دفع ویروس با خوردن مایعات

متخصص تغذیه و رژیم درمانی به افرادی که واکسن زده و یا می‌خواهد بزنند توصیه می‌کند برای رقیق شدن خون از مایعات استفاده کنند.
تصویر دفع ویروس با خوردن مایعات

به گزارش پرسون، وحید زارع با تاکید بر اینکه به دلیل بروز احتمال تب یا افزایش دمای بدن بعد از واکسیناسیون، نوشیدن آب و مایعات خیلی به کاهش آن کمک می‌کند، اظهار داشت: مغز هر آنچه که می‌بیند می‌خواهد استفاده کند پس با واکسیناسیون، بطری آب را جلوی چشم بگذارید تا مصرف کنید. بهترین مقالات علمی را در مجله پرسون مطالعه کنید.

وی افزود: مصرف میوه و آب میوه طبیعی دومین توصیه‌ای است که به این افراد می‌شود مانند آب سیب و آناناس که بسیار در بازگشت فرد به حالت عادی کمک می‌کند. البته افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت هستند باید در مصرف آب میوه و مواد قندی احتیاط لازم به خرج دهند.

این متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه میوه‌هایی که غنی از آب هستند و مواد مغذی خوبی دارد مانند هندوانه، به شدت پس از واکسیناسیون توصیه می‌شود، خاطرنشان کرد: برخی افراد علاوه بر تب دچار اختلال فشار خون می‌شوند که باید مایعاتی نظیر آب و عسل یا مخلوطی از گلاب و عسل استفاده کنند تا دچار سرگیجه نشوند.

زارع یادآور شد: به طور کلی تخلیه ویروس از بدن با ادرار صورت می‌گیرد پس به افراد توصیه می‌شود که مایعات مصرف کنند تا به دفع ویروس کمک کند. همچنین تقسیم سلولی و رقیق شدن خون در بدن هم کمک می‌کند که واکسن با سرعت به گردش درآید پس خوردن مایعات به دلیل اینکه خون را رقیق می‌کند حائز اهمیت است.

متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه همه توصیه‌های غذایی باید با توجه به فیزیولوژی بدن افراد و در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای همراه با مشاوره پزشک خود رعایت شود، خاطرنشان کرد: مصرف گوشت سفید در جهت بازگشت تعادل به بدن پس از تزریق واکسن بسیار مفید است.

وی یادآور شد: مصرف میوه و سبزیجات بهترین گزینه غذایی دیگر پس از تزریق واکسن است که توصیه می‌شود ضمن اینکه خوردن چند خرما برای افراد دیابتی هم چالش برانگیز نخواهد بود و باید این مواد را در سبد غذایی قرار بدهند.

زارع تصریح کرد: مصرف آجیل و خشکبار به تقویت سیستم ایمنی بدن و بازگشت بدن به حالت طبیعی بسیار کمک می‌کند.

این رژیم درمانگر در پاسخ به اینکه مصرف این مواد غذایی که پس از واکسیناسیون توصیه می‌شود تا چند روز باید رعایت شود، گفت: به دلیل اینکه عوارض واکسن در افراد متفاوت بروز می کند، بنابراین مصرف این مواد غذایی تا هنگامی که فرد احساس کند بدن او به حالت نرمال و طبیعی بازگشته است توصیه می‌شود.

منبع: ایرنا

330107