک یا تشدید کند.»

وی در ادامه افزود:«اما داده‌های جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه قهوه باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و بدون آن گنجانده شود. نوشیدن قهوه یا یک اثر خنثی دارد، به این معنی که هیچ ضرری ندارد، یا با فوایدی برای سلامت قلب همراه است.»

منبع: بهداشت نیوز

600612