مدیر عامل بورس از آینده خوش این بازار خبر داد

گودرزی اعلام کرد: از بین ۷۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان کشور سهم چهار استان کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان در بازار سرمایه حداکثر ۲.۲ درصد است و این شروع برای کرمانشاه با نرخ بیکاری بالا امیدوارکننده است.
تصویر مدیر عامل بورس از آینده خوش این بازار خبر داد

به گزارش پرسون، محمود گودرزی در همایش تأمین مالی غرب کشور که امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: تلاش شده نهادهای مالی به سمت بازار سرمایه حرکت کنند و بازار سرمایه میدان عمل بهتری پیدا کند.

وی عنوان کرد: در یک دهه اخیر سهم نظام پولی و تسهیلات بانکی در تأمین مالی ۹۵ درصد بود و امروز سهم آن به حدود ۷۵ درصد و سهم بازار سرمایه از پنج درصد به ۲۵ درصد رسیده و این نشان می‌دهد بازار سرمایه ظرفیت بسیار خوبی دارد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: ابزارهای متنوع در بازار سرمایه میدان وسیع و فراخی را در پیش روی این بازار برای کمک به شرکت‌ها قرار داده است.

گودرزی افزود: در چند دهه گذشته بیشتر اقتصاد جهانی مبتنی بر بنگاه‌های غول آسایی بود که دارایی‌های فیزیکی تولید می‌کردند و تولید ثروت براساس ارزش افزوده‌ای بود که روی دارایی‌های سرمایه‌ای آن بنگاه‌ها سوار بود اما اکنون شرکت‌هایی هستند که تولیدات آن‌ها براساس دانش است و این مسیر پیش روی بازار سرمایه ایران نیز قرار دارد و راهی جز این وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته چشم‌انداز خوبی پیش‌روی بازار سرمایه قرار گرفته است افزود: ما مشتاقانه می‌خواهیم عرض و طول و جغرافیای بازار سرمایه مبتنی بر بنگاه‌هایی باشد که الگو و مثال آن در دنیا قابل مشاهده است.

گودرزی بیان کرد: از بین ۷۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان کشور سهم چهار استان کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان در بازار سرمایه حداکثر ۲.۲ درصد است و این شروع برای کرمانشاه با نرخ بیکاری بالا امیدوارکننده است.

429133