ضریب ایمنی جاده طالقان-هشتگرد ارتقاء می‌یابد

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در حاشیه بازدید از محور هشتگرد – طالقان از ادامه روند ایمن سازی این مسیر توسط این اداره کل خبر داد.
تصویر ضریب ایمنی جاده طالقان-هشتگرد ارتقاء می‌یابد

به گزارش پرسون از البرز، رضا خالقی، مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ، در خصوص آخرین وضعیت جاده هشتگرد-طالقان و روند ایمن‌سازی جاده، گفت: این مسیر طبق استانداردهای راه‌سازی و شاخص‌های تعریف شده احداث شده است و از این رو از ایمنی لازم برخوردار است.

وی افزود: با این‌حال و بر اساس وعده ای که به مردم در خصوص افزایش ایمنی داده بودیم یک تفاهمنامه دو جانبه با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان منعقد شد و بخشی از کار بر عهده این اداره کل قرار گرفت.

این مقام مسؤول اظهار کرد: در حال حاضر کارهای ایمن سازی در چند بخش در دست اقدام است از جمله دیواره سازی‌های مستحکم و زخیم و با عرض ۲ متر مربع در چند نقطه از مسیر که احتمال رانش زمین پیش بینی شده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در ادامه از تهیه و نصب ۴۵۰ عدد دیواره‌های بتنی نیوجرسی در هفته آتی خبر داد و یادآور شد: با این اقدامات جاده هشتگرد-طالقان از ایمنی قابل قبولی برخوردار خواهد شد.

خالقی تصریح کرد: عبور از کنارگذر به طور موقت است و پس از پایان عملیات اجرایی تونل شاهد افزایش ضریب ایمنی در مسیر هشتگرد-طالقان خواهیم بود و مردم می‌توانند با اطمنیان خاطر بیشتر و همچنین رعایت نکات ایمنی از این محور عبور کنند.

این مقام مسؤول در پاسخ به موضوع عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبود بعضی از زیرساخت‌ها در این مسیر یادآور شد: توسعه زیرساخت‌های این جاده توسط نهادهای دولتی مربوطه در حال انجام است و پس از آن شاهد استقرار پلیس راه، احداث راهدارخانه و شبکه مخابراتی خواهیم بود.

خالقی در پایان اضافه کرد: تکمیل ایمنی این مسیر به کمک و همراهی دستگاه‌های دیگر به نتیجه خواهد رسید، امیدواریم با همکاری سایر مسؤولان به زودی شاهد ایمنی صد در صد این مسیر باشیم.

منبع: پیشتازان البرز

349909