337نفر از زائران اربعین کرونا مثبت شدند

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت جزییات غربالگری کرونا در زائران عتبات عالیات و اربعین در مرزهای زمینی و هوایی را تشریح کرد.
تصویر 337نفر از زائران اربعین کرونا مثبت شدند

به گزارش پرسون، محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا روز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر اربعین در مرزهای زمینی غربالگری کرونا شدند و ۶ هزار تست تشخیصی سریع و ۳ هزار و ۲۴۱ تست pcr انجام گرفت که در مجموع ۲۲۲ مورد مثبت کرونا ثبت شد که به قرنطینه اعزام شدند.

وی افزود: علاوه بر این، در مرزهای هوایی نیز ۳ هزار و ۳۶۵ مورد تست کرونا و ۵ هزار و ۱۵۹ مورد تست تشخیصی از زائرین عتبات عالیات گرفته شد که ۱۱۵ مورد ابتلا به کرونا تشخیص و به قرنطینه اعزام شدند.

وی بیان کرد: کسانی که به قرنطینه اعزام می شوند بایستی آنجا اقامت داشته باشند تا زمانی که کاملا اطمینان حاصل شود که علائم ندارند و بعد از منفی شدن تست به شهرستان‌های خود بازمیگردند. همچنین کلیه افرادی که که با این اشخاص در ارتباط بوده‌اند هم مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در مجموع با وجود حجم بسیار زیادی از زائران اعزامی که بسیار فراتر ار پیش‌بینی‌ها بود این عملیات تاکنون با موفقیت کامل انجام شده است. به عنوان مثال در پرواز نجف اشرف به کرمان که حامل ۱۳۰ زائر بود و از همگی تست انجام شد ۲۷ مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، گویا با اشاره به یک نمونه فعالیت تیم‌های بهداشتی در مرزها گفت: همکاران ما از نیمه شب که پرواز به زمین نشست تا صبح در مرکز مراقبت مرزی بی وقفه مشغول انجام تست‌ها و مراقبت‌های لازم بودند و اگر چنین نمی‌شد می‌توانست پیامدهای نگران کننده‌ای در پی داشته باشد.

منبع: ایسنا

363434