چه رابطه هایی به ازدواج ختم نمی شود؟

اگر توقع دارید وارد هر رابطه عاطفی که میشوید یا هر پیشنهاد ازدواجی که به شما می شود ختم به خیر شده و به ازدواج برسد کاملا در اشتباهید ، اغلب روابط عاطفی بی هدف و صرفا برای پر کردن تنهایی، برآورده کردن نیازهای جنسی، مالی  و عاطفی در کوتاه مدت است. روابط بی هدف معمولا نشانه های مشترکی دارند اگر میخواهید بدانید چه رابطه هایی به ازدواج ختم نمیشود با ما همراه شوید.
تصویر چه رابطه هایی به ازدواج ختم نمی شود؟

به گزارش پرسون، زمانی که وارد یک رابطه عاطفی به قصد ازدواج می شوید ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که آیا دارم وقتم را تلف میکنم؟ این رابطه میتوانید به ازدواج ختم شود؟ نشانه رابطه هایی که به ازدواج ختم نمی شوند چیست ؟ چطور مطمئن شوم طرف مقابل مرا برای ازدواج می خواهد.

عمر شما گنجینه ای است که تلف کردنش جبران ناپذیر است ، مراقب باشید که با وابستگی به یک شخص نامناسب و ماندن در یک رابطه بی هدف آن را هدر ندهید. تشخیص این که یک رابطه قرار از به ازدواج ختم شود یا نه همیشه کار راحتی نیست و گاهی دچار پیچیدگی های زیادی می شود به خصوص اگر از نظر عاطفی به طرف مقابل وابسته شده باشید تشخیص هدف او از ماندن کنارتان مسلما سخت تر خواهد شد.

در صورتی که هماهنگی های لازم با هم را نداشته باشید و نتوانید رابطه را مدیریت کنید مسلما رابطه شما به ازدواج ختم نخواهد شد.

شاید شنیده باشید که عشق آدم را کور میکنید ، باید بگویم که کاملا درست است ، کشش جنسی و افزایش ترشح هورمونها در بدنتان باعث میشود اشتیاقی نسبت به پارتنرتان حس کنید که نسبت به اشتباه بودن رابطه تان کور شوید .

با وجودی که تمام تنش ها و اختلافات و سمی بودن رابطه را به چشم می بینید ولی با خودتان تصور میکنید همه این مشکلات قرار است با ازدواج حل شود و نمیتوانید به درک درستی از آسیب زا بودن رابطه تان برسید.

پایان دادن به یک رابطه عاطفی ناسالم یا جدایی از کسی که دوستش دارید مسلما تصمیم سخت و ناراحت کننده ای است ولی بهترین شانس شما برای این است که بتوانید قلبتان را از شکست عشقی حفاظت کنید و یک فرد شایسته برای ازدواجتان پیدا کنید.

درگیر شدن در یک رابطه عاطفی بلاتکلیف برایتان احساس تعهد و وابستگی می آورد و در نتیجه به خواستگار خوبی که دارید جواب رد می دهید چون مدام در ذهنتان لحظات عاشقانه ای که داشته اید را با رفتار رسمی خواستگارتان مقایسه میکنید در صورتی که این مقایسه کاملا غلط است چون هنوز آشنایی و صمیمیتی بین شما و خواستگارتان بوجود نیامده است.

ولی نکته مهم این است که خواستگار شما آمادگی ازدواج دارد و تصمیم جدی برای ساختن یک زندگی با شما گرفته است در حالی که پارتنر شما آمادگی ازدواج ندارد و صرفا یک پسر خوش صحبت است که به درت وقت گذرانی و هیجانات زودگذر میخورد و نمیتواند مسئولیت زندگی با شما را برعهده بگیرد وصرفا میتوانید تا مدتی با او خوش باشید.

اگر نمیتوانید به درستی تشخیص بدهید که در یک رابطه سمی یا اشتباه قرار گرفته اید که قرار نیست به ازدواج ختم شود یا حتی بعد از این که ازدواج کردید و آتش اولیه سرد شد قرار است با مشکلات زیاد و حتی طلاق روبرو شوید بهتر است این مقاله را بخوانید .

روابط بی هدف

رابطه با فردی که شرایط سنی و مالی مناسب ازدواج را ندارد

پیشنهاد ازدواج پسری که از نظر مالی مستقل نیست و نمیتواند هزینه های زندگی را تامین کند ، نمیتواند واقعی باشد مگر این که پشتوانه خانوادگی داشته باشد. رابطه با پسری که شما باید مخارجش را بدهید ، شما پول غذا را همیشه حساب کنید ، شما هدیه های گران تر برایش بخرید ، شاغل نیست ، برنامه ریزی درستی برای آینده ندارد ، صرفا به دنبال هیجان و تجربه های جنسی در قالب دوستی است و هنوز شخصیتش کامل نشده است به ازدواج ختم نخواهد شد.

رابطه ای که بدون پیشنهاد ازدواج است

مطرح کردن پیشنهاد ازدواج در یک رابطه به معنی واقعی بودن قصد پسر برای ازدواج نیست . پسران زیادی هستند که فقط به درد وقت گذرانی و خنده و هیجانات زودگذر میخورند ولی مسئولیت پذیری ازدواج را ندارند و نمیتوانند مرد ایده آلی برای خوشبخت کردن شما باشند.

معمولا پسری که قصدش ازدواج است ولی میخواهید بیشتر یکدیگر را بشناسید در ابتدای پیشنهاد هدفش را مشخص میکند و برای رسمی شدن رابطه زمان بندی 3 – 6 ماهه دارد.

البته برخی پسرها از این ترفند برای وابسته شدن دختر استفاده میکنند و بعد از گذشت از زمان مشخص شده شروع به آوردن بهانه های مختلف برای ادامه دادن رابطه می کنند که شما باید در این زمینه محتاط عمل کنید.

رابطه ای که بدون پیشنهاد ازدواج شروع شده هم بعد از مدت 1 – 3 ماه که به شناخت نسبی از هم رسیدید باید تکلیفش مشخص شود و مستقیما از او بپرسید که هدفش از بودن کنار شما چیست و چه برنامه ای برای آینده دارد و فکر میکند رابطه شما به کجا می رسد و اگر پاسخ او چیزی به جز ازدواج بود باید این جواب را کاملا جدی بگیرید و خودتان را به امید تغییر نظر او در آینده گول نزنید.

اگر پاسخی دوپهلو گرفتید و مثلا گفت دلش میخواهد با شما ازدواج کند ولی لیاقت شما بیشتر است یا شرایطش را ندارد ، باید از او بپرسید که چه شرایطی نیاز دارد و فکر میکند این شرایط چطور فراهم می شود. سپس از او بپرسید برای رسیدن به این شرایط چه کارهایی می کند ؟ اگر برنامه روشنی در پاسخ به این سوالات نداشت نشان دهنده بی سرانجام بودن رابطه است و قبل از این که وقت بیشتری از شما تلف شود باید این رابطه را ترک کنید.

منبع: بیتوته

487491