جان ۵ خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری نجات یافت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و غرب هرمزگان گفت: شب گذشته، موتور لنج باری که از شارجه به مقصد بندر دیر استان بوشهر در حال دریانوردی بوده به دلایل نامعلومی در حوالی جزیره سیری غرق و ۵ نفر ازسرنشینان آن نجات یافتند.
تصویر جان ۵ خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری نجات یافت

به گزارش پرسون از هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و غرب هرمزگان در خصوص جزئیات نجات خدمه لنج تجاری مغروقه گفت: این موتور لنج تجاری شب گذشته ۲۰ شهریور ماه از بندر شارجه در کشور امارات به سمت بندر دیر در استان بوشهر در حال دریاروی بود که به دلایلی که در حال بررسی است حوالی جزیره سیری غرق شد.

وی افزود: متاسفانه خدمه این شناور بدلیل عدم اطمینان از غرق شدن، حتی تا آخرین لحظه هیچ گونه شرایط اضطرای را با مراکز جستو ونجات دریایی استان گزارش نکرده و لنج را بوسیله یک فروند قایق نجات ترک می کنند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با بیان اینکه پس از غرق شدن شناور، خدمه توسط تانکر عبوری سوفیا متعلق به کشور هندوستان نجات می یابند افزود: کشتی هندی طی تماس با مالک شناور، نجات جان خدمه موتورلنج را اعلام می نمای.

وی ادامه داد: طی اطلاع مالک به برج کنترل بندر دیر و هماهنگی این برج با مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان، ارتباط مخابراتی با شناور سوفیا برقرار شده و مقدمات انتقال نجات یافتگان از دریا به خشکی فراهم می شود.

عسکری نسب اظهار داشت: بر اساس هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی استان با نمایندگان کشتیرانی ها، لندینگ کرافت مرجان قشم در ساعت ۲۲:۴۰ نفرات را از تانکر سوفیا تحویل گرفته و در ساعت ۰۴:۳۰ سحرگاهدیروز ۲۱ شهریور ماه در صحت و سلامت کامل به بندر لنگه منتقل شدند.

منبع: فارس

349432