تلاش‌های ترامپ درباره اسناد محرمانه به بن بست خورد

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در روز‌های اخیر تلاش کرده است با بیان ادعا‌هایی در مورد خارج کردن اسناد طبقه بندی شده از حالت محرمانه قبل از خروج از کاخ سفید مانع انجام تحقیقات قضایی در این مورد شود.

تصویر تلاش‌های ترامپ درباره اسناد محرمانه به بن بست خورد

به گزارش پرسون، هیئتی متشکل از سه قاضی از یازدهمین دادگاه آمریکا در آتلانتا روز چهارشنبه در حکمی عنوان کردند که بازرسان قدرال می‌توانند بلافاصله پس از دریافت پرونده اسناد کشف شده از خانه رییس جمهور سابق آمریکا سوابق طبقه بندی شده آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند و تصمیم آیلین کانن، قاضی منطقه‌ای آمریکا در فلوریدا مبنی بر حذف حالت طبقه بندی شده این اسناد را رد کنند.

جاناتان شاوب، وکیل سابق دفتر مشاور حقوقی وزارت دادگستری در این باره گفت: حکم کانن بسیار دور از ذهن است و دایره یازدهم دادگاه کار پسندیده‌ای انجام داد که نظر او را در این زمینه رد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین در این روز‌ها در تلاش است تا متوجه شود آیا ترامپ به طور غیرقانونی تلاش کرده تا مانع تحقیقات قانونگذاران شود یا خیر.

در ماه‌های اخیر بیش از ۱۱ هزار سند محرمانه و طبقه بندی شده توسط بازرسان اف بی آی از خانه شخصی دونالد ترامپ در فلوریدا کشف و ضبط شده است.

ترامپ به همراه وکلایش در تلاشند تا ثابت کنند این اسناد قبل از خروج از کاخ سفید از حالت محرمانه خارج شده اند و کاملاً در حیطه اختیارات اجرایی رییس جمهور به مکان دیگری جا به جا شده اند.

کارشناسان معتقدند هر گونه حکمی در این پرونده که ثابت کند رییس جمهور سابق آمریکا از حیطه اختیارات خود تعدی کرده ممکن است به ضرر او و هم حزبی هایش در انتخابات آتی در سال ۲۰۲۴ منجر شود.

417898