با این عادت‌های غلط روده‌ های خود را نابود می‌کنید

تعویق انداختن زمان اجابت مزاج می‌تواند به روده‌ بزرگ آسیب بزند.
تصویر با این عادت‌های غلط روده‌ های خود را نابود می‌کنید

به گزارش سایت خبری پرسون، این‌که چند بار در روز باید برای اجابت مزاج به دستشویی برویم، شاید پرسش بسیاری از ما باشد؛ پرسشی که جستجو در سایت‌های معتبر پزشکی هم ما را به پاسخ روشن و یکسانی به آن نمی‌رساند.

با این حال متخصصان سلامت هشدار می‌دهند: اگر از آن دسته افرادی هستید که در مواقع احساس نیاز به این کار، خودشان را نگه می‌دارند تا بچه‌ها به رختخواب بروند، سریال مورد علاقه‌شان تمام شود، مقاله‌شان را بنویسند یا حتی میز شام را جمع کنند، احتمالا باید نگران سلامتی‌ خود باشید.

باید گفت به تعویق انداختن زمان اجابت مزاج می‌تواند سلامت روده‌ها را به خطر بیندازد. نکته این‌جا است که میزان درست دفعات اجابت مزاج برای هر فردی متفاوت است و حتی در این مورد هم یک نسخه را نمی‌توان برای همه پیچید.

بر اساس اعلام سرویس سلامت بریتانیا (NHS)، میزان دفعات اجابت مزاج در بیشتر افراد بزرگسال از چند بار در روز تا حتی یک بار در طول ۳ یا ۴ روز می‌تواند متفاوت باشد و یکی از دلایل مهم این تفاوت، مدت‌ زمان انتقال غذا و هضم آن است. یعنی مدت‌ زمانی که طول می‌کشد تا مواد غذایی غیرقابل هضم برای خارج شدن از بدن شما آماده شوند.

مشکل اینجاست که ما بزرگسال‌ها پس از پشت سر گذاشتن دوره خردسالی و با بالا رفتن سن یاد می‌گیریم میل به دفع را در خود سرکوب کنیم و این معمولا به این دلیل است که همیشه امکان به‌موقع دستشویی رفتن فراهم نیست.

منبع: عصر ایران

508797