رئیس فدارسیون فوتبال اعلام کرد:

بازی فوتبال پرسپولیس - النصر بدون تماشاگر شد

رئیس فدراسیون فوتبال از ‌ورود VAR برای بازی تیم‌های النصر و پرسپولیس در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و گفت: برنامه داریم که تجهیزات مربوط به این سامانه را وارد کشور کنیم، هر چند این وظیفه خود باشگاه‌هاست، نه فدراسیون.
تصویر بازی فوتبال پرسپولیس - النصر بدون تماشاگر شد

به گزارش پرسون، مهدی تاج امروز در مجمع عمومی سالانه هیئت فوتبال استان قزوین که در سالن جلسات باقرالعلوم(ع) ساختمان مدیریت‌بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های فدارسیون فوتبال حقوق و حق‌الزحمه داوران فوتبال ایران به صورت میانگین 100 درصد رشد کرده و 2 برابر شده است.

وی با اشاره به هزینه بالای فدراسیون فوتبال برای تأمین هزینه اعزام داوران اضافه کرد: میزان هزینه‌ای که برای اعزام‌ داوران می‌کشیم، بسیارزیاد بوده و حتی به ماهی 30 میلیارد تومان هم رسیده است.

تاج همچنین با اشاره به انتقادات صورت‌گرفته از داوران در رقابت‌های فوتبال و فوتسال ادامه داد: با خریداری دستگاه هدست برای داوران و همچنین استفاده از دستگاه VOR ضریب اشتباهات داوران ما در عرصه مسابقات باشگاهی کاهش یافته و به حداقل خواهد رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود زمین چمن و استادیوم در بعضی از استان‌های کشور از جمله قزوین گفت: در استان‌های محروم و دورافتاده شاهد هستیم که برای مثال یک استان فقط 2 زمین چمن دارد که همین زمین‌ها را هم به بخش خصوصی اجاره می‌دهند و ورزشکاران زمینی برای تمرین و مسابقه ندارند.

وی همچنین به مشکلات اداره ورزشگاه و استادیوم 100 هزار نفری آزادی تهران اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های فعلی ما تأمین 30 هزار لیتر آب به صورت روزانه برای آبیاری چمن ورزشگاه آزادی است.

تاج به هزینه‌های سنگین دعوت از تیم‌های ملی خارجی برای مسابقات دوستانه هم اشاره کرد و گفت: دعوت از تیم فوتبال آنگولا 10 میلیارد تومان هزینه برای ما داشت، چرا که برای حضور هر لژیونر در مسابقات ملی دوستانه و رسمی باید 500 میلیون تومان هزینه کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه به بازی تیم‌های النصر و پرسپولیس در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و گفت: معضل اصلی ما در این بازی عدم حضور تماشاگران است و باید کاری کنیم که همه رقابت‌های فراملی ما با حضور تماشاگر باشد.

تاج از ورود VAR برای برگزاری این مسابقه به ورزشگاه آزادی خبر داد و افزود: از این دستگاه در بازی النصر و پرسپولیس استفاده می‌کنیم. در ضمن برنامه داریم که تجهیزات مربوط به این سامانه را وارد کشور کنیم، هر چند این وظیفه خود باشگاه‌هاست، نه فدراسیون.

وی ادامه داد: حضور فوتبالیست‌های بزرگی مانند رونالدو در ورزشگاه آزادی و کشور ما توجهات را به فوتبال ایران جلب می‌کند و به همین خاطر برنامه ما افزایش حضور تیم‌های ایرانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی است.

تاج همچنین حضور بانوان قزوینی در نخستین بازی خانگی شمس‌آذر در ورزشگاه سردار آزادگان را به فال نیک گرفت و تصریح کرد: این حضور بی‌حاشیه و منظم ثابت کرد که از این به بعد می‌توانیم بانوان را بی‌هیچ معضلی به ورزشگاه‌ها بیاوریم و موجب رشد و پیشرفت بیشتر فوتبال باشگاهی و ملی کشور شویم.

منبع: تسنیم

510087

مطالب مرتبط