پوشش ویژه کرونا

مهمترین اخبار

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: واکسیناسیون معلمان از فردا و در روز عید غدیر آغاز می‌شود و هیچ محدودیتی در ارائه نوع و تعداد واکسن نداریم مبنا وزارت بهداشت فهرستی است که آموزش و پرورش در اختیار ما گذاشته.
آمارهای روزانه رسمی منتشر شده از شرایط همه‌گیری در سراسر ایران نشان می‌دهد در تابستان 1400 ظاهرا رقابت‌ با ویروس منحوس نفس گیرتر شده رکوردهای گذشته یک به یک در پیک پنچم با ویروس دلتا با فاصله‌ای معنادار درحال شکسته شدن است.
رییس انستیتوپاستور ایران با بیان اینکه انستیو پاستور سابقه‌ای 100 ساله دارد به تشریح آخرین وضعیت همکاری با انستیتو فینلای کوبا در جهت تولید واکسن کووید ۱۹ پرداخت.
نتایج مطالعه نشان می دهد که آسیب حاد کلیوی ناشی از کووید ۱۹ مشابه با صدمه به کلیه ناشی از سپسیس است و اختلال عملکرد میتوکندری ممکن است نقش اصلی را در بروز این مشکل داشته باشد.
استاد تمام ویروس شناسی با اشاره به اینکه جهش دلتا بسیار سهمگین‌تر از جهش‌های قبلی است افزود شیوع این بیماری در بین اعضا خانواده شایع است و خسارات جبران ناپذیری را برای آنها به همراه دارد.
رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: تعطیلی 6 روزه پایتخت تاثیری بر روند کاهشی بیماری کرونا نداشته و برعکس باعث افزایش این بیماری شده و تا به امروز آمار فوتی‌ها در شهر تهران از 150 هزار نفر عبور کرده.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به وضعیت بیماری در کشور درباره روند واکسیناسیون کرونا، گفت: تا آخر مهر قطعا گروه سنی بالای ۴۰ سال را واکسینه کرده‌ایم. از طرفی با احتساب واکسن‌های خارجی و سبد کووکس به شکل میانگین از شهریور، ماهانه بین ۷ تا ۱۰ میلیون واکسن به دستمان می‌رسد که تا پایان ۷ ماه یعنی حدود ۷۰ میلیون واکسن خواهیم داشت؛ بنابراین خیال مردم راحت باشد که تا پایان سال همه گروه‌های هدف حداقل یک دُز واکسن را دریافت خواهند کرد.
دکتر علیرضا زالی در برنامه تلویزیونی تیتر امشب بر ضرورت تغییر شیوه مدیریت بیماری کرونا و آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر تاکید کرد و گفت: در حوزه اقتصاد باید برای معیشت مردم اقدامات موثر انجام شود.
۲۱۰ نفر دیگر از هموطنانمان در طول ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۸۸ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.
برخی افراد گمان می کنند که حتما بعداز تزریق واکسن کرونا باید دچار عوارضی مانند تب، بدن درد و ... شوند تا از اثربخشی واکسن مطمئن شوند، اما این تصور درست نیست. حال باید پرسید که چه چیزی باعث ایجاد این عوارض می شود؟.
آخرین آمار کرونا در ایران؛

کرونا ۲۱۳ قربانی دیگر گرفت

طبق آمار وزارت بهداشت با فوت ۲۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان به ۸۷ هزار و ۸۳۷ نفر رسید.