چرا باید مرغ سبز مصرف کنیم؟

مرغ سبز در طول دوره پرورش از هیچگونه آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی استفاده نمی کند و دان مصرفی هم بدون آنتی بیوتیک بوده و در طول دوره چندین بار آزمایش و نمونه برداری می شود به همین دلیل برای خانم‌های باردار، یا افراد مبتلا به بیماری‌های آلرژیک و تنفسی، و همچنین کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مفید است. در این گزارش بخوانید.
تصویر چرا باید مرغ سبز مصرف کنیم؟

به گزارش پرسون، مرغ سبز در طول دوره پرورش از هیچگونه آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی استفاده نمی کند و دان مصرفی هم بدون آنتی بیوتیک بوده و در طول دوره چندین بار آزمایش و نمونه برداری می شود به همین دلیل برای خانم‌های باردار، یا افراد مبتلا به بیماری‌های آلرژیک و تنفسی، و همچنین کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مفید است.

مرغ سبز

پرورش مرغ صنعتی از دیرباز با شائبه های بسیاری برای مصرف کنندگان همراه بوده است.ایران یکی از 20 کشور جهان و دومین کشور آسیاست که مردمش بیشترین آنتی بیوتیک را مصرف می نمایند. مصرف بیش از 40 درصدی آنتی بیوتیک در فرآیند فراوری گوشت مرغ در کشور،سازمان دامپزشکی را از حدود بر آن داشت که فراوری مرغ بدون آنتی بیوتیک را ترویج دهد. مرغ های سبز، هیچ نوع آنتی بیوتیکی دریافت نمی نمایند و علاوه بر این مزه آن ها هم به مراتب از مرغ های معمولی بهتر است.

اشراف به همه زبان ها با اشراقپارافریز مقالات با ارائه گزارش رایگان

مزایای استفاده از مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک)

چون در پرورش مرغ سبز از آنتی بیوتیک استفاده نمی شود، نسبت به مرغ معمولی یکسری مزایا دارد، مانند:

یکی از مهم ترین مزایا طعم خوب و مطلوب این نوع مرغ می باشد.

نگرانی بابت مقاوم شدن بدن نسبت به آنتی بیوتیک ها با مصرف این نوع مرغ وجود ندارد.

امکان ایجاد هرگونه حساسیت در افراد با مصرف این نوع مرغ وجود ندارد.

برای کسانی که دچار کم خونی هستند گزینه ی بسیار مناسبی است.

چرا مصرف مرغ های معمولی مضر است؟

کوکسی دیوز نوعی بیماری انگلی است و وجود این انگل های تک یاخته ای در طیور باعث ایجاد بیماری کوکسی دیوز می گردد. معمولا مرغدارها برای پیشگیری از ابتلای مرغ های خود به این نوع بیماری، داروی کوکسی دیوز که نوعی آنتی بیوتیک است به مرغ ها می دهند. بر همین اساس بسیاری از مرغدارها تا روزهای آخر هم به مرغ ها دارو می دهند و متاسفانه این دارو به وسیله مصرف مرغ ها، وارد بدن مصرف نماینده می گردد و مقاومت دارویی در بدن ایجاد می نماید. با ایجاد مقاومت دارویی به آنتی بیوتیک ها، ممکن است بدن هنگام مواجهه با بیماری ها، دیگر به آنتی بیوتیک های ساده جواب ندهد و فرد مجبور به استفاده از داروهایی قوی تر و با قیمتی گران تر گردد. ضمن اینکه در بعضی از مرغداری ها از آنتی بیوتیک های غیرمجاز که از راه های قاچاق تهیه می شوند، استفاده می گردد. بعضی از این آنتی بیوتیک های غیرمجاز حتی می توانند باعث متوقف شدن فعالیت مغزاستخوان شوند و کم خونی های کشنده ایجاد نمایند. حتی بعضی متخصصان معتقدند چنین داروهایی می توانند باعث افزایش احتمال ابتلا به بعضی سرطان ها هم بشوند. به دلیل همین طیف وسیع مشکلاتی که بعضی از مرغ های معمولی می توانند به وجود بیاورند، توصیه بعضی متخصصان تغذیه به فراوری، مصرف و استقبال بیشتر از مرغ های سبز بدون آنتی بیوتیک است.

آیا مرغ سبز را می توان نوعی مرغ ارگانیک دانست؟

قطعا خیر - مرغ های سالمی که در فروشگاه ها عرضه می شوند، مرغ سبز یا همان مرغ بدون آنتی بیوتیک هستند، نه مرغ ارگانیک. چرا که مرغ ارگانیک یعنی مرغی که علاوه بر عدم دریافت آنواع آنتی بیوتیکها از هیچ نوع ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی های مختلف برای تغذیه و پرورش آن استفاده نگردد و در حال حاضر مرغداری های ایران به توانایی فراوری مرغ های ارگانیک نرسیده اند.

مرغ سبز گران تر است!

طبق قیمت های بازار ، قیمت این نوع مرغ بیشتر از مرغ های معمولی است. دلیل عمده قیمت بالای این نمونه مرغ این است که مدیریت پرورش این مرغ ها حساس و دقیق است زیرا باید ظرف مدت 45 روزی که قرار است پرورش یابند، به هیچ وجه بیمار نشوند و مرغداران مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان آن ها نباشند. اما فواید مصرف این مرغ ها آنقدر هست که هزینه کردن برای آن و گنجاندن آن در سبد غذایی به صرفه باشد. امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، شاهد تبلیغ و استقبال بیشتر از مرغ های سبز باشیم تا قیمت آن ها هم پایین تر از حدی که در حال حاضر است، برسد و تمام مردم قادر به خریدن آن ها شوند.

جمع بندی

مرغ سبز یه دلیل عدم استفاده از آنتی بیوتیک نسبت به مرغ معمولی که در بدن ما مقاومت دارویی ایجاد میکند مفید تر بوده و برای افرادی که به آنتی بیوتیک ها حساسیت دارند استفاده از این مرغ توصیه شده . از این که در این مقاله همراه ما بودید سپاس گزاریم.

329458