مهمترین اخبار

سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

کاهش موارد بستری به علت کرونا در کشور

لاری گفت: در هفته گذشته شاهد کاهش ۱۶.۵ درصدی موارد مثبت بستری کرونا و کاهش ۱۴ درصدی تعداد افراد فوت شده نسبت به هفته قبل بودیم.
معاون علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم تجمع در فضاهای سربسته و ماسک زدن اهتمام داشته باشند و گفت: ویروس های جدید وخیم تر هستند و منجر به بروز بیماری های شدیدتر در افراد می شود.
صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه که مدیریت تولید و فروش واکسن را در این کشور به عهده دارد، اعلام کرد که واکسن تک دوزی «اسپوتنیک‌لایت» به ثبت رسید.

آخرین آمار کرونا در ایران؛

فوت ۳۴۹ بیمار در شبانه روز گذشته

با فوت ۳۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان به ۷۳ هزار و  ۵۶۸ نفر رسید.
درحالی تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا مرز ۷۳ هزار نفر را رد کرده که با یک حساب سرانگشتی می‌بینیم ویروس منحوس ماهیانه ۴۸۸۱ نفر از هموطنان را به کام مرگ کشانده و کارشناسان معتقدند پاشنه آشیل مدیریت این شرایط بیماریابی فعال است.

آخرین آمار کرونا در ایران؛

۳۹۴ بیمار دیگر قربانی کرونا شدند

مجموع جانباختگان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به ۵۸ هزار و ۶۲۵ نفر رسید.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: قرارداد خرید بیش از ۹۰ میلیون واکسن کرونا در کشور بسته شده، سهمی که از کوواکس گرفتیم چیزی حدود ۲۱ میلیون، قراردادهای اسپوتنیک وی روسیه ۶۰ میلیون و چین بیش از ۱۰ میلیون دوز بوده و دوزهایی نیز از قبل تحویل گرفته شده است.

آخرین آمار کرونا در ایران؛

فوت ۴۳۴ بیمار در شبانه روز گذشته

طبق اعلام وزارت بهداشت با فوت ۴۳۴ بیمار دیگر، مجموع جان‌باختگان کرونا در کشور به ۷۰ هزار و ۹۶۶ نفر رسید.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که آسیب پذیری در مرزهای شرقی از جهت ورود ویروس کرونای هندی وجود دارد گفت که وزارت بهداشت باید فکر اساسی برای استان های شرقی کشور به خصوص استان سیستان و بلوچستان کرده و ترددها را کنترل کند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۴۹۶ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، رکورد جدیدی ثبت شد. تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۰ هزار و ۷۰ نفر رسید. پنج هزار و ۲۴۴ بیمار بدحال نیز در آی سی یو بستری هستند.