چطور می‌شود از مردها بله گرفت؟

فکر می‌کنید با بیشتر منتظر ماندن چه چیزی عوض می‌شود؟ فکر می‌کنید اگر همه‌ی روزهای جوانی‌تان را وقف او کنید، دلش پیش شما می‌ماند؟
تصویر چطور می‌شود از مردها بله گرفت؟

به گزارش سایت خبری پرسون، تصور می‌کنید اگر در هر شرایطی کنارش بمانید، مرد زندگی‌تان می‌شود؟ نه! باور کنید این‌طور نیست! روان‌شناسان می‌گویند چنین افکاری نمی‌توانند شما را پای سفره‌ی عقد بنشانند. دکتر جمشید بیگدلی یکی از آن‌هاست که معتقد است که هیچ مردی نه با انتظاری که سال‌ها طول می‌کشد و نه با التماسی که دل‌سنگ را هم می‌تواند آب کند، حلقه‌ی ازدواج را به دست نمی‌کند.

او می‌گوید برای بله گرفتن از مردها، باید اصول خاصی را رعایت کنید، پس در ادامه‌ی این مطلب با او باشید تا بدانید که چه اشتباه‌هایی، مردها را فراری می‌دهند و برای راضی کردن مردها باید به چه ابزارهایی مجهز شوید.

خودتان باشید

آدم‌ها به‌محض اینکه می‌فهمند رابطه به مسیری که پایانش ازدواج است پیش می‌رود، دیگر آن‌طور که هستند رفتار نمی‌کنند. آن‌ها وقتی این موضوع را می‌فهمند، می‌خواهند جامعه‌پسند و خانواده‌پسند رفتار کنند و همین رفتارهای ساختی به رابطه‌شان آسیب می‌زند. مراقب باشید برای مجاب کردن فردی که دوست دارید با او ازدواج کنید، به چنین دامی نیفتید. اگر قصد ازدواج دارید، هرگز سعی نکنید خودتان را بهتر از آنچه هستید نشان دهید.

وقتی ناخودآگاه یک رفتار ساختگی را ابراز می‌کنید، مچ خودتان را بگیرید و از خود بپرسید «آخرش چه؟ تا کجا می‌توانم به بازی وانمود کردن ادامه دهم؟» گذشته از این اگر می‌خواهید با او ازدواج کنید، باید ۲۰ تا ۳۰ درصد بدتر از آن چیزی که امروز می‌بینید، تصورش کنید؛ آیا اگر او ۳۰ درصد بدتر از اینکه هست شود، بازهم می‌توانید کنارش زندگی کنید؟

شبیخون نزنید

هیچ‌چیز مثل صحبت کردن از ازدواج در همان برخورد اول نمی‌تواند یک مرد را بترساند. پس با عجله کردن در بیان این خواسته، او را پس نزنید. به‌ جای اینکه به فکر پیدا کردن راهی برای محاصره کردن او بگردید، این تصور را برایش ایجاد کنید که «هر چه در او می‌گردم چیزهای بهتری پیدا می‌کنم و حالا که بیشتر می‌شناسمش، فکر می‌کنم او می‌تواند زنی باشد که تمام عمرم را در کنارش بگذرانم!»

خودتان را گول نزنید

می‌گوید هنوز برای ازدواج کردن آماده نیست؟ بیشتر از دو سال است که منتظر هستید اما او انتظار صبوری بیشتری دارد؟ انتظاری که از دو سال فراتر برود، می‌تواند معنای بی‌میلی او به ازدواج کردن را به دنبال داشته باشد. کسی که بعد از گذشتن دو سال از رابطه، موضوع ازدواج را پیش نمی‌کشد و امروز و فردا می‌کند، شاید شما را نمی‌خواهد و شهامت ابراز کردنش را ندارد؛ یا شاید از تنها ماندن می‌ترسد و نمی‌خواهد شما را از دست دهد اما میلی به ازدواج کردن و قبول مسئولیت هم ندارد.

اگر با چنین مردی روبه‌رو شدید، به او بگویید مشکلاتت به خودت مربوط است و من نمی‌توانم وقت و انرژی بیشتری را برای روشن شدن وضعیت زندگی تو صرف کنم. در چنین موردی، باید قاطعانه، رک و در نهایت ادب، ماجرا را تمام کنید؛ اما اگر فقط تهدید به رفتن می‌کنید و با هر خواهش دوباره منتظر روزی که با شما ازدواج کند، می‌مانید، مطمئن باشید که چیزی در رابطه‌ی شما بهتر نخواهد شد.

سریش نباشید

اگر بیش‌ازاندازه به یک مرد آویزان شوید، او را پس خواهید زد. نکند می‌خواهید ضعف‌هایتان را با کوتاه کردن زمان آشنایی بپوشانید و به همین دلیل با وجود انکار کردن‌های او اصرار دارید هر چه زودتر جشن عروسی بپا شود؟ اگر تصور می‌کنید طولانی شدن دوره‌ی شناخت باعث زده شدنش از شما می‌شود و ممکن است بعد از چند ماه خیال ازدواج کردن با شما از سرش بیرون برود، چطور می‌خواهید او را یک‌عمر کنار خودتان نگه‌دارید؟ باور کنید اگر همین انرژی را برای قوی‌تر کردن خودتان و بالا بردن توانایی‌هایتان بگذارید به نتیجه بهتری می‌رسید. فراموش نکنید مردی که در زمان آشنایی تمایلی به ازدواج ندارد، به‌احتمال‌زیاد بعد از راضی شدن به ازدواج هم تا ابد کنارتان نمی‌ماند.

گنده‌دماغ نباشید

گفتیم که نباید بیش‌ازاندازه به یک مرد بچسبید و او را با عشق و مراقبت کردن محاصره کنید؛ اما معنای این حرف این نیست که با عقب‌نشینی کردن و پس زدن یک مرد، میل او به ماندن کنار خودتان را بیشتر می‌کنید. مردها از بی‌تفاوتی متنفرند، پس تصور نکنید اگر از او فاصله بگیرید و به فردی که در خیالتان دوست دارید با او ازدواج کنید، بی‌اعتنایی کنید، مقدمات ازدواجتان با او زودتر فراهم می‌شود. در رابطه‌ی با او، تعادل را رعایت کنید؛ نه آن‌قدر دور شوید که شما را نبیند و نه آن‌قدر نزدیک شوید که حضورتان آزارش دهد.

همه‌فن‌حریف شوید

با رفتارهایتان این تصور را ایجاد نکنید که زنی بی‌پناه و محتاج به او هستید و اگر ترکتان کند، هیچ دل‌خوشی‌ای برای زنده‌ بودن ندارید. به ‌جای اینکه به فکر پیدا کردن راهی برای پایبند کردن او و سرِ سفره‌ی عقد نشاندنش باشید، توانایی‌های خودتان را بالا ببرید. مردها از زن‌های چندبعدی خوششان می‌آید. وقتی فرد مقابلتان توانایی‌های متعدد شما را ببیند، با اطمینان بیشتری به ازدواج فکر می‌کند، پس برای تقویت کردن خودتان و توانایی‌هایتان به‌عنوان یک زن امروزی تلاش کنید و خودتان را چندبعدی پرورش دهید. اگر می‌خواهید با پنهان کردن واقعیت‌های زندگی‌تان و سرپوش گذاشتن روی ناتوانی‌هایتان، او را به این رابطه پایبند کنید، به نتیجه‌ای نخواهید رسید.

امتیاز اضافی ندهید

بیش‌ازاندازه سرویس و امتیاز دادن به یک مرد، نه‌تنها او را به یک فرد و رابطه وابسته نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود شما را پس بزند و میلی به ازدواج کردن با شما نداشته باشد. هیچ‌کس دوست ندارد زندگی‌اش را با فردی ضعیف که به خاطر جلب محبت دیگران از همه‌چیزش می‌گذرد، بگذراند؛ پس چنین چهره‌ای را به او نشان ندهید.

خودتان دست‌به‌کار شوید

خیلی‌ها تصور می‌کنند اگر یک زن پیشنهاد ازدواج کردن را به زبان بیاورد، ‌ خودش را تحقیر کرده و به همین دلیل توصیه می‌کنند که زن‌ها با زبان بی‌زبانی برای راضی کردن مرد به چنین اتفاقی، هر کاری بکنند اما واژه‌ی «ازدواج» را به زبان نیاورند؛ درحالی‌که این‌طور نیست.

اینکه یک زن در مورد ازدواج صحبت کند، همیشه پس‌زننده نیست و اگر تصور می‌کنید مرد مقابلتان توانایی درک این موضوع را دارد، می‌توانید به‌جای منتظر ماندن خودتان دست‌به‌کار شوید. واکنشی که یک مرد به چنین پیشنهادی می‌دهد، به سطح سواد، نوع تربیت، اینکه در خانواده‌شان چه نگاهی به زن می‌شود و جایگاه مادرش یا خواهرهایش در خانواده‌ او برمی‌گردد. اگر تصور می‌کنید او در خانواده‌ای که زن جایگاه بالایی دارد رشد کرده، می‌توانید صادقانه در این مورد حرف بزنید و تکلیف خودتان را روشن کنید.

هر مردی را نمی‌توان راضی به ازدواج کرد/تکلیفتان را روشن کنید

یک زن در رابطه با جنس مخالف قبل از هر چیزی باید تکلیفش را با خودش روشن کند. او باید خیلی واضح باید بداند هدفش از این ارتباط چیست و وقتی با مردی آشنا شد، بهتر است بعد از دو، سه جلسه آشنایی و نه بیشتر از فرد مقابلش هم بپرسد که هدفش از این رابطه چیست. فکر نکنید اگر در این مورد حرف بزنید، او را می‌ترسانید.

مردی که از شنیدن جمله‌ی «قصد من از این آشنایی ازدواج است!» می‌ترسد، همان کسی است که قصد ازدواج ندارد؛ اما فردی که آمادگی ازدواج را در خود می‌بیند، اگر ببیند که یک زن برای وقت و زندگی‌اش ارزش قائل است، بیشتر جذب او می‌شود، پس با گفتن این حرف و دیدن ترس او می‌توانید تکلیف خودتان را روشن کنید و برای رابطه‌ای که قرار نیست شما را به هدفتان برساند، انرژی و وقت نگذارید.

منت‌کشی نکنید

با مردی که می‌گوید من آماده ازدواج نیستم، اصلاً مذاکره نکنید. یک مرد برای ازدواج کردن باید حدی از بلوغ روانی را در خود تشخیص دهد و مردی که خود را آماده ازدواج نمی‌داند، اگر به هر طریق و دلیلی ازدواج کند، با بروز هر مشکلی می‌خواهد از ازدواج بیرون بیاید. اگر به یک مرد بگویید قصدم از این آَشنایی ازدواج است، خودتان را کوچک نمی‌کنید، اما اگر به او برای تغییر دادن نظرش و حاضر به ازدواج شدنش اصرار کنید، کوچک می‌شوید. یادتان نرود که اگر مردی مقتدر و قوی باشد، با حرف و اصرار یک نفر تصمیمش را عوض نمی‌کند، پس مردی که به خاطر اصرار یک نفر و برخلاف میلش ازدواج می‌کند، نمی‌تواند قابل‌اتکا باشد.

مشاوره‌ی ازدواج بگیرید

دلیل دیگر فراری بودن برخی از مردها از ازدواج، نگرش منفی‌ای است که در جامعه نسبت به ازدواج ایجاد شده. نگرشی که می‌گوید ازدواج کردن یعنی در دام افتادن و از دست دادن آزادی و آرامش. وقتی یک مرد چنین دید منفی‌ای نسبت به ازدواج دارد، ‌ شما نمی‌توانید با گفت‌وگو و اصرار، نظرش را تغییر دهید. در این شرایط هیچ‌کس مثل یک مشاور خانواده نمی‌تواند به او برای کنار گذاشتن این نگرش منفی کمک کند.

منبع: همشهری آنلاین

507154