در بازدید مدیر عامل آبفای کشور از تصفیه خانه فاضلاب اراک، صورت گرفت

استفاده از پساب تصفیه خانه در بخش صنعت و فضای سبز

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در سفر به استان مرکزی از مجموعه تصفیه خانه های فاضلاب کلانشهر اراک و روند اجرای استریم چهارم فاز سوم این تصفیه خانه بازدید نمود.

تصویر استفاده از پساب تصفیه خانه در بخش صنعت و فضای سبز

به گزارش پرسون از مرکزی، اتابک جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور که صبح امروز به استان مرکزی سفر کرده از تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک و روند اجرای استریم چهارم فاز سوم این تصفیه خانه بازدید نمود.

اتابک جعفری دراین بازدید با اشاره به تولید بیش از 1100 لیتر پساب در این تصفیه خانه بر ضرورت استفاده از این ظرفیت برای تامین آب در بخش صنعت، فضای سبز و کشاورزی برای محصولات غیر مثمر تاکید نمود.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی مناسب می‌توانیم زمینه استفاده از پساب و جایگزینی آن به جای آب خام را در حوزه های مختلف در نقاط مختلف کشور فراهم آوریم.

یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی نیز با اشاره به ارتقای استریم چهارم فاز سوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر اراک عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب وارد تصفیه خانه فاضلاب می شود که بالاتر از ظرفیت طراحی است و به همین علت شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی احداث استریم چهارم فاز سوم را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: تاکنون ٧٣ درصد این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته و برای اجرای کامل فاز چهارم تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یادآور شد: پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک ۱۱۰۰ لیتر می باشد که ۱۰۰ لیتر از آن برای کشاورزی و ۱۰۰۰لیتر از این پساب برای تغذیه تالاب میقان استفاده می شود.

گفتنی است در حال حاضر این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه جمعیتی در حدود چهارصد و هفتاد هزار نفر در شبانه روز در سه فاز با فرایند تصفیه برکه تثبیت و لجن فعال متعارف در حال بهره برداری می باشد.

408041

مطالب مرتبط